Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:45 26.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Тема Варна и другитенови  
Автор bObbO (новак)
Публикувано05.01.04 22:19



Може би ще ви е интересно да видите сравнение на Варна с няколко световни града. Това са сателитни снимки, правени с някакви сензори, затова цветовете не са естествените. Градовете са оцветени в червено. Мащабът е еднакъв, само съм намалил оригиналните размери. Така един пиксел отговаря грубо на около 160 метра, всяка снимка обхваща площ около 50 х 70 км.




Варна. Вижда се "островът" и цялото езеро до Девня. Горе вдясно е нос Калиакра.




София. Най-тъмното петно май е Кремиковци, черното долу вдясно е язовир Искър, най-вляво е язовир Пчелина. Между него и София е Перник.




Париж.




Москва.




Ню Йорк. Нагоре от средата на снимката е река Хъдсън, в дясно от нея е Манхатън.



Тема Bravos!нови [re: bObbO]  
Автор Zerina (ancient)
Публикувано07.01.04 15:42



Pozdravlenia!
Specialno na men mi haresva na4ina po koito si predstvail snimkite!!!Polu4ilo se e dosta spolu4livo i interesno!



Тема Re: Варна и другитенови [re: bObbO]  
Автор Hamburg (непознат )
Публикувано07.01.04 21:51



Hallo bobbo,

ти си класа! Хареса ми написането ти и снимките.

аз ти отговорих в ,моята тема където ми беше обещал да напишеш хронологията на историята на Варна.

Съжелявам, че закъснях с отговора си - не можех да влеза във форума - не знаех как.

Ще се радвам, ако ти остане време и за мен.

Много поздрави и благодарности.



Тема Re: Варна и другитенови [re: Hamburg]  
Автор bObbO (новак)
Публикувано07.01.04 23:39



Zerina: Мерси, но снимките са си такива, просто съм ги copy-paste-нал

Hamburg: Това за хронологията ми е идея, но кога ще стане хич не знам. За да е нещо полезно, а не само десет дати трябва доста ровене из бумагите, а за това човек трябва а има време.



Тема Може ли да ми дадеш линк на сайтанови [re: bObbO]  
Автор evco (***************)
Публикувано08.01.04 16:04



Снимките са много хубави може ли да ми дадеш линк на сайта, ако убичаш?



Тема :) [re: bObbO]  
Автор Zerina (ancient)
Публикувано08.01.04 17:32



OKS SUGLASNA SUM,NO VAJNOTO E VSE PAK,4E SI GO NAPRAVIL,NE PODCENIAVAI DOBRE SVUR6ENATA RABOTA!!!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.