Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 25.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Един ден на разходка с детето във Варнанови  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано27.04.05 17:00



Вчера ми се случи да имам почивен ден. Не пуснах малката на ясла и реших да я поизведа малко из градината пък каквото сабя покаже.
Бях с моя приятелка също с малко дете.
Тръгнахме от централния вход до фестивалния и се отправихме към зоопарка. За наш ужас срещу нас се втурна един пуснат ротвайлер. Оказа се, че не е безстопанствен, а собственика му го е пуснал да се поразходи ... Когато го видях, го помолих да прибере кучето си и той с най-голямо нахалство ми заяви, ЧЕ ДЕТЕТО МИ Е ПО-ОПАСНО ОТ КУЧЕТО МУ!!! Незнам как се въздържах да не го наплюя

Направихме обрат и се втурнахме към детския кът. Там също имаше кучета, въпреки изрично поставените табели да са с каишка и намордник (всъщност нямаше нито едно куче с намордник в цялата градина!)
След 10-толевка на гъсенички, слончета, ластици (и едно кафе за мама) тръгнахме към детското заведение 1001 приказки. На пътя без малко да ни отнесе тинейджър с колело и една кола (явно като са му разрешили да влезе в градината не са му разяснили, че не е писта за тренировки за формула 1) и живи и здрави се добрахме до изхода.
След сложно силово упражнение и помощ по тротоарите и шосето и изчакване на няколко светофара (някои шофьори задължително спират на пешеходната пътека и просто няма как да се мине с количка и ако направиш забележка на НВ шофьора ти се показва среден пръст, вследствие на което децата започват да се обучават на този вид общуване и на въпроса какво видяхте с мама показва среден пръст ) се добрахме до прочутото детско заведение за деца 1001 приказки.

Площадка, жена дето да ги занимава, весели цветове - дотук добре, ама защо такъв димилник вътре??? Залата за майки беше толкова задимена, че сигурно и най-тъпканата нощна дискотека не мирише толкова на цигари ........

Ами това е. Както искате така го разбирайте........



Тема Re: Един ден на разходка с детето във Варнанови [re: Virgo]  
Автор __Mepakлия__ (непознат)
Публикувано28.04.05 10:41



Проблема с кучетата е един от големите проплеми на Варна, никой не контрулира собствениците на кучета дали ги разхождат на предвидените места и за носене на наморници особено в рожоните на морската градина предвидени да деца. Според мен дори морската трябва да е с преоритет и при прибирането на бездомни кучета.



Тема Re: Един ден на разходка с детето във Варнанови [re: __Mepakлия__]  
Автор vlad drakula ()
Публикувано28.04.05 16:13



Аз ходя много рядко до Морската градина именно заради кучетата.Никога не знам дали ,когато детето ми побегне,няма да го подгони някое куче.А после трябва да убеждавам собственика на кучето ,че синът ми просто си играе и не е заплаха за 50 килограмовия му ротвайлер примерно.Темата е стара ,но докато не се контролира зоната и не се налагат глоби така ще е.



Тема Re: Един ден на разходка с детето във Варнанови [re: vlad drakula]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано28.04.05 18:56



Добре, де, ама защо заобикаляш ротвайлерите, а вместо това си готов да сриташ моя 5 кг. пинчер, който винаги е на каишка (щото пуснат не може да се опази), ако случайно мине покрай теб?

ПП: не визирам конкретно теб, използвам поста като събирателен образ на поведението на хората. Ядосват се (с право) на пуснатите ротвайлери и са готови да си го изкарат на дребосъка




Тема Re: Един ден на разходка с детето във Варнанови [re: Cтepн™]  
Автор vlad drakula ()
Публикувано29.04.05 14:52



точно дребосък ,като твоя ме ухапа.До преди две години изобщо не ме беше страх от кучета,но някакво дребно излезе от един двор докато си се разхождах с бебето ми и ме захапа за крака.Ей така без причина.То сигурно си имаше причина,но аз не я разбрах.И резултата е,че сега заобикалям и малки и големи.Откъде да знам ,какво ще им хрумне?А иначе с познати кучета съм способна да се "лигавя" с часове.



Тема Re: Един ден на разходка с детето във Варнанови [re: Virgo]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (адвокат)
Публикувано29.04.05 20:02



Ох миличка, направо се чудя как нормален човек, може да пусне питбул или ротвайлер сред деца! Ужас направо! И на мен ми се струва, че докато не почнат да налагат солени глоби, и докато не бръкнат с тях в джоба на такива незаинтересовани към децата стопани, нещата няма да се оправят. Горката душичка, сигурно миличкото е умряло от ужас. Те колко душичка носят дребосъчетата! Срамота, чудя се как е възможно възрастен човек, който може би също има деца да се държи така безотговорно и да ти разправя глупости, че дечковците били по-опасни от кучето му!
Да не говорим, че ротвайлерите са опасни за децата. Спомням си преди години, четох материалите по едно дело в което ротвайлер беше убил детенце. Експертизата беше категорична, ротвайлера има така изградена ценностна система (ако мога така да я нарека), че детето в неговото кучешко съзнание се третира като по-нисш в йерархичната му система. Как може такова куче да се разхожда пуснато и без наморник, ужас!




Тема Re: Един ден на разходка с детето във Варнанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор PrNedev (НИ ШАГУ НАЗАД!)
Публикувано01.05.05 03:15



Не съм съвсем съгласен, извинявай, но такова ми е мнението, като собственик на кученце, което на пръв поглед е по-голямо от теле, а по характер е по-лигаво от котка. Определено смятам, че няма лоши кучета, а има лоши стопани, както и че хората нямат култура да общуват с животни, каквито и да е.
Представи си следната ситуацийка: Разхождаш си се най-спокойно в парка, изведнъж отнякъде някой изкача и започва да крещи, да ръкомаха като вятърна мелница, да вдига гирултия до бога... Представи си че и слуха ти е 16 пъти по-силен от нормалното. Какъв ли грохот ще ти се стори това? А защо си точно в този парк? А има ли къде другаде да ходиш? Е, аз не съм варненец, но си разхождам кучето в Света гора. Това е нещо като Морската градина, как да го кажа, някъде след рибарския залив. Достатъчно няма хора, но все се появява някой и хубавото е, че обикновено е някой с друго куче, друг път са възрастни хора, които разхождат внучетата си. Животинката минава спокойно покрай тях, дори не им обръща внимание.
Хвана ме яд за глобите, ако има определени места за разхождане на кучета, тогава нямам нищо против, но ако няма? Или по същата логика да се глобяват хората, които разхождат децата си там, където има кучета и от това нагоре ги дразнят? Ами целия спор е много глупав, докато няма определени места за разхождане и почивка. А за бездомните, няма какво да говорим. Колкото до дресурата на така наречените "бойни породи", някой ден ако законодателството изравни притежанието на животно от такава порода с притежанието на оръжие, тогава всичко ще си дойде на мястото.



Готов к труду и обороне своих доходов от налоговой инспекции?

Редактирано от PrNedev на 01.05.05 03:16.



Тема Хммм ...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Любoпитcтвaм (Предател)
Публикувано01.05.05 11:26



Случая във Варна ли споменаваш? Този, при който детето посегнало към купичката с храна на ротвайлера, при което кучето го нахапало цялото?

Съгласна съм с господина, който е писал последен по темата (преди мен), който твърди, че няма лоши кучета, а лоши стопани! Повечето хора, имащи бойни кучета, ги подлагат на дресировка - или ги дават на фирма, която да ги дресира, или полагат лични усилия, за да възпитат огромните си животинки!

Аз, лично, обожавам кучетата и никога не съм хапана от такива (като изключим едно мое улично превъзходно, което погалих към опашката и това го накара да ми захапе леко палеца, като малка). Голяма болка ми е, че има хора, които мразят тези животни или се отнасят грубо с тях! Аз им говоря Сигурно ще ви се стори лудост, но пък като заговориш мило на някое куче, то се укротява, дори ти се усмихва Много е готино!

Мислех преди време да взема малко ротвайлерче! С родословие, от една дама, която ми предложи да го купя срещу определена сума. Отказах поради две причини - едната е, че нямах сумата, за да го платя, а освен нея трябваше да имам и финансов резерв да гледам дребосъче, а другата причина е, че майка ми нямаше да ми позволи да го гледам у дома. След като проявих интерес към ротвайлерите като порода разбрах и, че те са доста своенравни до около две годишна възраст и ако взема мъжко куче ще имам проблем с възпитанието, защото аз прекралено много обичам тези животни, за да ги бия, което пък е с възпитателна цел при бойните кучета ... Добрия стопанин трябва да умее и това и много други неща, а ако не се справи, може да отгледа едно наистина опасно животно - опасно за него и семейството му и за обществото.

Другите неща, които описваш, мила Девичке - с тях съм свикнала. Когато съм на нерегулирано кръстовище, тръгвам директно по пешеходната пътека и винаги си казвам "Да ме мачкат"! Те, естествено, свирят, правят муцуни, говорят глупости, но знаят, че съм в правото си, защото съм пешеходец!

И все пак ме разчовърка темата за кучетата ... отклонявам се, ама все тя ми се връща в ума - мисля, че не бива детето ти да расте със страх от кучетата! Да му позволиш да има собствено домашно животно е също толкова възпитателно, колкото да го запишеш на някакъв спорт ...



Тема Re: Един ден на разходка с детето във Варнанови [re: PrNedev]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (адвокат)
Публикувано01.05.05 12:48



Истината е, че в Морската има определено място за разхождане на кучета и ми се струва недопустимо, да разхождаш куче в “Детския кът”, където има изрична забрана за разхождане на кучета. В този случай съм категорична, че глоба трябва да има. Има забрана и някой, който не я спазва, тогава глоба! Да видим дали следващия път ще наруши забраната или ще си разходи кучето по позволените алеи.
Иначе и аз съм на мнение, че бойните породи трябва да са под особен, разрешителен режим.

П.С. Христос Воскресе! Много здраве и късмет!



Тема Re: Един ден на разходка с детето във Варнанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор PrNedev (НИ ШАГУ НАЗАД!)
Публикувано01.05.05 15:42



По принцип съм съгласен, но има и нещо друго. Ако имаш дете и куче, какво би направила? Ще лишиш детето си от игра или ще лишиш кучето си от игра. Аз лично бих отишъл на плажа, където и двамата могат да се боричкат спокойно, а ако има и някое капанче наблизо, какво по хубаво :-) Дори ще знам че и с детето ми има някой, който няма да го изпусне от очи. И при всички случаи никой няма да направи беля, защото ще се пазят взаимно.
Разбира се, много е тъпо да си разхождаш животинката около пързалката. Все пак не всеки обича животните, и се появява излишната паника.
Може би затова ме е допаднала такава кротка и аристократична порода.
А глобите... те ще работят до едно време. Не съм убеден колко с глоби се повишава културата на човека. Пък и винаги ще ги има разни, как беше лафа, "добре облечени бизнесмени", които ще кажат на глобяващия ги "айде бегай". С това трябва да се преборят хората, а не с животните.



Готов к труду и обороне своих доходов от налоговой инспекции?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.