Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 17.05.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Замислям оттегляне от уфологията  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано06.06.12 19:54



Както написа преди около 10-11 години един потребител тук в клуб НЛО на дир.бг уфологията е наука която не води до никъде. Но аз не бих могъл да се нарека уфолог, аз съм най-обикновен наблюдател въоръжен с портативна оптика който просто следи какво се случва на небето. През последните няколко години забелязах, че наблюденията с бинокли и зрителни тръби както с цел засичане на НЛО, така и с цел проверка на минаващите самолети започнаха мното сериозно да ми писват. Не може и не е нормално човек да се занимава с едно и също нещо повече от 10-12 години защото особено в случая на скайучинга се получава зацикляне. Самолетите които минават над София са едни и същи модели, често едни и същи машини, НЛО които съм виждал 8 пъти над София 7 пъти са представлявали сребристи сфери и там няма никакво развитие. Както ми каза през началото на 2003та година българският уфолог Димитър Делян в наша лична среща, че уфологията е много неблагодарна наука и че аз никога няма да разбера истината за сребристите сфери над София.



Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: FilerO99]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано07.06.12 02:15



Уфологията не е само скайуотчинг.



Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано07.06.12 11:14



Нито имам намерение да пиша книга засега, нито имам намерение да разпитвам повече хора.



Тема Разбира се!нови [re: FilerO99]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано07.06.12 23:47



Време е да се срещнеш с извънземните очи в очи.



Тема Re: Разбира се!нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано07.06.12 23:54



Шегуваш се! Всъщност извънземните не ме интересуват. Интересуват ме секретните летящи обекти на американците.

Смерть немецко-фашистским захватчикам!


Тема Re: Разбира се!нови [re: FilerO99]  
Автор Цар Изрод ХХ ()
Публикувано08.06.12 00:46



Значи ти е време за среща с американците очи в очи.



Тема Re: Разбира се!нови [re: Цар Изрод ХХ]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано08.06.12 15:04



Мечтата ми е да работя като уфолог-скайучер към чуждо разузнаване.

Смерть немецко-фашистским захватчикам!


Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: FilerO99]  
Автор Генади (VW Golf 3)
Публикувано09.06.12 00:48



разбирам те напълно. На всеки НОРМАЛЕН човек са му минавали подобни мисли през главата, дори и на мен, но не се отказвай! Ако хора като нас ги няма, каква е алтернативата? Превръщане на земята в космическа магистрала, през която минават всякакви НЛО без никой да ги следи от земята? Не бива да се стига до там.

В неблагодарна сфера сме станали експерти, знам много неща, но не мога да ги кажа, защото обществото само се цензурира. Аз имам много ясен спомен от космическия им кораб още бях на 11 години, когато за първи път кацнаха в училищния двор. Много хора го видяха. Но никой не си спомни после. КАК?

Аз все още не съм убеден в същества от друга планета. Или са руснаци или са американци. Въпроса е да се докаже по научен път.


Cjelo selo shmurcha bjelo.

Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: Генади]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано09.06.12 09:26



Какво по-точно като апарат е кацнало в училищният ви двор? На бас се хващам, че е станало някъде около 90та година.Нали?



Смерть немецко-фашистским захватчикам!

Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: FilerO99]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано09.06.12 14:48



абе, тогава нали щяхме да посрещаме извънземните.



Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор FilerO99 (MIB-MUFON)
Публикувано09.06.12 15:12



Тогава през 90та година конкретно по цял свят и особено, особено много над СССР имаше бум от наблюдения на НЛО.



Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: FilerO99]  
Автор universal soldier (кибер)
Публикувано10.06.12 15:09



Тогава дойдоха тези НЛО:


Завладяха ни и сега тайно управляват като имат таен договор с управляващите.

Когато дойдат нашите НЛО ще ни освободят.

Българската народна армия ще дойде:

Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: FilerO99]  
Автор Генади (VW Golf 3)
Публикувано11.06.12 02:12



Средно голям кораб, тип скаут. Голям колкото училищен футболен стадион + част от волейболното игрище. Формата му беше стандартна - като на десертче "котешко езиче".
Бях с баба ми и го гледахме на балкона. Тя нищо не каза де, но и двамата го гледахме. Малко по късно се върнах обратно към легото все едно нищо не е станало. На мястото на което кацна е видимо от поне 5 блока. Не издаваше звук, но светеше леко като мол.
Не мога да ти кажа дали бях дошли специално за мен, но и до ден днешен не познавам по-специален човек да живее в тия 5блока.

Става въпрос за 95та година Август. Малко след 16:15


Cjelo selo shmurcha bjelo.

Редактирано от Генади на 11.06.12 02:17.



Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: FilerO99]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано20.06.12 07:17



Разкажи подробно за наблюденията си.
И отказа от наблюдения може да замениш с търсене на технологиите им. Технологиите са най-ценното нещо на света. А техните са върха на едно поне 12 000 годишно развитие. Подозирам обаче че в голяма степен са психотронни технологии. А за тях няма да ни разрешат да ги ползваме, както ние не даваме на децата да си играят с кибрит.



Тема Re: Замислям оттегляне от уфологиятанови [re: Well]  
Автор FilerO99 (оперативная )
Публикувано20.06.12 10:49



Наблюденията са ми в архива на клуб НЛО, но понеже виждам че проявяте интерес ще разкажа накратко за най-класическото и резултатното от тях. Беше 9ти юни 2005та късно следобед когато се отправих на редовно протоколирано наблюдение на наблюдателната ми площадка с чудесен обзор към цялото небе, към почти цяла София и към Витоша. Бях въоръжен с чисто нова руска зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70 и източно германски бинокъл Карл Цайс Йена 10х50 ДЕКАРЕМ. По същество за европейския пазар това са двата възможно най-добри прибора като смея да твърдя, че специално руската тръба ЗРТ е констуирана като че ли специално за наблюдения на НЛО, а немският бинокъл Карл Цайс 10х50 е просто бинокъла с възможно най-добро изображение вероятно в целия свят!



Минаха някакви часове на жегата, както винаги гледах и се наслаждавах на самолетите в небето с двата перфектни модела оптични прибори. Няколко минути след 20.00 часа в посока североизток недалеч от металургичния комплекс Кремиковци малко над Стара планина забелязах ярка бяла светлина. В първия момент помислих, че това е пуснат фар на маневриващ пътнически самолет тъй като летище София се намира на близо. Насочих бинокъла, но през него не видях тяло на самолет. Съмненията още не бяха ме обзели и както винаги бях подготвен технически, тактически, но не и психологически за наблюдение на НЛО. Веднага насочих мощната зрителна тръба която беше положена заедно с металната си тринога на бетонен блок към бялата светлина. Прицелих се с механичния мерник на ЗРТто и погледнах през окуляра...на 60х увеличение на фона на Стара планина видях сребриста топка която мина през зрителното поле за около секунда и половина в посока югоизток. Тъй като имаше дърво което ми пречеше да наблюдавам обекта повече време се преместих малко в страни, взех бинокъла и в продължение на повече от 20 минути напълно безрезултатно се опитах да проследя обекта.


Защо мисля, че тази сребриста топка е НЛО? Защото съм я виждал няколко пъти преди години включително на 4ти септември 1991ва година през зрителна тръба ПЗО 40х64. И на 15ти април 1998ма година на обяд в 12.25 часа имаше четири на брой такива сребристи точки в небето които се обикаляха една около друга.


Все пак защо съм сигурен, че това не е примерно балон? Защото направих изчисления въз основа на предполагаемото разстояние до обекта и въз основа на зрителния захван на телескопа ми в метри на хикс дистанция и се оказа, че обекта е с диаметър между 4 и 7 метра и лети със скорост около 300 км-час. Нали се сещате, че няма балон който вятъра да носи с такава скорост?



Колкото до технологиите им аз не съм професор по атомна физика или аеро-космическо дело, но от това което съм чел в интернет става въпрос за синтеза на материя и антиматерия в резултат на което се образувала изкуствена гравитация в и около НЛО. Не антигравитация, а изкуствена гравитация. Свръхтежък но стабилен елемент с атомно число 115 служил като основно гориво за този процес. Добиването му на Земята е адски трудно и невероятно скъпо!

Грубо казано ако един американски стратегически бомбардировач Б-2 струва 2 милиарда долара, то направата на един НЛО с такъв двигател би струвало поне 100 милиарда долара по мои груби и некомпетентни крайно субективни оценки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.