Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:31 28.09.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рекетьорите в униформанови  
Автор passenger ()
Публикувано27.08.05 08:08



Предлагам всеки да сподели впечатления от срещата си със служителите на реда-положителни и отрицателни.Относно отрицателните-способите за изнудване.Не говоря за явните нарушения като превишаване на скорост,липса на документи и др.,а глупостите които измислят за да те принудят да платиш.Пример-“с какво ще го отрежеш тоя бинт при злополука след като нямаш ножица?”,пет коли профучават като снаряди а спират теб и те наказват защото според тях засечената от радара скорост е твоя и т.н.

Искам да сляза!


Тема Re: Рекетьорите в униформанови [re: passenger]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано28.08.05 22:51



Ето една кретенска проява:
Минавам през Шипка и се спускам към Габрово. Малко преди горния вход на кв.Етъра - хоп, спират ме (не сме в населено място). Показват ми радара - 60 км/ч. Е и? Ама то имало горе на ресторанта на връх Шипка (на около 30 км!!!) ограничение 40 км/ч и оттам до долу нямало кръстовище или край на ограничението. То не е за вярване, ама фиша, който ми написаха, си е доказателство.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Рекетьорите в униформанови [re: Блaryн]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано28.08.05 23:01



Ако някой не си плати фиша какво става?



Тема Re: Рекетьорите в униформанови [re: Capt.Vimes]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано29.08.05 09:41



Ако до 2г не си платиш фиша или акт те предават на агенцията за държавни вземания, като те ти пращат писмо че трябва веднага да си платиш глобата иначе(назнам след колко време)идват да ти опишат имуществото и да си изберат какво да ти вземат за да се изплати глобата или иначе казато няма де да ходиш освен ако не сухнеж за чужбина.
Това се случи с баща ми, той е имал и случаи като са му изгубвали документите за глобата и след няколко гонине се оказва че нищо не дължи(при всички сучаи е ставало въпрос за много малки глоби, на за актове, актове е по трудно да се изгубят)



Тема Re: Рекетьорите в униформанови [re: __Mepakлия__]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (адвокат)
Публикувано29.08.05 17:32



Чл. 82. (1) Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;

б) шест месеца, когато наложеното наказание е временно лишаване от право да се упражнява определена професия или дейност;
в) три месеца, когато наложеното наказание е обществено порицание.
(2) Давността започва да тече от влизане в сила на акта, с който е наложено наказанието, и се прекъсва с всяко действие на надлежните органи, предприето спрямо наказания за изпълнение на наказанието. След завършване на действието, с което е прекъсната давността, започва да тече нова давност.
(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1.
(4) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Разпоредбата на предходната алинея не се прилага по отношение на глобата, когато за събирането й в срока по ал. 1 е образувано изпълнително производство. Това се отнася и за висящите дела, давността по които не е изтекла до влизането на тази алинея в сила.



Тема Re: Рекетьорите в униформа [re: __Mepakлия__]  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано30.08.05 10:58



Да бе, Агенцията за държавни вземания ще се занимава с твоите 10 лв? Нищо подобно, Стрейнджър е прав.
Иначе всяка година "заработвам" средно по 3 фиша. Допреди 2-3 години си плащах данъците кеш в данъчната служба и по ЕГН-то ми искаха по 1-2 фиша от минали години. Да чукна на дърво, нямал съм актове. През последните години си подавам декларациите по пощата и плащам по банков път или Интернет (тази година) и никой не ме е търсил, нито пък данъчните или от АДВ са ми пращали честитка. В чужбина излизам по няколко пъти годишно, вадил съм си удостоверения, че не дължа нищо (за търгове на фирмата, която представлявам).
АДВ има долен праг за вземанията, с които се занимава и този праг е няколкостотин лева най-малко, сигурно Стрейнджър ще уточни.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...


Тема Re: Рекетьорите в униформанови [re: Блaryн]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано30.08.05 11:17



данъчните не се занимават с фишове и глоби, въобще.

______
and we all lose our charm in the end.


Тема Re: Рекетьорите в униформанови [re: Блaryн]  
Автор __Mepakлия__ (член)
Публикувано30.08.05 11:46



Аз ти казвам че съм ходил да плащям глоба на бащами преди няколко години вразмер на около 15 лева(непомня точно колко беше) и там онези се държаха много лоше с мен все едно съм ощотил държавата с милиони, пардон милиарди.



Тема Re: Рекетьорите в униформанови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Virgo (Vipera ammodyte)
Публикувано30.08.05 12:32



Просто от КАТ им ги прехвърлят и ако искаш да си издадеш удостоверение, че не дължиш данъци веднага лъсват и трябва да си ги платиш...... Това е връзката



Тема Re: Рекетьорите в униформанови [re: Virgo]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано30.08.05 13:30



знам.
мисълта ми е, че не можеш да си платиш фиша в данъчното, те пари не взимат. поне за това - не.
вече не.
трябва да си ги платиш на друго място - за съжаление не мога да кажа къде, не знам, от доста време се опитвам да убедя кат-аджия да ми напише акт, и не искат, и не искат, лоши хора.

______
and we all lose our charm in the end.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.