Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 04.07.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема А, ся!нови  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано23.04.07 16:03





Моля модераторът да не ми се сърди,че го пляснах така))

Повече сълзи са пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти.

Редактирано от Cтpeйнджъp на 23.04.07 18:21.



Тема Re: А, ся!нови [re: Фиш]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.04.07 17:53



Еми явно статистиката най-после видя това, което се знае - от пролетта на 2006 жилищата във Варна са по-скъпи от софийските


А за да пресека евентуалните спекулации и хули надолу - това не е защото Варна е по от София, а защото мястото ни е малко, нямаме си Люлин и Обеля 100 и нещо си и десетократно по-ниското предлагане тук вдига цените над техните.



Тема Re: А, ся!нови [re: Cтepн™]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано23.04.07 18:37



Аз да разсея едни други спекулации. За заплатите на хората, който работят на средни позиции във фирмите.



22 април, 20:52

Служителите на средни позиции в София продължават да бъдат най-скъпо платени, показват данните от последния доклад на Industry Watch. Проучването за първото тримесечие на тази година, осъществено заедно с агенцията за маркетингови и социологически проучвания "Витоша рисърч", не регистрира сериозни размествания в регионалната класация на цените на труда. Изследвано е заплащането на служителите на средни позиции.

На второ място след София се нарежда Варна, където заплатите са само с 5% по-ниски от тези в столицата. Трети по този показател е Хасково с 10% разлика със столицата, а в Пловдив и в Стара Загора заплатите са с около 15% по-ниски. Най-евтин е трудът в Плевен, където заплатите изостават с близо 30% от тези в столицата.

Данните на доклада показват, че София продължава да е и градът с най-висока цена на живота. Непосредствено след столицата се нареждат Варна, Бургас и Хасково. Най-евтино се живее в Плевен, където един лев купува около 26 на сто повече услуги в сравнение със столицата.






Тема Re: А, ся!нови [re: akosta]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано23.04.07 23:51



И какво трябва да ме накара да се съглася с това т.н. статистическо проучване???
Фактите за цените говорят съвсем друго! За заплатите единствено мога да се съглася в тази стийка само!





Тема Re: А, ся!нови [re: Фиш]  
Автор Бapбapeлa (светлина)
Публикувано24.04.07 00:31



това не пречи на софиянци да се натискат да строят и да купуват жилища във Варна....за мой ужас.



проявявам вече явен градски расизъм аз май..... ама съм права.



Тема Re: А, ся!нови [re: vip4o]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано24.04.07 11:13



Честно казано Варна по цени на имотите може и да минава София, но според мен по заплати сме на години зад тях. Истината е, че тук на никой не му се дават пари. А и централите на повечето компании са в София и съответно най-добре платените служители също.



Тема Re: А, ся!нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано24.04.07 22:39



Хвърляй ги на акулите,ве!Акъл ли да ти давам



Повече сълзи са пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти.

Тема Re: А, ся!нови [re: Фиш]  
Автор lrishstout (махмурлия)
Публикувано24.04.07 22:53



Е добре де, и какво ви топли това? Вие ли взимате парите от скъпите жилища? Не! Вие ли имате възможност да си ги купувате? Пак не. Тогава? Каква ви е ползата от това, че по някаква си статистика във Варна са по-скъпи жилищата? Никаква, даже напротив. Утре поредният цървул, който подава жилище във Варна ще реши да изкара двойно и ще тресне такава цена дето някой, който наистина има нужда от жилище ще му се завие свят. В София имаше преди време някакви, дето искали три бона евро на квадрат. Е, и? Прави ли това градът по-хубаво място за живеене? Естествено, че не. Докато трупате активи, че други идват да си купуват сезонни жилища във Варна, не се усещате за предстоящите пасиви. Но тогава ще е късно.



Тема Re: А, ся!нови [re: lrishstout]  
Автор Da3mOnTooLzZ (новак)
Публикувано25.04.07 14:03



Ей човек добре че беше ти да ми разясниш, че е гадно да са скъпи жилищата.Пък аз досега бях убеден че тва е мн яко и разказвах на всичките си приятели извън Варна и те ми завиждаха.........

TODAY,TOMORROW,FOR EVER-FC BARCELONA


Тема Re: А, ся!нови [re: lrishstout]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.04.07 16:52



защо е важно ли? По две причини.
1. Общините само чакат парламента да им развърже ръцете за да определят сами и прибират местните данъци и такси. В момента данъчните оценки са около 50% от реалните цени; в началото на 2007 ги увеличиха с 20%. Разрешат ли им, то постоянно ще увеличават данъчните оценки за да се доближават до пазарните, които се вземат точно от статистиката (чел съм из вестниците случай, за София ставаше дума, когато административно определят дан.оценка на място, където брокерите са единодушни, че за тези пари не може да се продаде имот). С това ще ти расте данъка, което не е страшно. Страшното е, че към дан.оценка е прикрепена и такса смет, което винаги ме е удивлявало и съм се чудил как никой не схваща, че е противозаконно...чак до Конституцията може да се стигне. Това е такса за УСЛУГА, а за услуга се плаща толкова, колкото е ползвана. А в случая е завързана за съвсем различен параметър "дан.оценка". Абсолютно противозаконно е за една и съща услуга (изхвърляне на смет и почистване на улици) да се плаща според къде и какъв вид ти е жилището. Да не би моето семейство да получава 3 пъти повече от услугата, че плаща с толкова повече от едно такова семейство във Владиславово? Плащам 3 пъти повече ЕДИНСТВЕНО защото живея в скъп квартал, имам голям апартамент с дограми, изолации, локално парно, модерни плочки и климатици - с какво това допринася за по-скъпата цена за същата услуга? Все едно ако таксито е Мерцедес да утроява сметката, ако е Пасат да я удвоява, а за Хюндай да плащаш х1.

2. Цената на жилищата влиза в изчисляването на БВП - по смисъл "ако не беше твое жилището, то колко би плащал за услугата 'наем'". А наема обикновено е функция от цената на отдаваното жилище. Това не ни касае пряко, но пък изкривява реалния БВП, което променя макроикономическите показатели и в крайна сметка избива от някъде и пак се връща в/у нас

Редактирано от Cтepн™ на 25.04.07 16:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.