Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 28.09.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Уважаеми съгражданинови  
АвторKMETA (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 07:28



Уважаеми съграждани,ще се радвам ако в този клуб изложите мнението си за работата на общинската администрация и грижите които полагаме за добруването на нашия град.



Тема Re: Уважаеми съгражданинови [re: KMETA]  
Автор Kumcho Vulcho (vulk-edinak)
Публикувано07.01.03 09:00



ami az gladam che rabota se vurshi,ama teia putishta sa napravo ad-mnogo dupki mnogo neshto,se edno sum na sustezanie s bugita

Na vulka mu e debel vrata zashtoto sam si vurshi rabotata


Тема Как общинарско нехайство остави новородено безнови [re: KMETA]  
Автор Virgo (мама)
Публикувано07.01.03 16:42



редовна имунизация.
На 26.11.2002 г. ни се роди момиченце. Още на 27 баща й отиде да я запише и съответно получи акт за раждане на бебето на 29.11
И си мислим, че всичко е наред. Да ама не!
След като й избрахме личен лекар и трябваше да й се направи реимунизация на 30 ден се оказа, че такова дете няма в списъка на ХЕИ и след проверка се установи, че ЕГН-то на детето е грешно. Сега трябва да представим служебна бележка, че това ЕГН е валидно??? До тогава бебето остава неимунизирано и съответния срок да си свършим работата??? /а на съответният служител кой ще свърши работата?/
На пръв поглед - лесно - отиваш в общината и ..... готово, но ако имаш бебе на 30 дни и навън е месец декември? И защо? Кой е виновен - бебето, майката или несвършена работа в общината? И каква е пропусната полза? Ами ако бебето се разболее през това време? Ами ако пропусне тази реимунизация кой ще поеме щетите и те май не са основно материални?
И кой контролира тези безобразия?
Колко служебни бележки ще ми трябват за да мога да не се разхождам всеки път?
И ще й се наложи ли всеки път като трябва да докаже самоличността си да вади съответния документ от общината докато е жива?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Как общинарско нехайство остави новородено безнови [re: Virgo]  
АвторMab (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 00:25



Неприятна работа, но не си единствена!
Моята дъщеря е на 12 год. и се оказа, че е без гражданство, защото мъжа ми е руснак по паспорт, макар че тя има ЕГН тук и във Варна си е родена, т.е. би трябвало да има българско гражданство като мен. Да, ама не! И сега ако трябва да се кандидатства по общия ред за придобиване на бг гражданство, познай какви пари са ни нужни??? И естествено пак си е административна грешка, а ние научихме за това случайно.
А съпруга ми само е роден в СССР, иначе си живее тук от бебе, но сега като смениха сините им паспорти с лични карти на чужденци, му направиха спор къде ли не, защото на всички предишни документи си е с три имена, а на сегашната л.к. е само с име и фамилия и го накараха да мине през нотариус, за да се докаже, че е едно и също лице, за което съответно пак си плати... Е, и ако не живеем в страната на парадоксите, здраве му кажи!!!
Дано да се оправите!



Тема За Virgo i Mabнови [re: Mab]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 23:51



А дали тези проблеми са създадени от общинската администрация? ЕСГРАОН (или като там се казва сега) не е ли национална институция



Тема Re: Уважаеми съгражданинови [re: KMETA]  
Авторkpитиka (Нерегистриран)
Публикувано10.01.03 09:36



Кога ще започнем да чистим Варна от[боклуцитеred]



Тема Re: За Virgo i Mabнови [re: bobo]  
АвторMab (Нерегистриран)
Публикувано11.01.03 02:33



Да, национална е, но все пак това е недоглеждане на определен служител /в случаите става въпрос за различни хора по различно време/, а страдат деца, особено опасно за новороденото... А за моята дъщеря е малко по-различно, но все пак достатъчно непонятно, защото тепърва ни предстоят неприятности и почти сигурно излишни разходи за нещо, което не зависи от нас... Познайте колко ще ми коства да направя дъщеря си българка??? Какъв парадокс, нали? Българите се топят демографски, а служителите от ЕСГРАОН подпомагат това... Ако ми искат много пари, изобщо няма да се замисля и ще я запиша рускиня, макар че не ми се иска, но поне няма да си имам работа с българската бюрокрация, която на практика не иска още един български гражданин...



Тема Re: За Virgo i Mabнови [re: Mab]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано11.01.03 16:32



Абе сигурно всеки може да се оплаче от някаква институция (български, западни, държавни, частни), то където има бюрокрация има и проблеми. Тук човека искаше да се коментира работата на общината..

Според мен за общината по принцип се знае малко, никой не знае върху какво работят, какви цели/приоритети имат, какво са постигнали и тн. Трябва да разсеят малко мъглата....

-----------



Тема Re: Уважаеми съгражданинови [re: KMETA]  
Авторrpaждaнин (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 14:50



Много съм доволна от кмета Йорданов, но имам оплакване от работата на кметство "Приморски" за 2002г.- по-точно от раойонен техник
Маруся Колева. Не чете законите/ЗУТ/. Издала разрешение за строеж с неза-
конни документи.
Моля проверете случая за адрес ул."Иван Аксаков" 48 за смяна предназначение на апартамент №10, който е на петия етаж. През декември
не пожелаха да си отменят незаконното разрешение.
Ще Ви бъда много благодарна ,ако се запознаете с този случай и не оставите
г-жа Колева да Ви заблуди.
Най-добри пожелания за Кмета Йорданов!



Тема Re: Уважаеми съгражданинови [re: Kumcho Vulcho]  
Авторenigman (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 02:14



Плащаме данъци. Плащаме такса смет. Висока, но плащаме. Помагаме на общината. Тя на нас? Навъдиха се жълти кошчета за смет. Не са подходящи. Защото:
1. Не са ергономични. Отворът им е изрязан отстрани, което е по-малко удобно, отколкото ако е отгоре, защото по-лесно се ПУСКА отпадъка отколкото да се НАПЪХВА в кошчето. Доказано е, че 3 пъти повече усилия и бюджет са необходими да се създаде нов навик в сравнение със съществуващ. Българинът и без това няма навик да пази чистота, защо да го затрудняваме допълнително! Не са ергономични и защото отворът е направен на една средна за ПОВЕЧЕТО хора височина от земята, а отпадъци изхвърлят не някои, а всички. Освен това страха да не се докоснеш до мръсното кошче прави някои опити да се пъхне отпадъка вътре в кошчето неуспешни.
2. Материалът е неподходящ.
3. Конструкцията е с ниска основа. Горната част лесно се отделя и събаря.
Друг проблем. Светлинната сигнализация за пешеходните пътеки на бул. "Приморски" и ул. "Колони", както и на Кооперативния пазар са направени без да се отчита разстояниетодо пътеката. Шофьорът трябва да бъде предупреден, че ще премине през пешеходна пътека достатъчно време преди тя да се появи пред него, а не както е на споменатите места - да разбере, че вече преминава през пешеходна пътека.
Искрено се надявам само това да е нещото, което трябва да се оправи във Варна!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.