Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:51 04.07.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Capt.Vimes (ентусиаст)
Публикувано11.04.05 18:53



Аз съм и навит на газта, ама много ме е яд за разкопаните улици.



Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано13.04.05 12:12



е, приеми го като балканска черта

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re:ей така като ви четанови [re: __Mepakлия__]  
Автор Peйчъл (в движение)
Публикувано13.04.05 23:37



Газовите уредби за колите струват 250 лв с монтажа.
Освен това едно 60-70% от колите в града са на газ от години - е аз не знам на всяко кьоше да се е палила кола от това че е на газ де...!

*Пътищата са за вървене по тях, а не за стигане до крайна цел.*


Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Peйчъл (в движение)
Публикувано13.04.05 23:57



От 25 години сме на газ в къщи - готвене, отопление, бойлер.
Единственото неудобство е отоплителната печка, понеже изгаря кислорода, започва да ти пари на очите, изсушава въздуха и изисква често проветрение. Ползваме я само като резервен вариант в случаите когато спре тока.Но с газификацията няма да има уреди с открит пламък и това ще се избегне.

А от бойлера на газ няма нищо по-хубаво! С тоя народ дето сме в кащи и дето сме "чистници големи" - не знам как бихме насмогнали с ел. бойлер. Така никога не се замисляш дали ще ти свърши водата и дали ще остане за следващия! Стоиш в банята колкото си искаш!! А когато свърши - бутилката ти е в съседство, просто я сменяш и продължаваш! Една бутилка отива около две седмици.

Така че не знам от какво се страхувате!

Но е нормално - човек винаги приема с недоверие новостите!



*Пътищата са за вървене по тях, а не за стигане до крайна цел.*


Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: Peйчъл]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано14.04.05 14:50



Ти явно не си наясно че не стават въпрос за пропан бутан а аз природна газ (метан). Устройството за кола за метан е доста на 250лв. Освен това за бойлерите на газ не е разрешено да се пускат изгорелите газове в отдушника на банята. Трябва да си има отделен комин. Вярно е че това не се спазва от никой пък и няма контрол. По въпроса за откития огън. Ами за да нямаш откит огън трябва да имаш котел(на каквото си искаш гориво применро в мазата. Ако ти е вкъши нали пак трябва да взем от някъде въздух за горенето. Може и да има някакво решение с тъба да се взема въздух отвън. Винаги съм казвал че основния пробем с газта е цената. Просто цента е прекалено висока за природна газ и евентуалното икономисване на пара което въобще не е толкова много както се приказва ще го осетиш сигурно чак след 10 години ама тогава не се знае кое накаква цена ще бъде. Все пак да не забравяме че газификацията в европа е правена още когато е нямало ток, а ние направхме обратното. Спиране си АЕЦ-а и газифициране, при положение че това гориво е на изчерпване. Е ще го има още 30 годни( а дано) или овече в зависимост от консумацията. Позавам един професор от един наш Университет който е писал някаква статия във някой си вестник колко е хубаво да се газивицираме, но на колегити си е казал че е хвалел гаста защото с аму платили, а иначе въобше не стоят така розово нещата с газта.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: Julian]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано15.04.05 13:11



нещо не разбрах какво искаше да кажеш. Газта е преди всичко удобство и е предлага повече за същите (или около същите пари). Цената и е нормална и не е по висока отлкотото в другите страни. В крайна сметка, особенно знбачение има и как е планирана инсталацията. И какви са ти съседите. Защото ако сградата е изолирана и всичко се топли, 70 квадрата ще ги отопляваш за 60-70 кинта зимата барабар с топлата вода и готвенето, а лятото ще имаш сметка за 20 лева.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор __Mepakлия__ (непознат)
Публикувано16.04.05 10:46



Някой може ли да ми каже като е толкова "голяма" далявера да си на газ как ще се охлаждаш лятотото? Климатици на газ няма(по точно има абсобционни, но са с ниско ефектижни и има такива в стяни където газна е почти безпари като в Русия). Това означава че трябва да дам още толкова пари за да си купя климатици, е тогава за какв чеп ще се пускам газ като климатиците също топлят о то три четири пути по евтино от тока, а сигурноста е е много по голям, възможността за взрив е изклщючена, а пожар в следствие на късо е практически невъзможен.



Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: __Mepakлия__]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано18.04.05 14:02



това за климатиците дето 3-4 пъти по-евтино отопляват не го вярвам, затова би ли обяснил какво си инсталирал в къщи? В офиса наемодателя е инсталирал такава система и 3та година под 180 кинта разлика в сметката за ток спрямо лятото не съм получавал (5 помещения с три тела - 90 м2). Да не говорим и за това, че вратите трябва да зеят за да е топло. Отделно, микроклимата е толкова скапан (разбирай сух) зимата, че ако стоя повече от 6 часа съм надут като балон и аре още 80 Евро за овлажнители.
Не знам каква ти е климатичната инсталация, но трябва да е доста сложна ако искаш да отопляваш безпроблемно всички помещения равномерно и при затворени врати (за мен варианта едно тяло в хола и през вратите още 2 стаи не е адекватно решение). Газта е комплексно решение за 1. топла вода; 2. отопление; 3. готвене.

Лятото климатика си е екстра, тука спор няма. Но не може да замести газта по никакви показатели.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.04.05 19:12



Я кажи, ако газифицираш вече построено жилище откъде ще минават тръбите?




Тема Re: Ще си прекарвате ли газ?нови [re: Cтepн™]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано19.04.05 15:29



Ами как - за повече справки - местния дилър
Решенията са много.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.