Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 03.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ул. "Струга" ?!?!нови  
Автор checho (непознат )
Публикувано24.06.06 12:26



Абе, някой има ли информация какво й правят на ул. "Струга" ?! Вижда се, че я подготвят да я отварят на към бул. "Левски", чува се, че ще излиза на "Сливница", което ще е доста удобно - няма съмнение - но какво ли ще стане с къщичките там?

Ами канала? Дали ще го покриват?

Някой даже ми беше казал, че ще стига и до "Владислав", което ще е страхотно за тези, които карат към автогарата. Но не ми се мисли какво ще става на "Сливница", ако "Струга" излиза на нея и преминава от там - светофар над пожарната, след 100 метра светофар на бензиностанцията старпауър...

Редактирано от checho на 24.06.06 12:29.



Тема Re: Ул. "Струга" ?!?!нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.06.06 13:18



Каквото и да правят града няма да се отпуши...имаме само няколко булеварда с по 2 платна и те почти всичките минават през центъра...даже и 8-ми прим.полк, дето е с 2+1 платна пак е перманентно задръстен.
Има само 2 решения - свързващи различните части на града високоскоростни трасета на мостове или под земята...и за двете пари, няма така че ще си караме от светофар на светофар през 100-200 м.
Аз затова и вече втора година не карам кола в града...много по-бързо се придвижвам с колело...в началото на седмицата си взех готв.печка...от Елдом до Нептун 10 светофара за 3 км...и после искаме отпушване





Тема Re: Ул. "Струга" ?!?!нови [re: Cтepн™]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано25.06.06 14:17



Явно някогашните архитектите изобщо не са планирали града за населението,което има в момента.Наистина Варна е голям град,а има само няколко основни булеварда,повечето от които двулентови.Друга пречка за движението е големият брой несинхронизирани светофари.Основна пречка обаче е липсата на адекватни обходни пътища,т.н. околовръстни шосета.В момента единственото такова е обикновена тясна улица,която на всичкото отгоре е затворена за ремонт.В момента 2/3 от транзитния трафик(без камионите) преминава през бул. Владислав и след това през центъра на града,което е страшно глупаво и обрича всякакви други опити за облекчаване на движението.



Тема Re: Ул. "Струга" ?!?!нови [re: Mитaka®]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано25.06.06 14:49



този проект за връзката Левски - Сливница над канала е от преди 1990 година. само че не го реализираха тогава. още тогава идеята беше за отчуждаване на имоти . проектът беше да има директна магистрала от бул.Левски чак до летището . и двете околовръстни по проект бяха достатъчни за да поемат трафика дори и при разрастване на града . и други работи трябва да имаше, но..... добре че поне беше реализиран крайбрежният път и направиха буните - иначе досега половината Морска да е в морето.





Тема Re: Ул. "Струга" ?!?! [re: Mитaka®]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано25.06.06 16:17



Някогашните архитекти са си сметнали всичко,много добре.Но не са имали възможността да го изпълнят.
Не обвинявайте тях,всички много добре знаем защо е на този хал движението в града.

Като ми се доработи,сядам и чакам да ми мине


Тема Re: Ул. "Струга" ?!?!нови [re: Cтepн™]  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано25.06.06 17:09



Аз пък мисля, че идеите им са достатъчно добри, като се има предвид ограничените възможности, които имат. И си мисля също така, движението в града не е чак такава лудница, както беше предната година. В смисъл моите впечатления са, че нещата се нормализирват. Е, вярно, че ремонтите по околовръста, и другите затворени улици доста усложняват движението и се протакват във времето, но все пак тези ремонти трябваше да бъдат направени, нали така?
Има и нещо друго - Варна е голям град в крайна сметка..не може да очаквате да стигате от единия до другия край за пет минути, примерно. Според мен имайки предвид разстоянията, времето за което се вземат е нормално. Е, вярно, че в пиковете часове е малко изнервящо, но пък кой град няма проблем с движението в пика?
А иначе хубава идея - подземни пътища, мостове

Дано стане скоро

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Тука ме настъпа по мазоланови [re: Бapбapeлa]  
Автор Archibold (Капитан)
Публикувано25.06.06 18:39



и затова се обаждам.

"добре че поне беше реализиран крайбрежният път и направиха буните"

Най грозното нещо в морската градина са тези огромни камъни изсипани в морето, тетраподи и тоя бетонов път.
А има други екологични начина за укрепване на брега.



Тема Re: Ул. "Струга" ?!?!нови [re: Heизвecтeн]  
Автор togava (непознат )
Публикувано26.06.06 00:46



Градоустройствения план на Варна е много амбициозен и даже се предвижда Левски да минава по мост през езерото и да се сварзва с магистралата. Четох и други интересни работи наскоро но работата е там, че трябват страшно много пари за да станат. Е, може би някой ден...



Тема Re: Тука ме настъпа по мазоланови [re: Archibold]  
Автор PyшиBapнaлиeв (непознат )
Публикувано26.06.06 13:00



Aми да вземем и ги махнем тогава тия буни.Щом са грозни,кво по лесно от това.
И сега кмет и общински съвет са ги оставили да се рушат.Виждал ли си ги сега?Кой е съгласен да махнем буните?



Тема Re: Ул. "Струга" ?!?!нови [re: togava]  
Автор pm228O (Стреля точно !)
Публикувано28.06.06 18:58



Може ли някъде в нета да се види тоя градоуствойствен план ???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.