Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 11.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема малко размишления за града ни  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано11.10.02 19:09



значи имах чуждестанна гостенка за последните 6-7 дни. И останах доста доволен от това, че успях да си отворя очите за доста неща наоколо, които ниога не са ми правили впечатление, защото като човек си живее в кочинката, трудно възприема перличката в мидата.
1. може ли интелигентен представител на общината (един от баш шефовете на града), да спре на забранено място досами масите на годзила - където е забранено. В момента когато спира друга кола до неговата, той на висок гла да се възмущава и да се скара със собственика?
2. нормално ли е един прост семкаджия на златните да иска за келяво пакетче семки по 1 евро на немско семейств туристи (които забележете искаха да си я упят за спомен). .......и след като те си дадоха парие, той да им каже смеейки се - Еййй да ви еба балъците
3. ВСУ - ква е тая работа на защита на дипломна работа да не се пуска никой в залата - дори и спонсори!!! на ебания вуз
4. как бихте обяснили на една чужденка, как може 2 момичета дето си делят една стаичка по 50 кинта да носят дрехи тип "Джей Ло на клипа" за по 150-200 лева по себе си, да дават по 80-90 за нови секи месец, да ходат секи ден на дриско и да обесняват как държавата била ебана, шото техните не моели да им дадат повече от 150 кинта и те требело!!! да бачкат за още 150 - я сеа кажете с 4 кинта на ден как се ходи на диско, кафенце, рейс? и да реват коо бедни били
5. как същите такива недоумяват как може човек с 2120 еуро да не ходи редовно на клуб и да си купува дрехи които мъу трябват а не такива дето "сеа ми харесват, ноо важно че ше ги облека 2 пъти"?
6. защо във варна няма една табела на английски къде са златните
7. защо хора които се очаква да продават а чужденци не знаят повече от тен и тенк ю?
8. защо аграрите и аграрките на работа в хепи гъз и грил са на работа с настроение :баща ми почина, не ме закачайте"
9. защо за критерии за добро обслужване се признава позата "дигнете врата си, свийте клепачи и оклатете глава въпросително?

карам черно биеемвие и въоше ни мие ибе


Тема az pukнови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор don_Pablo (mafiozo)
Публикувано11.10.02 20:15



vchera kato mijnavah pokrai chataldaj gledam na trotoara dve msihki,sediat i grezat neshto,ibasi-po glavnite ulici mishki da ima,dokude stignahme

opitai moito bialo sladko


Тема Re: малко размишления за града нинови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Mortisha (Adams)
Публикувано11.10.02 21:04



М, да ... ето една сериозна тема.

Всичко това наистина може да бъде
повод за възмущение и то сериозен!

Странно защо обаче не мисла, че нещо
от това ще се промени в скоро време...

Никога не съжалявай за нещата, които си направил,
а за тези, които не си!!


Тема Re: малко размишления за града нинови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Дoчo Бyлrypoв (човек от народа)
Публикувано11.10.02 21:10



ми така е то
аз затова ще се махна оттук и няма да се върна
вместо да чакам народа да стане по-културен
(не че аз съм чак толкоз културен)



Тема Re: малко размишления за града нинови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор Cepreu (Клоун)
Публикувано12.10.02 01:50



Наблюденията са верни наистина.
За жалост това не е само в нашия град, а почти повсеместно из иначе малката ни държава. Не знам дали е виновно времето, преходния период, политиците, но май си мисля, че най-виновни сме самите ние...

P.S. Бих писал още по темата, но нещо май не ми се пише...

---
And it's your face I'm looking for on every street...


Тема Re: men puk...нови [re: don_Pablo]  
Автор futbi (играч)
Публикувано12.10.02 02:12



...minalia pat edna policaika pochna da me svalja. Krasiva kato Shakira beshe . Basi..dokade stignah

С простака бъди простак , с лорда....лорд!!!


Тема hahнови [re: futbi]  
Автор don_Pablo (mafiozo)
Публикувано12.10.02 22:29



da beshe vidial snoshti v extravaganza koi behse pri nai-iakata putana

opitai moito bialo sladko


Тема Re: da...нови [re: don_Pablo]  
Автор futbi (играч)
Публикувано13.10.02 03:17



.....ama sled tva imashe li neshto ili tja beshe tolko jaka che te "sabori" ?

С простака бъди простак , с лорда....лорд!!!


Тема :((((нови [re: futbi]  
Автор don_Pablo (mafiozo)
Публикувано13.10.02 03:21



iskashe barovec momicheto,shtoto golaiam barovka i siakshe takuv,s takiva se zanimavala,akza che i adje iamla ma i usetioh che mnoo am haresa,ama karai,ianche cial vecher si alfihme,ma kat ne sum s debelia portfeil...

opitai moito bialo sladko


Тема Re: e te...нови [re: don_Pablo]  
Автор futbi (играч)
Публикувано13.10.02 03:29



...tez det iskat barovci az ne gi haresvam mnoo mnoo...Neka si namirat barovci. Az dori i da sam barovec...pak njaa da ja iskam !!!

С простака бъди простак , с лорда....лорд!!!


Тема shto be men en ma ebeshe navremetoнови [re: futbi]  
Автор don_Pablo (mafiozo)
Публикувано13.10.02 03:46



goliama rabota,ti po kvi si padash po grozni li?Te huabviet pari iskat

opitai moito bialo sladko


Тема Re: shto be men en ma ebeshe navremetoнови [re: don_Pablo]  
Автор futbi (играч)
Публикувано13.10.02 04:12



mi to ne e za parite be. Men za pari ne mi dreme..Ama za kvo da sam s njakoja deto samo v racete me gleda i po djobovete mi tarsi ? Zakakvo mi e takava ?

С простака бъди простак , с лорда....лорд!!!


Тема zashtoto druga niaamнови [re: futbi]  
Автор don_Pablo (mafiozo)
Публикувано13.10.02 04:13



siaka huabva jena gleda parite-koito ti akje che ne viarno,ima neshto gnilo

opitai moito bialo sladko


Тема Re: ne e taka...нови [re: don_Pablo]  
Автор futbi (играч)
Публикувано13.10.02 04:15



V B-ghetto moje da e tai...tuka ne e

С простака бъди простак , с лорда....лорд!!!


Тема az ti kazvam za Varnaнови [re: futbi]  
Автор don_Pablo (mafiozo)
Публикувано13.10.02 04:16





opitai moito bialo sladko


Тема Re: az ti kazvam za Varnaнови [re: don_Pablo]  
Автор futbi (играч)
Публикувано13.10.02 04:17



Varna moje...ne sam zapoznat s rodnia grad az

С простака бъди простак , с лорда....лорд!!!


Тема mnogo skoro shet razberesh che sum pravнови [re: futbi]  
Автор don_Pablo (mafiozo)
Публикувано13.10.02 04:19



samo ela i shet te ubedia

opitai moito bialo sladko


Тема Re: малко размишления за града нинови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор MaMbi4ka (кукумицинка)
Публикувано18.10.02 15:18



Мишо, изчетох ти поста и съм напълно съгласна с тебе по всички въпроси с изключение на един - 3-ти. Не мога да разбера защо според теб трябва пък да се пускат външни хора на защита на дипломна работа? То това не е купон, ресторант или празнично събиране, че да влиза който си иска, пък бил той и спонсор на университета. Освен това ми стана чудно по какъв случай си решил, че точно този цветущ епитет (цитирам "ебания вуз") е нужно да употребиш по адрес на Варненския свободен университет? Извинявай за критиката, но започвам да се възмущавам от тези непрестанни хуления по адрес на ВУЗ-а. В края на краищата това е университет и в него преподават и работят много кадърни, интелигентни и заслужаващи уважение хора. Лошото е, че хората си мислят, че щом студентите на един университет са прости (макар че не всички са такива), то целия университет е за изхвърляне, а това е погрешно. Освен това ми става и много смешно, когато самите студенти на ВСУ плюят против него....бих им казала - като не ви харесва не следвайте там! Защото на края всички опират до него...като не успеят да влязат другаде....но това, че си мислят, че като са си платили значи са изкласили...хехехе не ме карайте да се смея! Та извини ме отново, че те критикувам, но все пак като пускаш такива определения по адрес на някого или нещо, първо мисли.
P.S.: И за твое сведение само да кажа, че нито следвам, нито работя във ВСУ, така че НЕ това е причината за моя пост.

I wish I was...bulletproof!


Тема Re: малко размишления за града нинови [re: MaMbi4ka]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано18.10.02 17:23



мног точно съм казал че вуза е "ебан"
Защитата не е купон ами "публична форма на държавен изпит, с цел проверка на настоящите знания по зададен проблем на кандидат-бакалавър". Цитата е на член от комисията. Според закона за висшето образование, защитите трябва да са обществени.
Е я ми кажи сега кой бърка - аз или ти. Защото една сериозна институция би трябвало да парадира с тези защити а не по типично варненски обичай да ги замазва и потулва.
И последно - преподавателите са точи и уважавани хора, но просто ТЕ са обърнали университета на бардак, просто защото смятат командировките си до варна за карта за санаториум. (справка, иди до снек бар тони в деня преди някой изпит и виж там разни данаиловци, илиевци кво праат)

карам черно биеемвие и въоше ни мие ибе


Тема Re: малко размишления за града нинови [re: Mишo Шaмapa]  
Авторnia (Нерегистриран)
Публикувано18.10.02 18:21



ne sam se prebirala ot 3 godini i ochakvam s golqmo netarpenie patuvaneto mi prez dekemvri kam varna i si misleh che sled tolkova vreme vse nesto se e promenilo kam dobro a i ot prikazki na poznati i blizki za promenite pred cherno more i fk mnogo novi zavedeniq i drugi promeni v grada, ochakvah che ste bada priqtno iznenadana ot po-krasiv grad no mai sam si sazdala dosta iluzii i nestata ne se promenqt tolkova barzo tova lqto napravo si umirah ot kef ot prikazki i na poznati nemzi prekarali pochivkata si v bg ili neuspeli takiva poradi lipsa na svobodni nesta i publikazii v presata za dobroto lqto vav varna i po zqloto chernomorie za strahotnite hoteli i za nai-dobriq sezon ot 10 godini nasam i si misleh che naistina nestata sa se orientirali v pravilnata posoka veche no uvi hubavite nesta naistina ne stavat ot edno lqto za drugo



Тема Re: малко размишления за града нинови [re: nia]  
Автор Cepreu (Клоун)
Публикувано19.10.02 04:54



Просто не всичко може да стане изведнъж...
Но съм сигурен, че ще имаш какво да видиш във Варна, новият кмет доста се старае да я разкраси. И трябва да призная, че се справя задоволително добре. Поне според мен (тук държа да отбележа, че не съм политически обвързан с настоящия кмет (нито с предходния) и по никакъв начин не съм допринесъл за избирането му за такъв, дори напротив ).
А туристическият сезон наистина "стана"! Не знам за 10 години назад, ама последните 3-4 ги изпревари! Ха дано всяка година все по-добре да става!

---
And it's your face I'm looking for on every street...


Тема Re: малко размишления за града нинови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор MaMbi4ka (кукумицинка)
Публикувано20.10.02 15:45



Не отричам Мишо, добре си запознат със Закона за висшето образование и отлично цитираш разни хора от университета. Това ме навежда на мисълта, че си доста навътре в нещата свързани с ВСУ по един или друг начин, но мисля да не излагам тук съмненията си. И все пак не мисля, че причината да не се допускат външни лица на защити е за да се потули нещо. Ще ми е доста интересно да чуя твоите доводи по въпроса, защо смяташ че всичко е с цел "замазване". Какво толкова има за криене на дадена защита? А по въпроса с преподавателите...не мисля, че един или двама софийски преподаватели, които се излагат на обществени места пред студентите си, могат да бъдат критерий за оценката ти за ВСУ. Но всеки има право на собствено мнение, така че ще съм ти благодарна ако не ме нападаш само защото излагам тук своето мнение.

I wish I was...bulletproof!


Тема Re: малко размишления за града нинови [re: Дoчo Бyлrypoв]  
Автор MuTKo1 (непознат )
Публикувано20.10.02 17:51



hombre
ti moj si warha na kulturata

aok beshe w roljata na si4ki opisani do tuk heroi shteshe i ti da gi naredish takiwa
taj 4e nikade ne sa glasi we
moj
te sha ta warnat :))) spoko





Тема жалко за града нинови [re: MaMbi4ka]  
Автор MuTKo1 (непознат )
Публикувано20.10.02 17:59



donjakade ima rezon menieto
no shtom produkta na edno predpriatie e shiban to kwo da kajem za tea kade go prawata koeto wodi do ideata 4e si4ko e ebano



Тема Re: малко размишления за града нинови [re: nia]  
Автор MuTKo1 (непознат )
Публикувано20.10.02 18:02



ne 4akaj 4udesa twa e bg se pak
i sa obadi kat si tuka sha ni e interesno da 4uem mnenie sled kato si widela ko staa i ko ljaga



Тема Re: малко размишления за града нинови [re: Cepreu]  
Автор MuTKo1 (непознат )
Публикувано20.10.02 18:05



emm sha stane shtoto we4e po4ti si4ko na zlatni si znae stopanina i po4ti si4ko e 4astno we4e njama fajda da ne stawa, pari trebee da sa izbiwat sha stawa ja i po hubawo sha stawa samo4e parite sha otiwat na edno mesto a ne pri tea kade rabotjat :>>> da njama iznenadani ????



Тема Re: жалко за града нинови [re: MuTKo1]  
Автор MaMbi4ka (кукумицинка)
Публикувано20.10.02 19:01



Там е работата, че в последно време точно такива излизат продуктите на университетите, и то не само на ВСУ-то...кофти продукти...ама не трябва да забравяме, че голяма част от това какъв ще стане продукта, демек студента, ЗАВИСИ ОТ САМИЯ НЕГО, не мислиш ли? Защото ако ще и най-великия професор да ти преподава, ти ако не искаш да учиш, файда няма! Пък и освен това продуктите от ВСУ (не всички разбира се), и това го казвам не за първи път, влизат в тоя университет и излизат от него с нагласата, че буквално си плащат за дипломите, и следователно не правят и най-малкото усилие да си ги подплатят със знания. Ами то по тая логика да почнем да правим дипломи на конвейр, а? Само че цялата тази работа си има причина и това е изкривеното съзнание на българския студент. Той си мисли че в университета е като в магазин - плащаш и ти дават без да се напъваш. Ама не! В чужбина, а и за пример в България мога да дам благоевградския Американски университет, си плащаш още по-соленко от ВСУ, направо ти съдират кожицата от гърба. Обаче хората дето отиват там да учат сами си изкарват парички, за да си плащат, знаят цената на труда си и затова учат като съдрани. Докато по-голяма част от тези във ВСУ не знаят що е т'ва труд. Мама и татко дават парички и скъпи колички. А това че ВСУ е платен университет не го прави по-лош от никой друг, даже обратното, просто всички по комунистически са свикнали да не плащат за висшето си образование и затова гледат с лошо око на ВСУ. Та с една дума (щото пак се отплеснах) искам да ти кажа, че хем си прав, хем не. Щото начинанието ВСУ и тези които го правят не са лоши, и продукта им не би бил шибан, ако не беше шибан от самото начало. Повечето студенти не излизат тъпи от ВСУ, те просто така си влизат и нямат желание да станат умни. Тва е!

I wish I was...bulletproof!


Тема Re: малко размишления за града нинови [re: MaMbi4ka]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано21.10.02 13:45



Защо да те нападам. Запознат съм дотолкова, доколто разни мои приятели (4ма) решиха на 33-35 год. възраст да вземат кой 2, кой 3 висше, поради удобната задочна система.
За потулването - ами да ако има външни, естествено че няма да спукаш човека, щото просто прилича на тва, което ти не си а ти се е искало да бъдеш
Замисли се, че там има разни дето си мислят ч студента трябва да бъде тъпкан, и да отива на защитата с наведена глава и покорно да слуша разни 70годишни как го поучават за неща, за които само са чuли по телевизията.

карам черно биеемвие и въоше ни мие ибе

Редактирано от Mишo Шaмapa на 21.10.02 13:47.



Тема Re: само за Мишонови [re: Mишo Шaмapa]  
Автор MaMbi4ka (кукумицинка)
Публикувано21.10.02 15:16



Мишо, съгласна съм, че в България има страшно много преподаватели във ВУЗ-ове, които още си карат по стария начин отпреди 10 ноември, когато са били млади и си мислят, че са още светила в науката. И понеже са на възраст очакват студентите да им се кланят и да ги възприемат като някакви супер авторитети в областта. Сега, съгласи се, че е нормално студентите да показват някакво уважение към възрастен преподавател, но както казваш ти, не е нормално да се оставя да ме тъпчат само заради това. Като студентка в Икономическия университет съм доста запозната, вярвай ми, с начина на мислене на такива дребнави и завистливи професорчета и доцентчета, а често за съжаление и млади асистенти, които ни гледат отгоре, мислят се за всесилни, "гаврят" се с нас и не смятат че е нужно да поддържат някакъв по-различен вид комуникация освен това те да ни поучават, а ние да ги слушаме със зяпнала от благоговение уста и механично да следваме техните "мъдри" напътствия. При което обикновено, и според мен просто защото са комплексари, (а понякога искат да им се подмажеш, и още по-лошо - да ги подкупиш) се опитват всячески да ни покажат колко сме тъпи, мързеливи и калпави като студенти. Да отидеш и да говориш с един такъв преподавател си е цяло изпитание за един студент, тъй като обикновено човека с титличката отсреща не го интересуват твоите проблеми, понеже той е видиш ли хоноруван пък ти си някво пикливо студентче. Такива са 90% от преподавателите в ИУ! Понеже ние там плащаме малко парички значи сме безполезни. А и понеже университета е държавен и стар, "с традиции" демек, та затва и методите в него са стари, да не кажа архаични. Единици са преподавателите, които се опитват да се приспособят към промените и към нас, и да ни научат на нещо ново, от което ще имаме полза. Тези хора не губят контакта си със студентите. А за преподавателите във ВСУ не мога да кажа, че всички са супер готини разбира се, понеже не ги познавам. Но знам някои, които ми преподават и на мен и са наистина добри (макар и възрастни), страшно интересни хора, които при това казват, че не само те ще ни научат на нещо, но и ние тях!!! Е това е истински преподавател! Освен това доколкото зная методите във ВСУ са далеч по-съвременни от тези в държавните ВУЗ-ове. А по въпроса със защитите...незнам как точно протича една такава, но съм чувала от преподаватели, участвали в комисия, че е много напрегнато и изморително не само за студента, но и за изпитващите. Представи си какво е да седиш по 10 часа на ден и да слушаш разни умнотии на дипломантите Но всеки с проблемите си. Предполагам имено заради напрежението не се допускат външни лица на защити....но не мога да твърдя със сигурност. Мисля си, че ако дипломанта не знае нищо, тогава комисията би била принудена да го върне независимо от присъствието на външни лица. Вярно е, че има лошо настроени комисии, които само гледат да те затапят. Но има и много студенти, които не са си свършили работата като хората и се надяват да минат ей така. Сигурно сега си мислиш, че съм няква зубрачка, обаче не. Аз съм си едно посредствено студентче, дето не знае даже ще му стигне ли успеха за дипломна! И понеже пак се отплеснах и прекалих, повече няма да обсъждам тази тема!

I wish I was...bulletproof!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.