Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 21.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Тема Оптика във Варна?нови  
Автор axx (непознат )
Публикувано05.02.07 17:49



Можете ли да ми кажете евтина оптика във Варна??

Мерси :)



Тема Re: Оптика във Варна?нови [re: axx]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано07.02.07 22:14



Какво разбираш под евтина оптика? Искаш да си куъпиш евтин оптически пробир(бинокъл, телескоп), или да се вържеш на интернет през оптика или пък да си направиш евтини цайси.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Оптика във Варна? [re: axx]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.02.07 09:16



предполагам, че става дума за цайси, диоптрични?
Наскоро ми се наложи да слагам.


оптиките из центъра са горе-долу на еднакви цени - китайски рамки за по 20-40 лв., малко по-маркови за двойно пари и съвсем маркови за по 200 лв. (аз лично си харесох едни прекрасно направени тънки D & G, ама бяха 190 кинта.)
Стъклата са според зависи...до 3 диоптъра са сравнително евтини (до към 20 лв. базова цена)...оттам нагоре почват опции - хелиоматични с различни цветове, рефлекторни, минерални или не, недраскаеми, потъмнени...могат да стигнат до 60-70 лв. за чифт.
За по-високи диоптри - пиши ги двойно.

Иначе знам, че на пазара има готови очила до 5 лв. - слагаш, пробваш и вземаш, няма никаква гаранция, че диоптъра, който ти казват е верен.



Тема Re: Оптика във Варна?нови [re: axx]  
Автор akosta ()
Публикувано08.02.07 09:51



Ако искаш евтини и качествени очила е проблем. Знам, че на пазара във владиславово има малко по-евтини, но не знам доколко е вярно. Иначе по центъра всичко, което казват другите е така. Аз не съм от владиславово и не знам със сигурност, но все пак може да пробваш. Пък можеи по другите квартали да има нещо по евтино напр възраждане , младост и т.н.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.