Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 04.07.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: "Варна Мол"нови [re: bObbO]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано09.05.08 11:23



Виж ся, т`ва вече си е друг въпрос...





Тема Re: "Варна Мол"нови [re: bObbO]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано09.05.08 14:58



Ами който може, ще пазари... Който не може, на първо време само ще зяпа... Е, поне 1 кафе ще може да пие или да гледа 1 кино. Дано пък това да стане импулс да работим и печелим повече! Като гледах в моловете в Букурещ и Констанца, повечето хора пазаруваха, защо румънците да могат, а ние да не можем? По-лошото е, че още нямаме култура на потребление и там е проблема. Купува се евтиното и некачественото: second hand, боклуци от Китай и Турция и т.н. Обличаш и веднага след това хвърляш. Англичанинът нали това казва: Не съм толкова богат, че да купувам евтини неща!... Все пак ще мине време и ние ще се научим кое, кога, как и защо да пазаруваме. Май доста хора вече ходят на шопинг в Западна Европа по време на намаленията.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: "Варна Мол"нови [re: palasto]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано09.05.08 16:59



На мене ми е зор да гледам един свестен филм в хубаво кино и да карам кънки на лед посред лято на стари години . Ей за тва живея



- чувствайте се поканени

Тема Re: "Варна Мол"нови [re: palasto]  
Автор bObbO (член)
Публикувано09.05.08 18:53



Може би е така, но имам чувството, че концепцията на мол в чужбина е различна от тази на мол в България, поне засега. Би ми било интересно, ако някой може да каже ориентировъчно колко е оборота досега на мола до Младост.

А за боклуците, Китай и Турция - точно днес гледах маратонки за по 150-200 лв, произведени във Виетнам и Индонезия. Да ти кажа, не ме убедиха, че се различават много-много от тези от 30-50лв, въпреки бродираните марки.



Тема Re: "Варна Мол"нови [re: bObbO]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано09.05.08 19:15



Ако искаш да си сигурен за истинноста, пазари от фирмените магазини на Адидас, Найк...макар че дявол ги знае и там откъде докарват стоки!





Тема Re: "Варна Мол"нови [re: bObbO]  
Автор review (новак)
Публикувано09.05.08 20:49



Е то при 6 мола не вярвам да е такъв монопол , както е по Княз Борис :)
Всеки ще подбива яко цени с разпродажби и т.н. според мен :)



Тема Re: "Варна Мол"нови [re: bObbO]  
Автор SKN (turbo)
Публикувано09.05.08 21:17



Качеството на стоката на нашия пазар е доста по-различно от това в други по-западни държави. Тия маратонки от 150-200 лв. изглеждат в пъти по зле и така да се каже, като ментета за разлика от по-евтини (100-150лв.), но закупени от оная чужбина за която говоря.

Силно се надявам в новите молове, първо наистина да са истински молове и второ да има качествена стока. В сайта на Варна Мол пише, че ще има магазин на ПУМА. Надявам се да изляза с маратонки, а не разочарован от него.

Редактирано от SKN на 09.05.08 21:21.



Тема Re: "Варна Мол"нови [re: bObbO]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано09.05.08 21:29



Много европейски и американски фирми заради по-евтината работна ръка отдавна са си прехвърлили големи части от производството в Далечния изток - Китай, Виетнам, Малайзия, Индонезия, Индия, Бангладеш, Филипините, Лаос, Камбоджа, Тайван, Сингапур и дори Корея. Естествено това води до копиране на огромна част от продукцията им от азиатците, които са безксрупулни до немай къде. Въпросът е дали като дадена продукция, произведена в Далечния изток, но носеща известна търговска марка (бранд), върху нея се съблюдава стриктен контрол върху изискваното качество или не. Някои фирми го правят, а други - не. Поради тази причина за някои марки няма никакво значение къде са произведени стоките им, но за други това е особено важно. Така стоят тези неща. Във всеки случай лично аз нямам никакво доверие на каквото и да е, произведено от тези азиатски мошеници и предпочитам основно български и европейски стики с гарантиран произход. Но това е въпрос на вкус, ако щеш и на възможности. Не знам доколко всички тези европейски и американски фирми си дават сметка, че заради временната изгода, която получават от този по-евтин труд, си вкарват сами огромен автогол в смисъл, че огромната част от световното производство, носещо техните марки, вече е пълно менте, с което им е все по-трудно да се справят. Затова моят съвет към всички е да избягват такива марки, за които се знае, че произвеждат стоките си на изток. Според мен вече стана много трудно да се определи кое е менте и кое - не. Особено много това важи за спортните стоки - Nike, Puma, Adidas и прочие ...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: "Варна Мол"нови [re: Bat_Vanio]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано09.05.08 21:39



От Китай... Вземи да прочетеш "Без лого" на Наоми Клайн ... Мисля, че я продават за около 10лв. в Пингвините и в Буквите. Става въпрос за изследване на присъствието на марките в обществото и разследване на произхода на различни маркови стоки, и условията на труд при които са произведени.
Приятно четене!



Тема Re: "Варна Мол"нови [re: bObbO]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано09.05.08 21:57



Не знам колко и какви молове (и/или търговски центрове) навън си виждал. Лично моите впечатления в последните години са от Германия, Италия, Франция, Румъния и Турция, а от преди години и от Дубай. Нашите молове са и ще бъдат по-нови и по-модерни. Определено ще бъдат по-добри от тези в Западна Европа и от по-старите румънски. Но не биха могли да се сравняват с тези в Истанбул и Дубай и новите, които предстои да бъдат скоро построени в Букурещ например. Според мен ние ще заемем средното ниво. Според много класации (например в SkyScraper City) най-добри са тези в Турция, Унгария и Полша. В Испания също има много добри, докато в съседна Гърция са само 2 - Athens Mall в Атина и Cosmos Mediterranean в Солун. Румъния и особено много Букурещ скоро ще се намести в класацията с много нови и огромни проекти. След 3-4 години и в България търговията съвсем коренно ще се промени и ще придобие много по-европейски облик, в смисъл с доста повече модерни търговски площи на глава от населението. Дотук изоставаме. Нека обаче да не забравяме, че даже в един Париж няма нито един истински мол. Има много големи магазини, включително такива като Galleries Lafayette и Printemps, но никакви молове. Най-близкия до Париж е във Версай - Centre Commercial Parly 2 и друг на 50 км на юг - Centre Commercial Regional Evry 2. Смятам, че всичко това все пак е на добро. Рано или късно и покупателната ни способност ще се повиши. Заплатите бавно, но сигурно растат нагоре, особено в частния сектор.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!



Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.