Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:07 18.05.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Ще съдя енергото!нови  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано13.03.06 22:40



Моля,ако някой знае адрес или телефон на адвокат,който се е занимавал с такова дело,и го е спечелил,да ми го напише!Поне 1000 лева трябва да ми върнат,гадинитеА като минавам покрай Каменар(циганския),от всяка къща има закачени жици за стълбовете,и никой не ги санкционира.На някои от къщите има по 4-5 крушки,които светят и през деня.Този ток го плащаме ние.

Пътят е дълъг,пътеката-стръмна!


Тема Re: Ще съдя енергото!нови [re: lelq]  
Автор kotaranko ((хулиганко))
Публикувано14.03.06 02:02




В сайта пише какво е нужно за да заведеш дело !

Ако животът ти поднесе лимон, направи си лимонада!

Тема Re: Ще съдя енергото!нови [re: lelq]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (адвокат)
Публикувано15.03.06 16:16



Ми... нямам идея за колега във Варна иначе бих ти помогнала! ;)
Мога да разпитам някои от колегите с които работя и после да ти кажа...
Хихик :) тези дела са забавни, аз имам опит с топлофикация и БТК :)))). Положителен разбира се ;) тук са им много затрити юристите :)



Тема Re: Ще съдя енергото! [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано20.03.06 22:35



А знаеш ли дали в цяла БГ има спечелени дела от подобен характер?Казаха ми,че прилагат всякакви хватки, само да не спечелиш Май същото важи и за БТК. Аз например не мога да ползвам ADSL,защото по техни обяснения нямало техническа възможност. В същото време казаха,че ако има подадени 10-15 молби от това населено място,щели да прекарат и до тук.Значи все пак има възможност???Това не е ли дискриминация? Аз съм пълноправен абонат,плащам си тел. услуги както всички,но не мога да ползвам тази услуга,която желая.Това е то монопола

Пътят е дълъг, пътеката-стръмна!


Тема Re: Ще съдя енергото!нови [re: lelq]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.03.06 13:49



Има няколко спечелени дела срещу НЕК за неправомерния % увеличение преди 3-4 години.
В Пловдив се случи това.
Обаче после НЕК просто повтори решението си за увеличението със задна дата.
Доколкото помня Върховния или Апелативния съд (или там който е последна инстанция) също потвърди, че са виновни, но НЕК просто му показаха среден пръст...фигуративно казано.
С което потвърдиха всеизвестния факт, че са над Бг-законите.
Всеки съд има за какво да осъди НЕК, ТЕЦ, ВиК, но само толкова - както знаеш колективна вина няма, а съд не може да оказва влияние на ценообразуването им. Могат само да ги осъдят за неправомерно решение (включително незаконно ценообразуване) и толкова. Последствия няма, няма и да има...такива са ни законите. И политиците, които пазят циганите и просто прехвърлят техните задължения в цените, НЕК няма нищо против, нали ние им ги плащаме и кръгът се затваря.
Даже и да стане чудо (например в Страстбург), то осъдена ще е държавата, не НЕК.
Същото е и с ТЕЦ - какво тук значи някаква си защитена от Конституцията частна собственост - хем тръбите в апартаментите са на собствениците, хем те нямат право да ги махнат, а напротив - длъжни са да плащат на ТЕЦ, които чрез тях печелят. И в една уж пазарна икономика е нормално да се плаща наем, за използване на чужда собственост за да си осигури някой печалбата, но няма съд в Бг, който да накара ТЕЦ да плаща наем, че използва чужда собственост за да печели. Ама явно няма и свестни адвокати и въобще юристи, които да се справят с толкова елементарен въпрос

А за бТК не е така - във всеки договор и ОУ вездесъщата "техническа възможност" е надлежно спомената. Но не съжелявай, че не ползваш АДСЛ, де



Тема Re: Ще съдя енергото!нови [re: Cтepн™]  
Автор lelq (ентусиаст)
Публикувано21.03.06 21:33



Ясно - кауза пердутаЕ, ще се наложи да пия една студена вода... Както впрочем целокупния български народ(с малки изключения)Благодаря за подробните обяснения.Надявам се, че са били полезни и на други

Пътят е дълъг, пътеката-стръмна!


Тема Re: Ще съдя енергото!нови [re: lelq]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.03.06 10:39



Историята ни учи, че целокупния български народ много обича студената вода

Я да се опитат разни НЕК, ТЕЦ, ВиК да приложат този си маниер на работа на французите например



Тема Февруарския ток?нови [re: Peйчъл]  
Автор dami (непознат )
Публикувано23.03.06 08:53



Като спомена февруарската сметка и моята е ужасна, а доколкото разбрах от познати и техните. Т.е. това е масово в момента. Някой има ли представа защо? Не говоря за принципните обяснения, че монополистът си прави каквото си иска - то това е ясно, а някой да знае конкретна причина за толкова надутите и необясними сметки за февруари?



Тема Re: Февруарския ток?нови [re: dami]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.03.06 10:18



Понеже се чуха такива оплаквания и от Добрич, и от Шумен, то за мен това е плавно преминаване към разредено отчитане на електромерите. Всички тези градове се захранват с ток от..., а де, кой беше доставчика за тази част на Бг, EO.N ли беше?
Преди НГ бяха пуснали искане до регулаторния орган да отчитат електромерите веднъж годишно...11 пъти плащаме според усреднено миналогодишно потребление и 12-та сметка е изравнителна. Но им отказаха.
И сега просто са го направили на своя глава. Аз през средностудения декември платих 50 и нещо, през ужасностудения януари 60 лв., а през топлия февруари ми изравниха сметката

Всъщност моето лично мнение е, че едногодишно засичане е добра идея...потреблението ми като kWs е относително константно за периодите с и без отопление. И ще съм доволен, ако ми "разхвърлят" годишните kWs на 11 еднакви вноски и една изравнителна през лятото.

Опит за сенд No 4



Тема Re: Охххх... - обяснениенови [re: Peйчъл]  
Автор dead reckoning (г-н Двутактов)
Публикувано23.03.06 17:53



Значи ... колкото и да ми е неприятно на мен лично, няма измама от страна на енергото. Просто месеца на енергото не отговаря на календарния месец, това е заради отчитането. Днес в болницата чух една жена да обяснява следното: оплакали се те с мъжа си за гигантска сметка за февруари при ниска за януари, когато беше по-студено. След проверка от енергото им обяснили следното: през януари месец елктромера им бил засечен на 4-ти и 17 януари, а след това чак на 28-и февруари. Т.е. излиза, че януарската сметка съдържа потребление за 13 дни, а февруарската - за 42 дни!!! При мен лично положението е горе-долу подобно - след като получих съмнително високата февруарска сметка, няколко дни подред засичах средноденонощното си потребление. Като сравних с данните от фактурата, оказа се, че февруари според енергото е имал около 40 дни. След това сравних с фактурата за януари - излизаше, че тогава не би трябвало да съм ползвал отопление на тока, а точно тогава почти не изключвах радиаторите. Това е положението. Отделен е въпроса, че макар енергото да посочва период за отчитане от 20 до 30 число на месеца, просто е нечовешко да се правят такива аномалии точно през зимата. Аз лично бих предпочел вариант с 11 равни вноски и 12-та изравнителна през лятото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.