Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:16 22.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Защо варненци говорят на диалектнови  
АвторMyнчo (Нерегистриран)
Публикувано19.08.01 18:37



Варненскит диалект се усеща от километри. Понеже всеки ден говоря с много хора от цялата страна, вече съм се специализирал да усещам различните диалекти. Най-идиотското е, когато чуя името Борис с ударение върху о. Тогава знам със сигурност, че човекът, който се обажда, е от Варна. Варненският диалект няма това фрапиращо въпиющо мьеко ье, каквото се чува из Велико Търново или Русье, но има едно особено заваляне на гласните. Ние, културните хора от София го усещаме без проблем. Хахахахаха
Е, за варненки няма какво да говорим. Има супер гаджета, ама като си отворят устата и кажат нещо, ентусиазмът ми се изпарява.
София, братче, е център на просветата.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Strunz (с усмивка....)
Публикувано20.08.01 11:05



На силен диалект говорят необразованите хора, които дори не са сигурни в правописа на думите, но те са и на изток и на запад в България.
Мекият говор не е грешен, както и твърдия западен. Нито варненци, нито софиянци говорят както по телевизията.
Но самият факт, че теб това така силно те вълнува не говори в твоя полза.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Strunz]  
Автор ФЮT (Дяволчето)
Публикувано20.08.01 11:35



Кво му обясняваш на слънчасалия мозък? Само се хабиш да ти кажа. То си е като кон с капаци



Тема Nedej da znaesh wsichko...нови [re: Myнчo]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 19:01



Tebe kakwo te barka kak prikazwat - ti da ne goworish mnogo striktno?
I tuka si imame dialekt, ama ne go useshtash poneze si swiknal.
Wiarno che e drazneshto da gi slushash, ama i tiah gi drazni tebe kato te slushat.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Heycтoимa (усмихната)
Публикувано21.08.01 19:23



"ВСИЧКО, КОЕТО Е ДАЛЕЧЕ ОТ МОРЕТО Е ПРОВИНЦИЯ"
Хемингуей



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 23:05



На теб май шефа ти диша яко във врата?!
Не те пуска да дойдеш на море,а, и си решил да избиваш комплекси в Нета?!
Ние тук, във Варна сме си много добре и софиянците хич не ни интересуват, но София явно доста се вълнува от темата Варна.
Стой си на вкисналия задник и не излизай от София, а ние ще се печем на плажа и ще "си говорим на диалект" - на ОН,ОНА, ОДИЛИ и т.н.



Тема но гол гъз - чифте рапанинови [re: eli]  
Автормyнчo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.01 13:54



голем праз като имало море до Варна. Все пак средната работна в София е най-висока за страната, а безработицата най-ниска. Умните софиянци дори не пристъпват до варненската клоака, наречена плаж, защото ходят до Гърция или Турция. Хем по-евтино, хем по-чисто, хем не трябва да слушат разни селски диалекти. Туй-то.
Освен това се забелязва стълпотворение от варнески студенти в София, а не обратното. Мога да продължавам, но няма смисъл. Казват, че мръсната морска вода влияела на мисловните процеси, затова няма да те затруднявам повече със сравнения между цивилизацията и глухата черноморска провинция.



Тема Re: но гол гъз - чифте рапанинови [re: мyнчo]  
Автор Tpak (я!и говори)
Публикувано22.08.01 15:20



Ей, мунчо, гунчо или какъвто там си....
Виж сега, разбирам те- жега е, тъпо ти е, пък ти не можеш да си разголиш гъза, кофти е....(особено на плажа като те лъхне ветрец-МНОГО Е ЗЛЕ!!)

Ти нас не ни мисли, тебе по- важни, по-възвишени неща трябва да те вълнуват, дето ние не можем и да си ги помислим(то докато събереш рапаните)....
еех, що не съм и аз от София, та да стана и аз едно такова умничко и отракано като тебе, ......къъсметлия си ти, мууунчо, късметлия не ами...
и шта замола- не ни занимавай повече с разни сравнения, аналогии, трилогии и други подобни, дето само печения софиоградски мозък може да проумее, на чист градски въздухххххх
АЙДЕ, дишай си там!!!



Тема hahahahнови [re: Myнчo]  
Автор topgun (теле(ц))
Публикувано26.08.01 19:52



kwo dojiwqh shopche da plache za prawogowor

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: но гол гъз - чифте рапанинови [re: мyнчo]  
Автормoмиeтaтa oт пpoвинциятa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 16:10



ОООООООООХ горкото шопче!!!Не му завиждам!я па и аз ке си бегам на Софията оти там ке се учиме на българскио език !ама дебре мааму стара!
Иначе и аз като съм далече от морето ми е кофти ,ама щастлив човек съм-от Варна!Явно ти не си от ''умните''софиянци,затова още си кибичиш в софия!

p.s.не се пише голем,а голям-просто между другото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.