Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:24 06.07.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Как да спрем наглите строежи в морската градина?нови  
Автор suvest (непознат )
Публикувано03.05.06 23:45



Здравейте съграждани и въобще българи, започвам тази много болна за мен тема, за да се опитам този проблем да бъде забелязан от повече хора и накрая някой с по-големи от моите възможности да направи нещо по въпроса. Става въпрос за хора с връзки и познати в пресата и на други места, които биха могли да ударят едно рамо на тази справедлива кауза. От няколко години морската градина започва да се превръща от градина в жилищен квартал на гр. Варна. Не съм запознат със законите, но доколкото знам строежите в морската градина са разрешени, когато става въпрос за културни, спортни и други общественополезни сгради. Именно затова никнат като гъбки разни спортно-възстановителни центрове, центрове за съвременни изкуства и разни други подобни сдания, които незнайно защо приличат точно на бизнес сгради или жилищни кооперации. За да може да се освободят терени за тези сгради се изсичат масово дървета и полянките изчезват една след друга. Да не говорим, че автомобилите превземат все по-голяма част от доскоро пешеходните зони. С две думи наглостта няма край. Не знам кой точно и как решава кое може и кое не може, затова се обръщам към по-запознати от мен. Понеже без доказателства всичко е ала-бала съм се постарал да направя малко снимки преди и след.

Започвам по ред на номерата от полигона на Почивка.
1. Става въпрос за Спортно-възстановителен център непосредствено до така наречения полигон под бизнес клуб Далас в района на Почивка. Там беше изсечена една хубава горичка, за да се построи това немалко сдание смешно наречено Спортно-възстановителен център съдейки по

на обекта. Ненадейно обаче откриваме на един от балконите на същия обект , че се продават апартаменти. Интересно що за спортно-възстановителен център е това??? За да добиете представа за мащаба на обекта ви предоставям още една .
2. Обект номер 2 е така нареченият съдейки по Център за съвременно изкуство. Интересно ми е дали трябва да си наистина поет, художник или нещо подобно, за да си наемеш офис в тази сграда. Предполагам не, а и съдейки по финансовото състояние на хората на изкуството съпоставени със цените на наемите в този район вероятно не би било и изгодно. Както и да е, така изглежда в момента този . Интересно, вече я няма табелата гласяща, че тази сграда е Център за съвременно изкуство. Няма да коментирам палатът вляво на заден план на предната снимка, беше ме страх да припаря близо, защото беше като крепост пазена от сериозна охрана. Ето как изглежда тази погледнато от друго място. Предполагам и тя е някакъв музей или център за изкуство, където обаче не се допускат обикновени хора. Ясно се вижда бардакът пред този палат, тук са изсечени сякаш по-малко дървета, или поне на мен така ми се струва.
3. Продължаваме в посока Делфинариум, като следващият обект е бивша поляна със стари дървета, които вече са изсечени. Целта още не ми е ясна, но в момента е доста разорано. Всъщност ето една показателна . Няма как да не се видят изсечените дървета точно до оградата.
4. Обект номер 4 е на много интересно място. Заради него автомобилите, които идват от Почивка и искат да излязат от морската градина вече се отклоняват и обикалят още повече, като вече минават през част от Станчовата алея, която доскоро беше изцяло пешеходна зона. Причина за това е тази , която запуши доскорошния изход от морската градина.
5. За обект номер 5 ще си замълча, намира се вляво от метеорологичната станция, ето една . Предполагам, че и там става въпрос за нещо свързано с изкуствата.
6. За номер 6 намиращ се вляво от тенискортовете важи същото като за предния обект. Той самият е изкуство, но надали е предназначен за това, не миприлича и на спортен център.
7. В непосредтвена близост до обект номер 6 се намира този . Така и не можах да видя табела на оградата на този обект, докато беше в строителство.
8. номер 8 се намира точно до комплекс Максим. За да бъде построен бяха изсечени доста дръвчета от редкия вид Ginkgo biloba. Тази сграда със старогръцки орнаменти кръстена VILLA ROMA ми е неизвестно предназначението й, мисля хотелче или нещо подобно.
9. Обект номер 9 се намира точно до другата част на комплекс Максим и срещу обект номер 8. Това е стояща на оградата, която огражда една бивша чудесна кестенова горичка. Дърветата бяха изсечени, за да се построи тази Обществено обслужваща бизнес сграда. То е логично, че щом е бизнес сграда ще е общественообслужваща, но тази думичка прави изсичането на дръвчетата по-благородно деяние.
10. За комплекс Максим темата е безкрайна, той все повече се разраства. Първо беше малка къща, после ресторантче, после кафене, после хотелче. Страшна напаст.
11. Нещо много дразнещо е, че градинката срещу комплекс Хоризонт, която доскоро беше достъпна вече е частна собственост оградена с ограда.

Има още десетки подобни случаи, като описаното и сниманото от мен е само капка в морето. Надявам се да има повече съвестни хора, които да ми помогнат да спрем този процес.



Тема Re: Как да спрем наглите строежи в морската градиннови [re: suvest]  
Автор Heизвecтeн (Енигма)
Публикувано04.05.06 02:08



Аххх, как се набрах като ги гледам тези "обществени" постройки....

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"


Тема Как да спрем наглите строежи в морската градиннови [re: suvest]  
Автор Archibold (Капитан)
Публикувано04.05.06 05:01



Ако има гражданско общество във Варна- то трябва да искаме оставката на кмета.
Това не може да бъде построено без негово знание, деиствие или бездействие.
Ако няма все още изградено съзнание в хората- темата ще си отмине до 1 седмица.



Тема Re: Как да спрем наглите строежи в морската градина?нови [re: suvest]  
Автор Бapбapeлa (pearl)
Публикувано04.05.06 11:05



ей тук се обади - в сайта има и информация какво се прави и телефони . и са в час и то много в час какво може и какво -не. ако искаш да помагаш- включи се.





Тема Re: Как да спрем наглите строежи в морската градина?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор suvest (непознат )
Публикувано04.05.06 14:15



Предлагам темата да бъде стикната, за да я вижда всеки от нас всеки ден. Свързах се със Зелена Варна. Сега ще се постарая да разпространя информацията от тази тема, ще пратя писма до няколко предавания и вестника.



Тема Re: Как да спрем наглите строежи в морската градина?нови [re: suvest]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано04.05.06 19:23



За съжаление това не е само в Морската градина. Управниците на Варна не само че унищожиха парк с над 100 гишна история (защото за мен те отговорните за случващото се), ами унищожават и жилищните квартали. Строи се в градинките между блоковете, пренаселват се цели райони (вижте какво става около лятно кино тракия, около Спортна зала, Генералите и т.н.).
За съжаление, аз макар че съм един от основателите на ГС "Зелена Варна" и участвам в управата му съм недоволен от начина по който сдружението се противодейства на строителния хаос и беззаконие

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Как да спрем наглите строежи в морската градиннови [re: suvest]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано04.05.06 21:17



Боят настанаааа, тупкат сърца ни,
ето ги близо наще душмани.
Кураж дружина, вярна, сговорна,
дай да нападаме с лопати

Роди ме мамо с късмет, пък ме хвърли на кмет.Съвет от ЕЛБИ


Тема Re: Как да спрем наглите строежи в морската градиннови [re: KMETA HA HETA]  
Автор floranse (CONFESS TO ME)
Публикувано05.05.06 09:13



Под Пантеона имаше една голяма полянка на която децата играеха обикновенно на топка .Вчера като минах бях изумен от гледката :застлано с чакъл и прилежно валяци изглаждаха терена!Какво е това ????Прилича ми на паркинг



Тема Re: Как да спрем наглите строежи в морската градиннови [re: floranse]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано05.05.06 11:54



Помня и полянката, и пионерския дом. Аз бях често, често там. А и за строежите знам, тъй като работя в района. И мен не ме кефи, ама като само си лаламе тука а нищо не правим, така ще да е

Ай сиктир бе лимонадо...Не си газирана а ти хвърчи капачката.


Тема Re: Как да спрем наглите строежи в морската градиннови [re: KMETA HA HETA]  
Автор suvest (непознат )
Публикувано05.05.06 15:57



Кмета на нета, нали затова направих тема. Ако се хвана сам какво мога да направя, нали трябва да се организират повече хора, не смятам, че само си лаламе. Надали някой от нас еднолично може да направи нещо по въпроса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.