Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 16.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Тема 3 в 1 на Novo.bgнови  
Автор iya2 (непознат)
Публикувано11.04.07 12:39



Попаднах на рекламата им по радиото, а после и на сайта им. Търся инфо от хора, които са ползвали техни услуги или поне имат някакви наблюдения. Пакетът им 3 в 1 е супер изгоден, но нищо не пише кои са тези 16 цифрови канала, които могат да се гледат и колко струва оборудването.





Тема Re: 3 в 1 на Novo.bgнови [re: iya2]  
Автор checho (новак)
Публикувано11.04.07 13:36



За Ново.БГ ще те посъветвам следното: Пусни си лаптопа у вас и провери с какво качество долавяш мрежата им. Закачи се за нея с настройки на IP и DNS по подразбиране (DHCP) и провери дали отваряш сайта им www.novo.bg без проблеми.

Като идея предлагат наистина нещо доста добро. Но като реализация са много, много слаби. Вкъщи до скоро хващах мрежата им само на балкона. Сега в съседния блок имат нов access point и ги хващам в две от стаите ми. В другите две стаи, обаче, ги няма.

Wireless ефирът на 2.4ghz във Варна е невероятно мръсен. Няма място в града което да не се покрива поне от няколко мрежи - частни wireless-и, на фирми, предприятия и т.н. Не е възможно да се осигури перфектно покритие навсякъде при тези интерференции в оскъдните 13 канала, налични за wireless.



Тема Re: 3 в 1 на Novo.bg [re: iya2]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано11.04.07 15:56



Ми виждам, че Чечо вече ме е изпреварил - при тази гъстота на строителството в града и при тази концентрация на безжични устройства в областта на СВЧ (мисля, че и масово навлезлите ДЕКТ-апарати също са на около 2 ГХц), то ще е цяло чудо да няма смушения...на тези честоти отраженията от сградите са почти 100% и интерферентни точки ще има навсякъде.
Много смело решение да пускат в такава среда wireless видео...ТВ каналите имат достатъчно широка чест. лента за да бъдат смущавани.
Идеята е перфектна за слабонаселено място - села или мъничък град, но за силноурбанизирана територия ми се струва нереалистично.

Освен това ми се стори странно в сайта им да няма по-подробна информация и точно FAQ секцията им да я няма налична



А телефонните разговори са си направо скъпи...каквото и да пишат, през Войп ги прекарват

Редактирано от Cтepн™ на 11.04.07 15:58.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.