Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 03.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Това не е реклама!нови  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано05.07.05 11:49



Има едно заведение във Варна, което обожавам! Свързано е със спомени от моето минало, много приятни, с няколко любими човека, с които вече не се виждам, и със смях от сърце!

Това е скришницата, която моя добра позната ми препоръча и ден преди да се видим там с нея почина. Такава е и една от основните причини да обичам заведението от сърце - защото когато съм там, усещам, че тя витая около мен, че ме слуша, че въздухът е изпълнен с нейния глас.

Слиза се по едни стръмни стълбички надолу. Посредата има завой, след него продължавате на ляво, късо коридорче и стигате до вратата. Сякаш е някакво бункерче - толкова надолу под земята и така извъртяно. Когато влезете ще откриете интересно ухание - винаги не мирише на нищо конкретно - нито парфюм, нито ароматизатор, нито на цветя, на нищо! На мен лично ми ухае на спокойствие, на бягство от външната шумотевица!

Ще видите канапета с червена, прекрасна тапицерия, столчета и малки масички. На всяка има свещички, които палят, след като седнете и създават допълнителен уют. Понеже светлината в заведението е съвсем мека, колкото да не се спънете, докато стигнете до масата, свещите играят страхотна роля и се вързват изцяло с обстановката.

По всички стени има рафтове, на които е поставен алкохол - всякакви видове, предполагам от най-елементарни марки, до най-скъпите възможни. Има реклами, които никак не се набиват на очи - много стилно направени. На една от стените е поставена и карта, на която е изобразено в които области на България какъв алкохол се произвежда.
Предлагат и пури, а по някои от стените са окачени грамоти, но понеже аз винаги сядам на една и съща маса, на едно и също място, не успявам да видя от там какво пише на тях - вероятно хвалби или високопоставеност в заведенията от този тип.

Винаги са ми правили впечатление закачалките за палта ... Просто невероятни са - всяка прилича на малко фонтанче и са в златист цвят, в тон с червената тапицерия на канапетата и дървесния цвят, който също присъства.

Музиката е специална - винаги е нещо рокаджийско или например Шаде - бавна, дъждовна, леко тягостна Не винаги извличат музиката от уредба - има и два телевизора. Понеже последния път бях съвсем самичка там, беше деня на изборите, гледах много готино предаване за Тина Търнър по музикална телевизия!

Коктейлите, които предлагат са различни! Две големи менюта само с това има - избирате си ... каквото ви е кеф на душицата. Аз лично пих по изборите един коктейл, който никога не бях опитвала - Самотен остров ли се казваше ... не помня, но имаше вкус на ягоди, на кокосово мляко ... Невероятен! А обичайно си поръчвам дайкири - също приказен вкус, само че ми размръзват зъбките и след това два дни си лекувам гърлото, но определено си струва ...

Та цялата тази приказна, за мен, картина се намира в Pench's. Над Дъгата, поставена пред бившия (а може би и настоящ) куклен театър! Препоръчвам ви да посетите заведението ... но основното, което ме интересуваше е ... имате ли си и вие такава скришница, която обичате до болка, заради съвсем дребни, почти незначителни неща?

Докато дишам, надявам се!


Тема Re: Това не е реклама!нови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано06.07.05 13:45



Имам следните два въпроса:
1. Дават ли нещо за хапване?
2. С колко парички двама души могат да изкарат там не много разточително? 10? 20? 30? 40? 50?



Тема Заведението [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано06.07.05 16:50



Е бар - предлагат само питиета, преди да отидеш на вечеря с другарката в друго заведение, например!

Цените са повече от прилични, според мен! Но трябва да се види и много зависи какво ще пиете. Не искам да говоря на изуст, защото аз винаги си поръчвам или безалкохолни коктейли или такива с леки алкохоли, но наистина цените не са никак високи. Не ми е удобно да споменавам цифри.

Докато дишам, надявам се!


Тема Re: Заведениетонови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор nezy (щастлива мама)
Публикувано06.07.05 17:21



Знам го това заведение! От край време се слави с най-готините коктейли - и безаолкохолни и алкохолни. А пък за атмосферата, за която говориш - ами точно така е, и на мен ми харесва много, само дето отдаван не съм го посещавала

[img]
Цвета - 09.05.2000 г.

Тема Re: Заведениетонови [re: nezy]  
Автор kolejkataa (непознат )
Публикувано08.08.07 07:16



Аз работя в това заведение.Виждам че сте писали много хубави работи за него.Да ви кажа заведението за което е писано е на улица драгоман имаме още 3 заведение - на златни пясъци , на плажа и на улица 8-ми приморски полк.Доволни ли сте от обслужването ? Имате ли оплаквания от нещо ?



Тема Re: Заведениетонови [re: kolejkataa]  
Автор Penelope Pitstop (№ 5)
Публикувано08.08.07 17:07



Нямаме - напротив мога да пиша само суперлативи и се радваме, че има и такива заведения



"Hayulp, hayulp!"

Тема Re: Това не е реклама!нови [re: Любoпитcтвaм]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано08.08.07 20:06



Печниса не са лоши заведения. Най ставащ е тоя на Дружба. На Златни не съм ходил обаче.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.