Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 01.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема почти не може да бъде  
Авторпyka ми (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 23:27



Как може в нашия иначе хубав град да няма един свестен кандидат-кмет?
Отговори:
1. Града се управлява от мафиотски групировки.
2. Местното управление на партиите е съставено от мафиоти (съответно....)
3. Варненци сме овце тъпи и на драго сърце слугуваме на мафията за кшей хляб и потупване по рамото (евентуално).
4. .....?



Тема Re: почти не може да бъденови [re: пyka ми]  
АвторKpaли Mapko (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 17:44



А ти знаеш ли колко са всъщност кандидатите и кои са? ;-)



Тема Re: почти не може да бъденови [re: пyka ми]  
Авторnqma_zna4enie (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 18:48



A ti mislish li, 4e ot mestnite izbori zavisi dali mafiqta ste upravlqva???



Тема Re: почти не може да бъденови [re: nqma_zna4enie]  
Автор P.Solberg (Rally fen)
Публикувано05.10.03 18:50



Ми така де, коя е тая мафия, я ни обясни.



Тема Re: почти не може да бъденови [re: nqma_zna4enie]  
АвторPLAMAK (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 10:55



KANDIDATITE ZA KMET NA VARNA SA 26!dRES TIAH IMA I OTKROVENI SMESHNI I ABSURDNI KANDIDATI,NO IMA I SVESTNI HORA!RAZBIRA SE,CHE I OT MESTNATA VLAST ZAVISI KAKVO SHTE BADE MIASTOTO NA GRUPIROVKITE NA MESTNO NIVO!TO,AKO TOVA NE ZAVISESHE OT OBSHTINSKATA I OBLASTNA ADMINISTRACIJA ZNACHI MINISTERSKIJA SAVET DA SE ZANIMAVA S VSICHKI SELA I PALANKI!?! ABSURNO E!



Тема Re: почти не може да бъденови [re: PLAMAK]  
Авторnqma_zna4enie (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 16:40



Ot mestnata vlast moje i da zavisi koi grupirovki ste sa napred, no NE zavisi dali ste ima mafia v grada - ima si NSBOP, MVR i t.n za takiva, kmeta sam nisto ne moje da im napravi.



Тема Re: почти не може да бъденови [re: nqma_zna4enie]  
Авторsmile (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 12:09



приателю няма_значение тук явно не става дума за престъпления по смисъла на наказателния кодекс,а за напълно законни сделки,които просто облагодетелстват определена групировка само и единствено! следователно другите ще са ощетени,т.е. всички ние и то без да има описано в закона престъпление.ПРИМЕР->търговете организирани с подставени лица,концесиите за нищожни пари и т.н. единственото нещо,което е нарушено в този случай е принципът за справедливост,т.е. конституцията,а не наказателния кодекс.съответно престъплението почти не може да бъде доказано



Тема Re: почти не може да бъденови [re: smile]  
Авторnqma_zn4enie (Нерегистриран)
Публикувано19.10.03 01:09



Далеко съм от мисълта, че който и да е кмет е извършил престъпление по смисъла на наказателния кодекс. Просто Кирил Йорданов до колкото знам е адвокат и спазва законите, а Христо Кирчев може и да е крал, но не е бил толкова глупав да не се скрие добре. Макар че има много голяма разлика между двамата!!!

Ставаше въпрос за управление на мафията. Мафията, което може би фигурира в законите като "организирана престъпност" или нещо подобно, определено не е по силите на кмета. Като борба с престъпността може би кмета има възможност да спе вандалите из морската градина и да ограничи неправилното паркиране (и то разбира се не лично, а чрез общинска полиция). А за мафията - там наистина се изисква МВР да си свърши работата, тоест говорим за ниво министър, а не кмет. А и както казах в друга тема в този форум - все пак кмета има като личен приоритет да доживее края на мандата си, нали? А разните улични престрелки из Варна могат да наведат на мисълта, че мафията е достатъчно мощна за да си говори с кмета от позицията на силата. И тогава не виждам кой кмет ще я спре. Така че не прехвърляйте вината за мафията на кмета - смешно е.

За обществените поръчки, конкурси и т.н. - част от задълженията на кмета е да решава такива спорни въпроси, да. Нали за това се гласува за кмет - вярваш на някой, даваш му власт, той взема решения. Който и да е кмет ще възлага на някой обществени поръчки. Аз лично вярвам (за сега) на Кирил Йорданов. Иначе има една много хубава поговорка - "Който бърка в кацата с меда, все му остава нещо по пръстите". Въпроса според мен е колко остава в кацата и за сегашното управление съм доволен от това, къде отива меда.



Тема Re: почти не може да бъденови [re: nqma_zn4enie]  
АвторPLAMAK (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 09:43



Nqma_zna4enie,vzemi se zapoznaj malko poveche sas bg zakonodatelstvo,za da ne se izlagash,ne za drugo.Taka shte ti se iziasniat mnogo neshta i niama da izglejdash smeshen/a!Kmeta ne triabvalo da se bori s mafiata,ti chu li se kakvo kaza!Ministerstvata ,v sluchaja MVR saglasuva dejnistta si s mestnata administracija,zatova e tolkova razlichno da rechem v Sofia,Varna i selo Vaglen!Ti ,kao si milsish,che e v prerogativite na ministar Petkanov da reshi kakvo shte stava v mestnite MVR-ta napravo si za vrazvane!



Тема Re: почти не може да бъденови [re: nqma_zn4enie]  
Авторняkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 15:42



Меда отива в ТИМ. Знаеш ли кои са те?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.