Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:58 27.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Защо варненци говорят на диалект  
АвторMyнчo (Нерегистриран)
Публикувано19.08.01 18:37



Варненскит диалект се усеща от километри. Понеже всеки ден говоря с много хора от цялата страна, вече съм се специализирал да усещам различните диалекти. Най-идиотското е, когато чуя името Борис с ударение върху о. Тогава знам със сигурност, че човекът, който се обажда, е от Варна. Варненският диалект няма това фрапиращо въпиющо мьеко ье, каквото се чува из Велико Търново или Русье, но има едно особено заваляне на гласните. Ние, културните хора от София го усещаме без проблем. Хахахахаха
Е, за варненки няма какво да говорим. Има супер гаджета, ама като си отворят устата и кажат нещо, ентусиазмът ми се изпарява.
София, братче, е център на просветата.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Strunz (с усмивка....)
Публикувано20.08.01 11:05



На силен диалект говорят необразованите хора, които дори не са сигурни в правописа на думите, но те са и на изток и на запад в България.
Мекият говор не е грешен, както и твърдия западен. Нито варненци, нито софиянци говорят както по телевизията.
Но самият факт, че теб това така силно те вълнува не говори в твоя полза.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Strunz]  
Автор ФЮT (Дяволчето)
Публикувано20.08.01 11:35



Кво му обясняваш на слънчасалия мозък? Само се хабиш да ти кажа. То си е като кон с капаци



Тема Nedej da znaesh wsichko...нови [re: Myнчo]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 19:01



Tebe kakwo te barka kak prikazwat - ti da ne goworish mnogo striktno?
I tuka si imame dialekt, ama ne go useshtash poneze si swiknal.
Wiarno che e drazneshto da gi slushash, ama i tiah gi drazni tebe kato te slushat.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Heycтoимa (усмихната)
Публикувано21.08.01 19:23



"ВСИЧКО, КОЕТО Е ДАЛЕЧЕ ОТ МОРЕТО Е ПРОВИНЦИЯ"
Хемингуей



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 23:05



На теб май шефа ти диша яко във врата?!
Не те пуска да дойдеш на море,а, и си решил да избиваш комплекси в Нета?!
Ние тук, във Варна сме си много добре и софиянците хич не ни интересуват, но София явно доста се вълнува от темата Варна.
Стой си на вкисналия задник и не излизай от София, а ние ще се печем на плажа и ще "си говорим на диалект" - на ОН,ОНА, ОДИЛИ и т.н.



Тема но гол гъз - чифте рапанинови [re: eli]  
Автормyнчo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.01 13:54



голем праз като имало море до Варна. Все пак средната работна в София е най-висока за страната, а безработицата най-ниска. Умните софиянци дори не пристъпват до варненската клоака, наречена плаж, защото ходят до Гърция или Турция. Хем по-евтино, хем по-чисто, хем не трябва да слушат разни селски диалекти. Туй-то.
Освен това се забелязва стълпотворение от варнески студенти в София, а не обратното. Мога да продължавам, но няма смисъл. Казват, че мръсната морска вода влияела на мисловните процеси, затова няма да те затруднявам повече със сравнения между цивилизацията и глухата черноморска провинция.



Тема Re: но гол гъз - чифте рапанинови [re: мyнчo]  
Автор Tpak (я!и говори)
Публикувано22.08.01 15:20



Ей, мунчо, гунчо или какъвто там си....
Виж сега, разбирам те- жега е, тъпо ти е, пък ти не можеш да си разголиш гъза, кофти е....(особено на плажа като те лъхне ветрец-МНОГО Е ЗЛЕ!!)

Ти нас не ни мисли, тебе по- важни, по-възвишени неща трябва да те вълнуват, дето ние не можем и да си ги помислим(то докато събереш рапаните)....
еех, що не съм и аз от София, та да стана и аз едно такова умничко и отракано като тебе, ......къъсметлия си ти, мууунчо, късметлия не ами...
и шта замола- не ни занимавай повече с разни сравнения, аналогии, трилогии и други подобни, дето само печения софиоградски мозък може да проумее, на чист градски въздухххххх
АЙДЕ, дишай си там!!!



Тема hahahahнови [re: Myнчo]  
Автор topgun (теле(ц))
Публикувано26.08.01 19:52



kwo dojiwqh shopche da plache za prawogowor

Прави каквото искаш и не пречи на другите да правят същото


Тема Re: но гол гъз - чифте рапанинови [re: мyнчo]  
Автормoмиeтaтa oт пpoвинциятa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 16:10



ОООООООООХ горкото шопче!!!Не му завиждам!я па и аз ке си бегам на Софията оти там ке се учиме на българскио език !ама дебре мааму стара!
Иначе и аз като съм далече от морето ми е кофти ,ама щастлив човек съм-от Варна!Явно ти не си от ''умните''софиянци,затова още си кибичиш в софия!

p.s.не се пише голем,а голям-просто между другото.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
АвторШaмaндypa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 09:36



Аз слагам ударението на втората сричка в името "Борис" и съм от Варна... но че се познава Варненския говор - има нещо вярно. Случи ми се в София, но само веднъж, да срещна човек за който да позная, че е от Варненско по говора. И пак не бях сигурен, но след време се разбра...

От друга страна никой в София като ме чуе да говоря, не ме пита - "абе ти да не си от Варна бе пич?"

От трета страна Англичните също имат името "Борис" и слагат ударението на първата сричка.

Вярно е, в момента в София е бизнеса, тук са мангизите... Надявам се рано или късно това да се промени, защото Варна си е гот.

Във Варна има повечко корупция като че ли. Далечко е от София и не се усеща толкова ръката на закона.

А що се отнася до клоаката... достатъчно съм живял в София за да знам, че от София по-голема клоака нема!!! Тук има свестни хора, но има и много мърша, която направо ти се бута в краката и човек трябва много да внимава да не настъпи някое лайно.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Шaмaндypa]  
Автор Strunz (с усмивка....)
Публикувано30.08.01 10:43



Вярно е, приятел, вярно е...
Но тази тема край няма. Тъпо е да се спори, защото всеки диалект си е богатство, както неведнъж съм казал.
Иди на някой софийски пазар и се заслушай (силен западен диалект) или пък влез в някоя голяма варненска фирма (нормален говор) и се заслушай. Начетените хора си говорят правилно с лек нюанс на региона. Ако разбираш от английски заслушай се в Ливърпул как говорят и как в Лондон...А и все пак не сме стигнали до онзи момент както англоговорящите да дават интервю на Оейзис по МТV и да е със субтитри защото братята американци не зацепили речта им....



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Авторboom (Нерегистриран)
Публикувано30.08.01 12:45



Да не говорим за "хлеба", "млекото" и "братото"!!!!!!
Хайде да не споменава ме и правилното поставяне на ударения.....
Аве брато........ште тъ замола??????????!!!!!!!!!!........



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Strunz]  
Автор Nevestulka (непозната)
Публикувано30.08.01 13:16



Така е, приятелю, много добре го обясни.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
АвторConfessor (Нерегистриран)
Публикувано15.09.01 22:07



Казано е - "Провинцията започва на 50 километра от морето..."



Тема Голяма работа, че те е изчукал варненец,нови [re: Myнчo]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано17.09.01 03:02



все ще ти зарастне.

Недей само поради това да мразиш варненците и особено варненките.

Zzloba

"Бог е създал глупаците, за да им се подиграваме" Ландау


Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Virgo (Ljubopitnata)
Публикувано06.10.01 09:39



Qvno si govoril /udarenieto e na poslednata sri4ka/ s nekoi kopeleta ot selata okolo Varna da mu eba/udarenieto e na parvata sri4ka/ majkata.......

samo 4e az kato govorA moje i da e meko, no ne izpolzvam dumi, koito nikoj drug v Bg ne znae, osven vie naduti saofiqntzi!

Edna VARNANLIIKA



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор__SpOO__ (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 06:42



Basi typiq shop az;-)

S podobno selsko izkawane moje samo da izbuhne samko nqkoj zakorawql selqnin ot Shopia ;-) Sofia de.. to se taz.

Shopia bratche e naj-golqmoto selo w BG ;-) sybrali se selqnite ot cqlata strana w Shoplandia... kwo mi gi gowirsh selo selooo ;-)

Are i da se pazish;))





Тема Sluchaino da si.........нови [re: Myнчo]  
Автор Lorra (разпознат)
Публикувано15.10.01 18:25



.......chuval pesenta:
"Sofia e v zapadnata chast,
Varna e v iztochnata chast,
razni hora, razni interesi,
vajno e da si dobar,
ne, ot kude si!!!!!!!!!!!!!!

Pozdravi ot Sofia

P.S.A vie ot Varna shto mu se vrazvate na tupite zaiajdania.........., niama smi

ne e lesno da si tikva...


Тема Re: Sluchaino da si.........нови [re: Lorra]  
Автор__SpOO__ (Нерегистриран)
Публикувано16.10.01 04:17



Pozdrawi ot Varna

Ne se wryzwame;) az lichno se radwam na podobni izkazwaniq na nqkoi hora,te pokazwat kolko e umstweniq im bagaj;-)

A nie posle tuka samo gi osmiwame ;-)))



Тема Re: Sluchaino da si.........нови [re: __SpOO__]  
АвторXXL MAN (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 01:04



VARNA SI E VARNA,NO SOFIA PONE V BG NIKOI NE MOJE DA IA STIGNE. SOFIA E GRADA V KOITO E BG KULTURA ,OBRAZOVANIE,JIVOT I TN.SEGA CHE VARNENCI SI HARESVAT VARNA-TVA E NORMALNO TA NALI TAM SA RODENI.SPECIALNO V BG SI ZASLUJAVA DA JIVEESH SAMO V SOFIA,TAM E JIVOTA,PARITE,KUPONA I VSICHKO DRUGO.AZ SUM OT VARNA (TAM SUM RODEN , NO SEGA JIVEIA V SOFIA )I PRAVO DA VI KAJA RAZLIKATA OT SOFIA DO OSTANALITE GRADOVE E OGROMNA .E SAMO MOJEBI ZA PLOVDIV NE SE OTNASIA( ZASHTOTO PLOVDIV PODHRANVA KULTURNO I IKONOMICHESKI SOFIA)NO VARNA,BURGAS,SHUMEN,POLSKI TRUMBESH I TN SI SA PROSTO GRADOVE ZA OBIKNOVENNIA BALGARIN.TA NIMA EDIN VARNENEC AKO SE KACHI V TRAMVAI SHTE ZNAE IZOBSHTO KVO E TVA I KVO SE PRAVI S NEGO.:),A DA NE GOVORIM KATO VIDI PRIMERNO DEPUTATSKA LIMUZINA ILI NESHTO TAKOVA.A AKO TRIABVA DA HODI NA PRIEM ILI OFICIALNA DIPLOMATICHESKA VECHERIA ....CHAO OT SF I DA JIVEE PLOVDIV
MOJE I VARNA DE NO TIA E SAMO ZA LIATOTO




Тема Re: Sluchaino da si.........нови [re: XXL MAN]  
Автор __SpOO__ (me0w)
Публикувано24.11.01 12:09



Pritrqbwalo mi e da znam az deputatska limuzina kwo bilo,abe kwi sa tez gluposti?
Po-golqmo selo ot Sofia nqma,Varna bila samo za lqtoto,mi to Sofia ni za lqto ni za zima stawa we,kwi mi q hwalish...i kwi kuponi bla bla,tuk da ne bi kato iskash da ne moje da si naprawish kupon?

Stoj si w typata Sofia i ne se wryshtaj i ako obichash spri da puskash glupawite si postingi ot sorta na widish li Sofia kwa bila,widish li Plovdiv kakyw bil,obykal si foruma spored men.

Idi da wyzhwalqwash gorespomenatite gradowe w tehniye forumi,tuk nedej pisa glupostite si.

Cause the light I shine on you
Is what you gave to me...


Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор pavkata (Eng.)
Публикувано25.12.01 11:09



Според мен, по-важното е какво казваш, а не на какъв диалект. Елин Пелин е бил най-дървения шоп, но това не му е попречило да бъде велик писател. А колкото за Варна, тя си има най-голямото богатство - варненци!
Айде, чао!

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!


Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: pavkata]  
Авторletq6tiq holandec (Нерегистриран)
Публикувано26.12.01 17:45



Za6to trqbva da sporim sus sofianci, te nikoga nqma da se suglasqt, 4e v BG ima i po-hubavi gradove ot tehniq. Znaete li kakvo mi otvurna edin sofiqnec kato mu kazah, 4e spored men Sofia e nai-golqmoto selo v BG? Kaza mi: "Prav si, brat4e, taka si e tuka e pulno sus vsqkakvi selqni i men me draznqt" Tova e edin ot malkoto ziteli na stolicata, koito poznavam, koito ne si misli, 4e e v centura na sveta. Vse pak v edin milionen grad vinagi se namirat i svestni hora.
4estita Koleda i priqtno prekarvane na Nova Godina.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Pipilota6 (Парис)
Публикувано27.12.01 13:23



На вниманието на "културните хора от София":
Не ме учудва подобна "бляскава" претенция за анализ на източните и западните говори в българския език от човек, нарекъл се Мунчо. Сигурно точно като Мунчо се изживяваш. И... знаеш ли, нищо успокояващо не мога да ти кажа. Човек и да не се е родил Мунчо, щом се усеща такъв... Представям си как в целия ти Мунчов свят единственото достойно нещо, с което свързваш мъничкото си присъствие в големия свят е принадлежността към софийското "гражданство". /А пропо, от колко поколения си софиянец? Или по - добре да не задавам толкова неудобни въпроси?!?/ Само за сведение на несведущите: за официален български език е възприет онзи търновски говор с неговото "ВЪПИЮЩО"/каквото и да означава това твое неуместно определение/ мьеко ье". Може би някой ден, дори в твоето дребно мозъче/ разбира се само, ако имаш шанса да не си потомствен шоп/, ще се роди идеята, че последното, по което си струва да оценяваш качествата на онези, с които общуваш, е техният диалект. Надявам се да ти се случи. Защото иначе,... как ли ще се справиш с чуждоезичните си контакти??? Но... да си жив и здрав - Коледа е - дори и за мъничките нещастни комплексари от рода Мунчовци.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор futbi (играч)
Публикувано02.01.02 21:45



Na maika ti v putkata shopska !

Ебавам майка , не прощавам !!!


Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Pipilota6]  
Автор futbi (играч)
Публикувано02.01.02 21:49



Gepiiiiiiiiiiiiiii, mnoo me kefish

Ебавам майка , не прощавам !!!


Тема Re: Sluchaino da si.........нови [re: XXL MAN]  
Автор Velin (припознат)
Публикувано04.01.02 22:27



xaxaxxa по тъпо изказване не бях чел отдавна!!! Ехххххх! Много се кефя на тез форуми ще взема да зарежа чата А между другото чух че отворили някъде интернет клуб в Варна ама не знам къде !щото няма автобуси пък магарето умря ужас :)



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Pipilota6]  
Автор Velin (припознат)
Публикувано04.01.02 22:31



Направо го разби хахаххахаа



Тема KOI GOVORI NA DIALEKT VE!нови [re: Myнчo]  
Автор bojan (непознат )
Публикувано10.01.02 00:32



Ne znam kak ti ot Sofia re6i 4e varnenci govorqt na dialekt no si se obarkal zdravata.Moga da ti kaga 4e to4no vav Veliko Tarnovo i vav Varna horata govorqt nai pravilno a ne kakto pri vas vav va6eto golqmo selo Sofia na 6opski dialekt.Maleeeeeeee i kato 4yh tyi centar na prosfetata napravo 6tqh da padna da se smeq.Ave q si zadragte malko gadnoto samo4ystvie i otidete da tap4ite nqkoi dryg 6toto nas varnenci nqma da mogete.Nie sme trydni!Ta nali za vas sme provinciq- HAHAHAHAHAHA!!!!



Тема Варна си е най-готиния град в България ве ...нови [re: Myнчo]  
АвторManOfHonor (Нерегистриран)
Публикувано12.01.02 16:02



...всичко е красиво и яко.И мога да ти кажа че във Варна се говори най-правилно и няма никакъв диалект.Просто каквото и да кажа за Варна няма да е достатъчно , защото градът си е чудесен и само може да се завижда че ние варненци живеем тук !!!



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор charovna (prosto charovna)
Публикувано08.02.02 22:00



център е ама като дойде лято и всички софиянци заобичват варненските гаджета!



Тема Re: Charovnaнови [re: charovna]  
Автор futbi (играч)
Публикувано09.02.02 07:05



Zaobichvat gi ama ne znajat kak da gi svaljat...ili po-tochno...nemogat. To da si sofiisko darvo hich ne e lesno deeba .

Не ми е в стила да губя !


Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Lolla (непознат)
Публикувано12.02.02 18:32



Не си прав! Аз съм от Варна и не говоря на диалект. Това лято ходих в София и посетих едно заведение и така селски ми говориха, че докато разбера какво ми говорят се схванах да седя на 1 място! За мен ние варненци си говорим напълно правилно.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор absinth (непознат)
Публикувано13.02.02 01:58



hi vi,
slushaite vnimatelno.
po gaden balgarski ot sofiiskija njama. tova ne go kazvam samo zastoto sam varnenec. az napolovina sam i sofianec.
ernest hemingway e kazal - vsichko, koeto ne e na more e provincija.
i to si e taka. kulturata i zivilizacijata vinagi idvat po voda. v balgarija po dunav i cherno more. zatova varnenskija i svistovskija universiteti zadminavat unss njakolko pati po kvalifikacija na prepodavatelite i obrazovanost na studentite. da ne govorim che vmei varna e nai golemija tehnicheski universitet v stranata. osven tova si imame i morsko uchiliste.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: absinth]  
Автор futbi (играч)
Публикувано13.02.02 04:01



Be bratched...ebi gi v gaza tija shopi i tva e ! Zashto si pravish truda da im objasnjavash... Samo ..shut..i gol !!!

Не ми е в стила да губя !


Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Mortisha (любителка на...)
Публикувано02.04.02 14:24



София - център на просветата......ха-ха-ха-ха.
Шопи и просвета...Вие се майтапите!!!



Тема Myncho ne e li edin bavnorazvivasht se....нови [re: Myнчo]  
Автор Evil Brother ( c(:)
Публикувано03.04.02 11:12



...........nali Myncho beshe edin idiot..................a sega tyka i akyl razdava....e soRRy man..........ama akyl da razdavat prosti shopi i to y bogatashki grad....si e naprao za padane na zemiata ot smiah ;)))))))))))))))))))))))))00

Dr.Alban-It's my life


Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Strunz]  
Авторvarnenec (Нерегистриран)
Публикувано27.04.02 15:11



evil mnogo si prav



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
АвторDuth (Нерегистриран)
Публикувано17.05.02 23:29



Хахахаха,
ЕПА добре,копеле,нЕма какво да се говори,щом така мисУиш.Хахаха,смешно е да се говори за варненски ДИАЛЕКТ (т. е. промяна на букви в думите),а по-скоро за софийски,вие там ги променяте буквите-спор НЕМА.Има една по-подходяща дума-акцент (или вие там в столицата не знаете каква е разликата м/у акцент и диалект).



Тема Re: Sluchaino da si.........нови [re: XXL MAN]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано18.05.02 11:38



Obiknovennia se pishe s edno ``n``-obiknovenia. Prosto vmetvam ,sashtoto se draskash na mnogo varl pochitatel na kulturata, a pishesh negramotno.



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Strunz]  
Авторsofiqnka (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 13:32



Da i shopite govorqt na dialekt, obache razlikata mejdy vas i nas e tazi che nie lesno mojem da govorim kakto po televiziqta, no vie NE!:))Prosto dialekta vi ne go pozvolqva.



Тема Re: но гол гъз - чифте рапанинови [re: мyнчo]  
Авторsofiqnka (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 13:35



Absolutno sum suglasna s tebe !



Тема Re: но гол гъз - чифте рапанинови [re: мoмиeтaтa oт пpoвинц]  
Авторsofiqnka (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 13:37



Da ama tova koeto si napisal/a e na makedonskio dialekt,qvno izobshto ne mojesh da shvanesh nishto po razlichno ot gagauzkiq .



Тема Re: KOI GOVORI NA DIALEKT VE!нови [re: bojan]  
Авторsofiqnka (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 13:41



Ne tyi a tova:)VEEE
Osven vsichko drygo zashto vse zabravqte da se vurnete po rodnite si mesta kato doidete do Sofiq?



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: sofiqnka]  
Автор futbi (играч)
Публикувано26.05.02 02:43



Ah kolko tapa patka si ti ! Ot kade se izljupi ti be vashlo ? Kakvo govorene kato po televiziata be ? Ti da ne si nekoja moviestar ? Deeba...ama vie znaete kakvo e televizia ...Evala shopke . Ebati prostotijata deto ja iztarsi ... "dialekta vi ne vi pozvoljava". Ti se pogrizhi parvo mama da pochne da ti pozvoljava da izpolzvash golemia toalet i nai-posle da stanesh ot tova bebeshko garnence deto izpolzvash v momenta !
Ebati shopkata razirash li .... tc tc tc

Не ми е в стила да губя !
Кой бе кой ?


Тема Re: Sofiankataнови [re: sofiqnka]  
Автор futbi (играч)
Публикувано26.05.02 02:48



A napalno saglasna li si da ti zavartja glavata na 180 gradusa ? Abe vie shopite ste mnogo zabludena nacia be ? Da ne e ot klimata ?

Не ми е в стила да губя !
Кой бе кой ?


Тема Re: Sofeнови [re: sofiqnka]  
Автор futbi (играч)
Публикувано26.05.02 02:55



"zabravjame" zashtoto mezhdu vsichkite tapi shopi nie izpakvame i ni e mnogo lesno da se realizirame ! Ponezhe edin umen chovek si lichi dori i mezhdu drugi umni no sred tapacite IZPAKVA !
Sreshtat se i umni sofianci no ti napravo usirash predstavata na horata za stolichani. Naduti, arogantni i se misljat za centara na sveta ! '
Gadjeto mi e sofianka i dobre che e umno momiche ta da ne namrazja Sofia savsem ! Ako si bjah v BG. obache bih jivjal v Sofia samo zashtoto tja e ot tam a ne zashtoto bi mi bilo nai-hubavo !
Derzai
Shopska rabota be

Не ми е в стила да губя !
Кой бе кой ?


Тема Излагате се..нови [re: Myнчo]  
Автор Zmeu (горянин)
Публикувано26.05.02 14:46



Айде стига глупости и вие. Аман! Какво толкоз ви пука как говорите.. не е ли по-важно какво казваш, а не как? Мисля че и софиянци и варненци (и разни други) си говорят нормално и разбираемо. А това че има разлики в говора не е проблем, даже е забавано лятото като ги базикаме шопите на плажа Стига те да разбират от майтап де..

А като гледам на тая тема много се изписа.. и то главно простотии.



Тема Ай стигъ стигънови [re: Myнчo]  
АвторУчyдeн Bapнeнeц (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 08:21



Абря шо са карати ва? Каквоз е тоз проблием дет' му лафит с дайлектъ нии не сми дилектажии.. Нии сма гларус ша'знайш. Ар ак' некуй им'прублием с даиалектъ ми /дет по рождении си гу опраих/ да ми пиши тукзе у форома.

Баш Гларусъ на Варнъ.. Велчо Тъпото Зове



Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор zeiss (Снайперист)
Публикувано01.06.02 00:14



Така... Изобщо защо трябва да се противопоставяме на тема градове и кой как говори? Всички сме българи, обичам едновременно и софийските и варненските момичета, защото са хубави. Е тука си е столица....ама това не е повод за превъзходство, нали така? Смятам с това темата да се приключи. Всички сме българи, иначе тия тука с превъзходството са комплексари!

Дълги есенни нощи. В плясъка на водата чета своите мисли.


Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: zeiss]  
Автор Charlie ()
Публикувано07.06.02 23:20



Прав си zeiss,не бива да се противопоставяме разбира се,но това трябва да го осъзнаят много хора и най-вече този МУНЧО,дето се мисли за господ-бог...дори си е написал и божи заповеди....така че правете си изводите...що за "елемент" е захванал тази тема,която разбуни духовете...

Money makes the world go round..


Тема Re: Sluchaino da si.........нови [re: XXL MAN]  
АвторYep (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 17:22



Priqteliu prosti mi NO:
Az ne sym ot Varna nito ot Sofiq, a ot dosta po malyk i ot Shumen grad...
(e po - gplqm e ot polski trymbev..)
I sywsem slu4ajno znam za kakwo sluvi tamwaq i kak se polzwa.
I kato widq deputatska limuzina ne izpadam w trans...(zashto si tolkowa u4uden...)
a na twoeto izre4enie 4e warna e samo za lqtoto
po syshtiq na4in movem da kavem 4e sofiq e sofiq ama samo za zimata...:o)
goworq za adskata vega koqto nqma kak da ne si usetil...
a ako se napynesh da pro4etesh po gore w postingite
nqkoj za kogoto ne mi puka ot kyde e, e napisal edna strofa ot nqkakwa pesen
"wavno e kakyw si a ne otkyde si"
za koewo wirtualno mu /i stiskam rykata

Sys 4erno feredve




Тема Re: Защо варненци говорят на диалектнови [re: Myнчo]  
Автор Йoaннa (зверче)
Публикувано07.08.02 18:19



Че във Варна говорят на диалект- спор няма.
Ама София да е център на просветата- като трето поколение софиянец мога да кажа еби му майката на такава просвета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.