Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 25.09.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Тема Пътнически фериботи?  
Автор Блaryн (Explorer)
Публикувано25.08.05 14:19



Уважаеми варненци,
Ако някой от вас има инфо или знае линк за фериботи до Русия и Украйна, превозващи пътници и коли, помогнете на нашия човек от Скопие :



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Пътнически фериботи?нови [re: Блaryн]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано25.08.05 15:37



на сайта на "параходство бмф" можеш да видиш разписанието. фериботите до украйна са "героите на одеса" и "героите на севастопол", ако се не лъжа, и има още 2 - "героите шипка" и "героите на плевен". това са 4те ферибота, не помня каква точно беше историята и чии чии са. ето сайта:



ето и сайта на пристанище варна: - там има телефони за контакт, може да се пита.

освен това от пристанище варна до одеса ходи "кримска стрела" - това е корабче, за 7 часа пристига в одеса и тръгва няколко пъти седмично от морска гара.

______
and we all lose our charm in the end.

Тема Re: Пътнически фериботи?нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор __Mepakлия__ (минаващ)
Публикувано25.08.05 16:50



Фериботната линия до украйна е замо за влакове, имаш е преди няколко години ро-ро което ходеше до русия и превозваше коли, но не беше предназначено и за хора. Сега май го няма че нешщо ко бяха изловили че кара крадени коли.



Тема Re: Пътнически фериботи?нови [re: __Mepakлия__]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано25.08.05 17:05



ро-ротата по начало не са пътнически кораби.

какво ще рече, че била само за влакове фериботната линия??


FERRY
GEROITE NA ODESA at ILICHEVSK arrived 25/08/2005
GEROITE NA SEVASTOPO ILICHEVSK - POTI ETA 26/08/2005 18:00
GEROITE NA SHIPKA at ILICHEVSK arrived 18/08/2005
GEROITE NA PLEVEN at ILICHEVSK arrived 16/08/2005

това е от daily report-a към днешна дата.

българските фериботи са вторите 2, първите 2 са руски.
ходят до украйна (иличевск, одеса) и грузия (поти, батуми) и между украйна и грузия. на 2 седмици, до колкото ми е известно, всеки от тях е във варна, не знам на колко време обаче има ферибот, т.е. кога се засичат.
също така доколкото ми е известно превозват и автомобили.

ро-рота български не знам да има в момента, преди - трапезица, царевец. няма ги по причини, съвсем различни от возенето крадени коли. не знам дали можеш да си представиш колко коли събира едно ро-ро и как се карат крадени такива по море... ма де да знам. :)

______
and we all lose our charm in the end.

Редактирано от Koпpинa_И_Xлopoфopм на 25.08.05 20:17.



Тема Re: Пътнически фериботи?нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано25.08.05 20:54



Ами просто е конструиран за влакове. Има си релси и т.н. какво му трябва на един влак. С ро-ро-то се караха наистина кредени коли. Не помня вече но май доста коли заминаваха с едно роро. Тогава и по телевизията го даваха.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Пътнически фериботи?нови [re: Julian]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано25.08.05 21:20



Трипалубните ро-ро фериботни кораби за превоз на товари във вагони, колесна техника и пътници "Героите на Одеса" и "Героите на Севастопол" са построени през 1978 г. в Норвегия. Те имат дедуйет 13 084 т, дължина 185,44, ширина 26, газене 7,41 и височина до горната палуба 15,2 м. Двата главни двигателя "Бурмайстер и Вайн" с мощност 8 000 к. с. (227 об./мин) и дистанционно управление от мостика осигуряват максимална скорост от 19 възела. Корабите имат подрулващо устройство на носа, лифт с товароподемност 170 т (2 вагона), универсален маневрен локомотив и крепителни съоръжения - крикове и талрепи. Общата дължина на жп коловозите на борда е 1692 м, а превозната възможност - 108 стандартни 70-тонни вагона (общо 7560 т), от които на горната палуба - 43 вагона (3010 т), на средната - 49 вагона (3430 т) и на долната - 16 вагона (1120 т). Екипажите наброяват по 29 души, които работят двусменно по 12 часа на денонощие в продължение на 25 дни. В хотелската част за пътниците и екипажа има общо 95 места. Корабите комбинирано превозват товари във вагони, ТИР-ове, контейнери, друг палубен товар и леки автомобили.

...

______
and we all lose our charm in the end.


Тема возят и колесна техниканови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано25.08.05 21:50



лично го видях, бях на митницата на ферибота когато излязоха няколко украински тира от вътре

а качиха 2 автовоза с френска регистрация возещи... 16 автомобила пежо... еххххх



Тема Re:нови [re: maminsladak]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано26.08.05 07:55



мхм, мхм...

______
and we all lose our charm in the end.


Тема Re: Пътнически фериботи?нови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор __Mepakлия__ (минаващ)
Публикувано26.08.05 10:27



ро-ро -та иам българси от типа на царевец, останало е само едно и е собственост на Сомат, ходи до Украйна



Тема Re: Пътнически фериботи?нови [re: __Mepakлия__]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (Indiscipline)
Публикувано26.08.05 10:37



имам предвид carcarrier, а не ферибот, превозващ и коли, за такова ро-ро ли говорим?

те си бяха няколко sistership-а на царевец, мисля... но май има някакъв проблем със стабилността им. може и да е останало някое, не знам.

______
and we all lose our charm in the end.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.