Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 13.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кабелен нетнови  
Автор Cynthia (in moonlight)
Публикувано22.01.04 08:04



Искам да си прекарвам кабелен интернет,
ама не съм много наясно точно как
стоят нещата. Не знам какви доставчици
има... Значи аз живея близо до Фестивалния
комплекс в посока ж.п. гара.
Ако можеше да ми препоръчате нещо
ще съм ви много благодарна, т.к.
цялата тая работа ми е много объркана,
пък от както телефонът ми е цифров...
не е добре!

You told I had the eyes of a wolf.
Search them and find the beauty of the beast!


Тема Re: Кабелен нетнови [re: Cynthia]  
Автор di_ma (Varna)
Публикувано22.01.04 09:41



Провери на този адрес:

.Аз съм към тях и съм горе-долу доволна.



Тема Аз понови [re: Cynthia]  
Автор 3aйчe (бяло)
Публикувано22.01.04 19:34



принцип използвам интернета на SSI. Мисля, че ще обслужват вашия регион.
Първоначално трябва да си платиш една инсталационна такса от 50 лв. , а след това си избираш и "пакета" интернет, който ще ползваш. Аз примерно използвам неограничен интернет и плащам по 50 лв. - връзката е сравнително добра, но понякога за съжаление има сривове.
Ако ползваш интернет, за да проверяваш пощи, ICQ-та и разни такива има и някакъв ограничен пакет от 650 мв. за което се плаща около 20лв. (но не съм сигурна колко точно)
По принцип им се случват сривове, но пък като им се обадиш винаги отреагирват.
Успех

РР - сайта на Сага е www.ssi.bg



Тема Re: Кабелен нетнови [re: Cynthia]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.01.04 11:20



Аз съм вече година към

.
За този период имаше един-единствен срив за 5-6 часа, когато НЕК обезточиха един квартал да сменят кабелите си.
Имам си винаги Нет, при това с постоянна скорост (ограничават я изкуствено, но пък когато и да се логнеш тя винаги е постоянна и добра).
На ФТПто има много неща.

Само не зная дали мрежата им слиза до него район.


... и Panasonic

Тема Re: Кабелен нетнови [re: Cynthia]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано25.01.04 00:24



www.varnainter.net обслужват района, в който живееш.
Аз и Модераторът сме от гилдията доволни клиенти на фирма "Интербилд" ООД, но за съжаление твоят район май не е покрит все още от мрежата на фирмата.

И все пак, обади се на 611913 и попитай. Хората вече разбират кой продава само LAN и FTP, и кой продава наистина качествен Интернет, и стават клиенти на Интербилд поради тази причина. В резултат на големият, рязко повишил се наплив от желаещи, мрежите се разрастват с внушителна скорост. Обади се на горния телефон, за да получиш актуална информация.



Тема Re: Кабелен нетнови [re: checho]  
Автор __SpOO__Модератор (me0w?)
Публикувано25.01.04 00:32





Will you lead me from this darkness to the light...


Тема Re: Кабелен нетнови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.01.04 11:51



Извинявай, че те репликирам, ама не се стърпях
Хората вече разбират кой продава само LAN и FTP, и кой продава наистина качествен Интернет
Какво ли разбират хората под добър Нет?
Нека сами преценят, има 3 решаващи фактора за това определение:
- честотна лента (bandwidth) - отговор от форума на ИБ на въпрос за кофти връзка - ама за връзката 10,15 кб какво се оплакваш - аз лично за връзка под 30КВ не бих се оплаквал, ами направо ще отида да си застрелям провайдера.
Но пък от друга страна - пак някой съветваше потребителите си в същия форум ДА НЕ ВЛИЗАТ привечер, защото мрежата се претоварва и се точи с 2-3кб; така че 10-15кб звучи направо прекрасно на този фон.;
- стабилност - след всяко по-силно подухване на вятъра и цели квартали остават без Нет за 5 дена, седмица, 2 - пак цифри от форума;
- цена - тука са си съвсем добре.

Прав си, че мрежата се разраства, но допълни, че не в такава степен се разраства харда и персонала на фирмата + още един фактор, който не искам да коментирам тука = спомен за първата Вега, който още си я спомня

А и защо и досега фирмата не казва на желаещите да се закачат основния принцип на работата си - има доста ФТП-та, има голямо покритие, позволява шерване м/у клиентите си; това ОК; но това води до това, че ако "улучиш" времето си за логване можеш да стигнеш и до 50-70кв навън, но ако не го улучиш си кюташ с "великите" 10, че и по-ниско.

Знам, че ти си по-особен клиент и за теб няма от тези проблеми, но помисли за хилядите други, които са без преференции.
Само за сравнение - в Левски има една фирмичка, точно квартално ЛАНче, която обаче осигурява ВИНАГИ над 50КБ навън, когато и да се логнеш; ФТП, което не можеш да обходиш и към него ВИНАГИ е над 100; винаги Нета е наличен; има шерване; цените са народни и тези параметри важат за всеки.
Не зная как го постигат, ама им свалям шапка и жалко, че не се разрастват. Единственият им минус е, че се конфигурират като VPN и ако си с 98 ти трябва ъпдейта за DUN 1.4, но той пък го има на М$ и е фрий


... и Panasonic

Тема Едно мнение:нови [re: Cтepн™]  
Автор __SpOO__Модератор (me0w?)
Публикувано25.01.04 14:53



Здравей,

не искам и няма да коментирам казаното от теб относно Интербилд, всеки би могъл сам да взема решения към кой ISP да се върже...

Но искам да драсна друго, ако тази въпросната фирмичка, за която ти пишеш е RODNILB, или не знам май нещо от сорта беше името и, та ако става дума за нея...приятелката ми е вързана към тях и не е кой знае колко очарована, поне не така както гледам ти надъхано си писал и си ги похвалил.

Та въпросната "фирма" според мен има адски ама подчертавам адски некоректно отношение към клиентите си.

Сега ще обясня за какво става дума, приятелката ми има някакъв проблем с кирилицата на компютъра си.

Аз и предложих да го форматнем, защото става дума за проблем с FT, най-голямата боза.. но какво беше учудването ми, когато тя ми каза, че ако форматирала след това трябвало да идва някой от фирмата да и "настрои" компютъра, за да може да ползва нет за "скромната" сума от 10лв!

Е това според теб "фирма" ли е?

Аз я питах дали в договора, който е подписала има настройки за нет и т.н., тя каза че нямало.

И какво се получава сега?

Ако тя реши да форматира през ден, ще трябва да плаща през ден по 10лв?

На такива "фирмички" им е малко човек да мине и да им резне всичките кабелченца...


П.С. Извинявам се ако става дума за друга фирма, но след като спомена VPN, мисля си, че е точно тази "фирма"-та.

Will you lead me from this darkness to the light...


Тема Re: Едно мнение:нови [re: __SpOO__]  
Автор ma4inka (непознат )
Публикувано25.01.04 17:06



Ami tezi taka nare4eni klienti moje da se nau4at da si nastroivat PC-to.
Kato ne moje da go nastroi, shte si plashta za tova.
Na tebe kato ti se razvali TV-to i kato ne hvashta kabelna nali si plashtash da go opravqt.A ne ot kabelnata televiziq da ti opravqt TV-to zashtoto ne mojesh da im priemash signala.
Ako si s modem i si preinstalirash windows-a da ne bi da zvanish v dostav4ika da doidat da ti instalirat modema bez pari ?
Kato ne i se davat pari, da se obadi na dostav4ika da im dadat nastroikite i nqkoi poznat da i gi sloji bez pari
mislq 4e i ti mojesh da se spravish s tova .... m ?

pyk i interbild kade imat kabeli do garata ?



Тема Re: Едно мнение:нови [re: __SpOO__]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.01.04 18:49



Здрасти

Не, не е тая фирма, друго е името, но и аз не го зная наизуст. Ако го видя написано ще се сетя.

Затова й написах, че единственото кофти е VPN, защото под 98 иска ъпдейт на DUN 1,4.
И в самия договор го пише, също си пише, че всяко повикване на човек и конфигуриране струва 12 лв.

Имам познати там и точно заради този ъпдейт и за да не плащат бадева тези пари след преинсталация се сборих с него и имам наблюдения.
Но, както писах, това изрично е упоменато в договора, пуснах името на този ъпдейт в търсачката на М$ и го изплю - едно ЕХЕ от 300 и нещо КВ, което само се стартира.
Не е болка за умиране, не виждам кой юзер не може да се справи.
Пък, който не може - да си плаща


... и Panasonic


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.