Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:07 28.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Времето в София/Варна през зимата?  
Автор x1y1 (новак)
Публикувано14.06.05 12:56



Вярно ли е, че във Варна (и по принцип на морето) е по-студено от София през зимата, защото духал влажен вятър от морето и т. н.? Поне Cтpeйнджъp ще знае.



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: x1y1]  
Автор avramov (insomniac)
Публикувано14.06.05 13:43



напротив според мен



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: x1y1]  
Автор bObbO (минаващ)
Публикувано14.06.05 13:50



Напротив. През зимата морето (почти никога) температурата на морето не пода под 1-2 градуса. Затова то действа като акумулираща печка и прави времето по-меко.



Тема Ами по принцип не е вярно...нови [re: x1y1]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано14.06.05 14:43



В крайморските райони температурите винаги са по-високи от тези във вътрешноста на страната, поради акумулиращия ефект на намиращата се в близост голяма водна маса. Тънкият момент е, че край морето духат повече ветрове, а вятъра, както е добре известно, значително увеличава чувството за студ. Едно е да стоиш примерно при минус 15 градуса на безветрие, съвсем друго - същата температура при силен вятър. Направо ти измръзва и ... айде да не казвам кое!!!



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: x1y1]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано14.06.05 15:19



Категорично във Варна е доста по-топло през зимата (средна температура за януари 1,4 срещу -2,1 за София) и освен това няма такива кошмарни инверсии като в София. Например през зимата на Черни Връх +4, в центъра на София -3 и това е 10, понякога даже 15 дни на месец през януари и февруари. Часовете слънчево греене през зимата също са доста повече във Варна. При това в София не е така страшно, както примерно в Севлиево, Трън и Ихтиман.

Коткотрепач


Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: x1y1]  
Автор Дивaчkaтa (в джунглата)
Публикувано14.06.05 19:59



какви са тези въпроси точно когато вече стана за плаж..... защо не питаш дали сложиха чадърите, каква им е цената и колко е бирата.... а да дискотеките на алеята работят с пълна сила вече.... и моля , моля форумът не е на Стрейнджър ... тя идва чат пат във Варна, някой живем тук...

какво е това пристрастие - Стренджър= Клуб Варна...


зимата във Варна не е хубава. почити няма сняг, има или поледица или киша .... тази зима снега беше навят на преспи .... такъв като в планината нямаме... има вятър почити непрекъснато , често силен , бръснещ , а че е влажен то ясно- до морето сме.

често казвам , че човеци който не са живели целогодишно във Варна мислят че тук е само слънце, плаж и купон по 12 месеца в годината.



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: Дивaчkaтa]  
Автор x1y1 (новак)
Публикувано14.06.05 20:20



Ами Стрейнджър живее в София доколкото разбрах. Иначе въпросът е точно това - духа, следователно по-студено ли е или си е горе-долу същото. Едно сравнение със София се иска!



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: x1y1]  
Автор avramov (insomniac)
Публикувано14.06.05 21:20



еее, да ти го нарисуваме ли искаш.......температурно е по-топло, но като задуха вятър е гадно.

В София е по-студено



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: x1y1]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (адвокат)
Публикувано14.06.05 22:02



Ами, аз съм на малко по-различно мнение. В действителност във Варна температурите определено са по-високи в сравнение тези в София, но във Варна духа пронизващо-студен вятър, който прави така, че времето изглежда доста по-студено от колкото в действителност е. Моя мъж, когато го разходих за първи път из Варна по време на Коледните празници (преди 2 години), каза че има чувството, че ледени кристали плуват в кръвта му.
Иначе в София си е студ, но вятър не духа или ако духа определено не създава усещането, че кръвта ти кристализира.



Тема Дрън дрън чи пляс!нови [re: Дивaчkaтa]  
Автор Peйчъл (в движение)
Публикувано14.06.05 23:42



Каква е връзката между отношението ти към Стрейнджър и темата ....

Абе що маамустара някои хора постоянно гледат да се захапят за някой...

Айде - няма да се ядосвам!

А фактите - някой вече ги каза - морето ни топли - вятърът ни охлажда! Това са законите на природните и климатичните особености покрай водните басейни и във вътрешността на континентите. Вземете един учебник по география и ще си изясните разликите не само между Варна и София, а и подробностите за климатичните условия в световен мащаб!

Ако обаче просто горите от желание да задавате впроси с провокативен характер - това е друга работа!

*Пътищата са за вървене по тях, а не за стигане до крайна цел.*


Тема Щотонови [re: Peйчъл]  
Автор Дивaчkaтa (в джунглата)
Публикувано15.06.05 00:32



откакто направихме Стрейнджър модератор започнаха едни подмазвания , като че ли нейното мнение е единственото вярно ....

нямам нищо против нея, но не одобрявам подмазванията.... Стейнджър го знае...


знам как охлажда морето...на мен не го обяснявай.... да не говорим че при мен редовно е друга Варна - никъде може да няма вятър и лед, обаче при мен има... до боклука не мога да стигна понякога зимно време...



Тема 10xнови [re: x1y1]  
Автор x1y1 (новак)
Публикувано15.06.05 09:39



Ами, 10x (мерси).



Тема Re: ебатинови [re: Дивaчkaтa]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано15.06.05 11:30



никога не съм чувал за интернет ревност ... ама на, сега виждам в действие ... ебати ...

всеки да пише, след евентуален въпрос тук- "Дивачката е от Варна, тя поне ще знае"... да не се тръшка момичето ...



Тема Re: Щотонови [re: Дивaчkaтa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.06.05 18:16



никъде може да няма вятър и лед, обаче при мен има
Привет на "Чайка"



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: Дивaчkaтa]  
Автор *Плaмeн* (минаващ)
Публикувано15.06.05 19:22



Сложиха ги,и цени са им сложили......
Ама не се сещам точно какви.Имаше нещо като 2лева,3лева
Дискотеките още не съм ги набикалял,ама намерих страшна кръчма
Наливна бира по 1.20лв.и ОГРОМНИ порции миди по2.40лв,които е почти невъзможно да бъдат изядени от сам човек.Има и всякакви други морски вкусотии на поносими (за нас)цени.
А чух за едно друго кръчме на плажа дето бирата била по левче,а наденичката я давали на метър за стотинки някакви си
Тая година май ще се отскача по-честистичко до плажа



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: *Плaмeн*]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (адвокат)
Публикувано15.06.05 19:41



Ти за Норт ли говориш, м? С биричката, мидите и морските вкусотии на коремче!



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор *Плaмeн* (минаващ)
Публикувано15.06.05 19:50



Два пъти ходих там,ама хич и не погледнах какво и е името на кръчматаПитай ме как изглеждаха сервитьорките и ще получиш абсолютно реална информация
Само се сещам че е точно където беше скоростната пързалка,точно там!

Ей,що я събориха тая пързалка бе,мамка му,аз сега разбрах че я няма.Тя си беше един от символите на Варна.



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: *Плaмeн*]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (адвокат)
Публикувано15.06.05 19:56



Хм, май бъркам капанчето, но сигурно и това ще да е гот!



Тема Хайде бе !нови [re: Дивaчkaтa]  
Автор Peйчъл (в движение)
Публикувано15.06.05 22:25



Да се подмазвам на Стрейнджър!
И що? Би ли обяснила?

За мене този клуб е средство за развлечение и отмора, възможност да науча нещо за моя град, което съм пропуснала... Радвам се на добрия тон - това е начин на интелигентна комуникция!

Стрейнджър е на възрастта на дъщеря ми! Чела съм нейни мнения и в други клубове - има потенциалв това момиче, за разлика от други нейни колеги с които съм се сблъсквала в работата си....

Ама да и се подмазвам - не! Ако ми отреже достъпа до този клуб, това с нищо няма да промени живота ми, нито пък присъствието ми тук ще го направи по-качествен...

А и подмазвачеството е качество, което никога не съм харесвала...

А дали нейното мнение е винаги вярно - не е - но е премерено и добронамерено за разлика от твоето! Всеки има право на мнение,
стига да не го налага на останалите!

...

Та къде каза че духало най-силно...?


*Пътищата са за вървене по тях, а не за стигане до крайна цел.*


Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: x1y1]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано16.06.05 07:51



А бе ти докато беше в гимназиятя, се на гаджилък си го карал, та си пропуснал некои урочета по географията. Не само климатът е по-мек, но и въздъхът е по-чист и свеж. А бе Варна няма грешка...

Esse quam videri


Тема Работата е тамнови [re: Philip Marlowe]  
Автор Дивaчkaтa (в джунглата)
Публикувано16.06.05 11:27



че няма за какво да ревнувам модераторката и тя много добре си го знае.







Тема Re: Работата е там- (2)нови [re: Дивaчkaтa]  
Автор Philip Marlowe (частен детектив)
Публикувано16.06.05 21:51



че нон стоп показваш точно обратното... че и явно не се усещаш



Тема Грешишнови [re: Philip Marlowe]  
АвторДивaчkaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 14:03



драги, грешиш... не е тук мястото но явно няма друг начин за да задоволя нездравото ти мъжко любопитство и ровичкане .... със Стрейнждър се познавам лично и не само това . няма за какво да й завиждам .... последното което искам е да се афиширам където и да било .... не ми е нужно - във Варна ме познават достатъчно хора какво съм и защо съм такова изкопаемо ....... не харесвам толерирането на когото и да било, за каквото и да било - това е.



Тема Re: Времето в София/Варна през зимата?нови [re: x1y1]  
Автор миpo (непознат)
Публикувано17.06.05 22:21



Зимата във Варна е отврат духа много гаден студен вятър и можеш да се кристализираш
Лятото е по-прохладно отколкото във вътрешността на страната, а зимата е по-гадна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.