Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:47 23.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ОФФ ТОПИК!нови [re: Cлaв]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано04.05.05 21:02



Кой е казал, че лицемерето е недостатък? Комплексарите!





Stara Zagora, the 5-th biggest Bulgarian city

Тема Re: Българите поздравяват със Загорка!нови [re: droпix]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано05.05.05 09:07



Четох до сега с иронична усмивка това, за което се дракате ти и съгражданите ми в този клуб и само едно не мога да си обясня - защо пък на фона на дунавско хоро е тази реклама, а не на тракийска ръченица?



Тема Re: ОФФ ТОПИК!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.05.05 18:15



Ти си абсолютно готов за PR на правителството - от верни данни правиш неверни изводи
По-точно комбинираш различни данни за да ти излезе сметката.
Например

СРЕДНИ ПАЗАРНИ ЦЕНИ НА ЖИЛИЩА

След това кликваш на предпоследния ред:

Средни пазарни цени на жилища за 2004 година

Защо на предпоследния? Защото е имало краткотраен бум на съответния параметър и ти е изгоден за сметките? Обаче разумните хора ще кликнат на последния, той е актуален (щото например Слав може да върне 120 год. и да изтъкне, че Пловдив е най-велик щото се е отказал да е столица в името на България). Та да кликнем на последния ред:

СРЕДНИ ПАЗАРНИ ЦЕНИ НА ЖИЛИЩА
I ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2005 Г.1
.................................................(лв./кв.м.)
Областни градове.............Средни цени......................................Индекс
........................IV трим.................I трим...................IV трим.2004 / I трим.2005
ОБЩО................633.1...................700.5...................................110.6
.....................................
Бургас.................962.0..................1 069.5.................................111.2
Варна...................1 083.5................1 200.5................................110.8
....................................
Пловдив................783.7....................814.3.................................103.9
...................................
София-столица.......1 094.8................1 159.5................................105.9
..................................
Стара Загора...........756.2...................780.7..................................103.2
...................................
1 Данните се отнасят за апартаменти в областните градове


Нещо не виждам нито един параметър, по който СтЗ е пред Пд. Да не споменавам най-важния от всички параметри - последния, изразяващ градиента на нарастване - там само морските градове имат чувствителен тренд, като и Бургас е на път да изпревари София.
Упс, какво забелязвам - през четвъртото на 2004 квадратът в СтЗ е бил чувствително над средния за страната, което е резонно за 5-тия по големина град, но през следващото тримесечие е малко над него, което вече не е хич логично за голям град; то и затова трендът е наистина много под средния; при този параметър и стотните са важни

А накрая съм почернил за да ти покажа, че в случая става дума за самия град, не за областта; а Мариците, които наистина вдигат БВП и заплатите не са в СтЗ, нали?

ПП: Айде, ако има друг мераклия да проследи и другите линкове; убеден съм, че и там ще се открият само "удобни за тезата" извадки
То не, че са ми необходими статистики - имам колежка заралийка, женена тук, но цялата рода и фамилия са си в града на липите и си ходи по 5-6 пъти/годишно и после разправя
И за заплатите не си прав, щото ако ти изкарам заплатите в БМФ...и президента би се замислил; и то не само на плавсъстава. Има и други отделни фирми, където "министерски заплати" са ежедневие; ау, сетих се какви са в "Соди Девня":-). Но има и мн.ниски, особено в търговията и това е истина. Като цяло индекса на заплатите е по-висок от този в СтЗ, но референтния индекс при вас наистина е по-висок. Това е елементарна математика, ако си на ти с тази наука; просто "цени Вн към цени СтЗ" е доста по-високо съотношение от "заплати Вн (средно) към заплати СтЗ (средно)". И референтния индекс(т.е. покупателната способност) на СтЗ е по-висока.

ППП: За Слав, да не ровя пак в онази тема за стандарта на живот - получаването на пратката ми струва 3,30; тази фирма съм я ползвал многократно точно към Пловдив (затова и ти я предложих), но цената на същата пратка от Вн към Пд е 4,20


Редактирано от Cтepн™ на 05.05.05 18:28.



Тема Re: ОФФ ТОПИК!нови [re: Cтepн™]  
Автор droпix ()
Публикувано05.05.05 20:16



При такъв изчерпателен отговор, няма как да не се съглася и да ти благодаря

Само за имотите не съм много съгласен.
Защото попринцип средните цени на имоти, както и всички други показатели (БВП, БВП на човек, Индекс на човешкото развитие и т.н.) се отчитат за една календарна година.

А за цялата 2004 г. Стара Загора е 4-то място по цени на имоти след София, Варна и Бургас.
Но най-вероятно за 2005 г. Стара Загора ще бъде изпреварена от Пловдив, което е показателно, че вече града на тепетата се оправя



Тема Re: ОФФ ТОПИК!нови [re: droпix]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано05.05.05 20:49



Дроникс ти ми взе думите от устат ама до дума същите. Всичко се смята за календарна година преди да се впише в годишните статистики, а именно те влизат в учебници и справочници! Пловдив е 339 хилки все пак.


Stara Zagora, the 5-th biggest Bulgarian city

Тема Re: ОФФ ТОПИК!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор bgline (непознат )
Публикувано06.05.05 01:45



Меч, сори и аз съм от Стара Загора, но илюзиите ми, че сме най-стария бг град увиснаха като паяжина в ъгъла на стаята.
Оказа се брат, че Варна е по древна. Косвено доказателство за това е откритото златно съкровище и поселище край Варненския некропол, които са на.....
затаи дъх 12 000 години


Факт брат, просто факт !



Тема Re: ОФФ ТОПИК!нови [re: bgline]  
Автор Meчът нa Bepeя™ (враг заклет)
Публикувано06.05.05 10:33



А знаеш ли къде е произведено тва злато? В смисъл къде е добито и обработено! На 20 км. от СЗ! А знаеш ли каква е огромна разликата между поселище и град? А знаеш ли че първото поселение в СЗ е отпреди ледниковия период? Знаеш ли преди колко стотици хиляди години е било тва? Но това не е било ГРАД. Град е от 8400 годин. От колко години Варна е град не знам точно или по-точно не искам да го кажа тук точно, защото всичко ще скочи!


Stara Zagora, the 5-th biggest Bulgarian city

Редактирано от Meчът нa Bepeя™ на 06.05.05 10:40.



Тема Re: ОФФ ТОПИК!нови [re: Meчът нa Bepeя™]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.05.05 15:21



Много хубаво, че се мъчиш да правиш разлика м/у "поселище" и "град".

Защото аз прехвърлих Енкартата и открих, че официално за най-древен град се смята, че е
Thebes (Egypt) -> ...Of prehistoric origin, Thebes began to figure in the recorded history of Egypt during the Old Kingdom (2575-2134 bc)......
Това прави около 4580 години МАХ

А за Варна е съвсем ясно - създадена е през 6-ти век пр.н.е. с името Одесос


Редактирано от Cтepн™ на 06.05.05 15:23.



Тема Re: Аз като едно видно пиянде ...нови [re: droпix]  
Автор maminsladak (малко по-познат)
Публикувано06.05.05 21:25



ха ха ха

баси - къде четеш тая суха статистика. Това са официални данни понеже във Вашия район има много заети в енергетиката, а там се плаща добре.

Във Варна, в добре платените фирми всеки бачка за 110 лева по договор и затова данните са ниски.

И защо все пак сте в клуб Варна?



Тема Re: Българите поздравяват със Загорка!нови [re: Virgo]  
Автор maminsladak (малко по-познат)
Публикувано06.05.05 21:31



хей Вирго, тия от Стара Загора са големи комплексари нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.