Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 29.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отива си любимата ми стара къщанови  
Автор вapнeнчe (непознат )
Публикувано28.08.06 19:57



Намира се на Приморски, близо до военноморския музей. Беше ми любима и сега ми е мъка

Няма да коментирам качествата й, но беше едно от малкото места, пазещи част от стария чар на булеварда. Но, дойде й времето да отстъпи място на някой с(т)илно цикламен блок или поредната стъклена фасада.



Не е първата, няма да е и последната, това е естветсвеното развитие на всеки растящ град...

А дали тази красавица е следващата?



Но нека отворя дискусия, кое предпочитате - старите, понякога окапали се къщи или новите модерни сгради?

Редактирано от вapнeнчe на 28.08.06 19:58.



Тема Re: Отива си любимата ми стара къща [re: вapнeнчe]  
Автор chocho_be (новак)
Публикувано28.08.06 23:06



Новите модерни сгради няма да искарат и половината на тези !



Първо мислете,после пишете!

Тема Re: Отива си любимата ми стара къщанови [re: вapнeнчe]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано29.08.06 10:16



кой е този варварин, дето ще събори тази хубава сграда.



редно е да се реставрира и ремонтира - отвътре може да е модерна, но отвън да си остане същата. в нормалните държави, където емигрират куп българи и то точйо защото са НОРМАЛНИ държави - НИКОЙ не събаря такива сгради. Обновяват ги и ги ремонтират вътре , но външно ги реставрират и си остават същите . за тази цел рамо урдя на собствениците и местната управа .....

харесвам старите сгради. наричаните от теб модерни сгради, не са друго освен КИЧ.

който не помни миналото си няма и бъдеще



Тема Re: Отива си любимата ми стара къщанови [re: вapнeнчe]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано29.08.06 11:48



Да ги запазят, ама не в този рушащ се вид.
Няма как да се пази добрия вид на стара Варна с олющени и изтумбени къщи без покриви.



Тема Re: Отива си любимата ми стара къщанови [re: вapнeнчe]  
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано29.08.06 12:23



стари поддържани сгради



Тема Мисля, че ...нови [re: вapнeнчe]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано29.08.06 14:27



... въпросната къща може би се води паметник на културата. За такива сгради е разрешено да се прави основен ремонт и преустройство, което ще рече, че е разрешено да се бутне всичко друго освен фасадата, която трябва да се запази в непроменен вид. Но всичко друго - покрив, плочи, стълбища, стени - може да се събори.


My next?

Тема Re: Отива си любимата ми стара къщанови [re: Бapбapeлa]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано30.08.06 09:40



Проблема е, че излиза по евтино да се събори същесвтуващата сградда и построи нова, от колкото да се ремонтира сегашната.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.