Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 24.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема трябва ли винаги да подражаваме на някогонови [re: _dmp_]  
Автор vladofff (непознат )
Публикувано29.09.09 09:37



история от Сталиново време:
"Пушите ли?
Не.
Но другарят Сталин пуши!
Не може да ми е пример в това отношение!
....На следващия ден непушачът бил арестуван и пратен в Сибир на курорт за десет години."
въпрос - сега кой ви кара да вършите простотии, другаря Сталин го няма? ако няма причина, а е само подражаване, имайте впредвид, че подражаването, без да се замисляш какво правиш, /перефразирам Р.Киплинг/, е маймунска черта.
на всяка цена ли трябва да кичим върховете си с какви ли не простотии, само защото на Простклокнер и навсякъде по европата "било така"? ами чортени, щото по Хималаите "било така"? ами телевизионна кула с кафене, щото на пампорово "било така". Място за всички боклуци ще има ли?

Редактирано от vladofff на 29.09.09 09:48.



Тема Ето ви мнението на Дирекцията на парка:нови [re: N_i_k_s_i]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано14.10.09 17:52



МИНИСТЕРСТВО НА ОКОЛНАТА СРЕДА И ВОДИТЕ
ДИРЕКЦИЯ "НАЦИОНАЛЕН ПАРК ЦЕНТРАЛЕН БАЛКАН" - ГАБРОВО

Изх. No 94-00-94
09.10.2009 г.

ДО
********

Уважаеми г-н ********,

Благодаря Ви за проявената гражданска позиция и съпричастност към усилията на Парковата дирекция да опазва Балканът за идните поколения!

Монтажът на въпросното съоръжение не е съгласуван с Дирекцията на Национален парк "Централен Балкан" и е незаконен по смисъла на Закона за защитените територии и настоящия План за управление на парка.

Инициаторът и изпълнителят на тази акция е установен, съставен му е административен акт No 5006 / 08.10.2009 г. за извършеното нарушение, като предстои връчване на предписание за демонтаж на съоръжението в срок от 1 месец.

Що се отнася до предложеното от Ваша страна съдействие по демонтажа на въпросното съоръжение, ние Ви благодарим, но е нормално хората, поставили знака без съгласуване с Дирекцията на парка, сами да го демонтират, както и ще стане.

С уважение,
(подпис)
НЕЛА РАЧЕВИЦ
Директор


Коментари:
1. Писмото е адресирано до мен в отговор на запитване относно строежа.
2. Радостно е да се види, че поне някои от официалните органи, призвани да защищават нашата природа, са си на мястото и си вършат работата, както трябва!



Тема Re: Ето ви мнението на Дирекцията на парка:нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано18.10.09 21:19



Е, браво, твоята позиция е печеливша, за което поздравления. Виждаш ли като тръгнеш по пътя на закона, как се постига резултат. Затова трябва да се спазва върховенството на закона, ноооо разбира се, не само когато ни уйдисва, а винаги. Защото ако не е винаги, си е нихилизъм.

Моята позиция беше, по-добре да не бяха го качвали, но след като е там, по-добре да не го свалят. Е, сега ще го свалят, което буди малко съжаление у мене, но няма проблем, не е болка за умиране.



Никоя програма не е по-важна от тоя, който я е написал.

Тема Re: Ето ви мнението на Дирекцията на парка:нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор valbal56 (непознат)
Публикувано04.11.09 17:09



Mного закони са нарушени в парка, но нали е да се събори нещо може и бързо да стане. Ха да видим като се махне кръста каква дупка ще зейне или какво желязо ще остане да стърчи. Добре би било преди да се монтира кръста да се напреажи подобно обсъждане, а не след това. С една дума хубава работа, но нашенска!



Тема Re: Ето ви мнението на Дирекцията на парка:нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор nick_22O2 (член)
Публикувано06.11.09 16:06



Все пак никой не е обявил, че Кръста на Купена е свален, има някакъв шанс и да оцелее. Красив е и е монтиран от доблестни българи с много труд и с най-добри намерения. И е точно на мястото си. Имам един колега, читак. Той следеше с интерес полемиката и накрая ми каза: „Вижте се какво представлявате!” (той е турчин и по паспорт). Мигах на парцали, прав беше. Тъй като пръв от посещаващите този форум видях кръста и го снимах, заради което се разгоря и дебата, чувствам известна причастност към въпроса.
Някоя си Нела Рачевиц е директор на Национален парк Централен Балкан. Каква е тая, не можаха ли да поставят на тоя пост българин? Например някой Цочо Минков нашЦочевски? И каква е нейната фондация „Тайм”, с която се кани да дерибейства из Централния Балкан? Какво значи Тайм, на какъв език е това, на български нищо не значи? БАЛКАНЪТ и Тайм! А, да, има едно знаменито парче Time на Pink Floyd. Значи нещо английско, така ли? Тая Нела ще попитам: “А бе моме, била ли си на Купена? (Не може да е била, задникът й е като трикрилен гардероб, Купенът не допуска големи задници). Не само Балкана, всичките ни планини осраха простаци и мутри, с кръста на Купена ли се захвана? Имаш работа за десет години да заличиш раните по нашите планини“. Разбира се, никакви десет години няма, нищо няма да стори (заклевам ви се, давам ви честната си дума), само така си приказвам.
Да събаряш християнски символ, когато ислямът бушува навсякъде, е перушанство. Прочетох, че в последните няколко десетилетия у нас са построени около 1200 джамии. На пъпа на София мюезинът провлача глас по никое време и ние го слушаме, не искаме да го слушаме, но го слушаме!
Все пак от разрушаването на Кръста на Купена ще има някаква полза. На Огнедишащия и на Йохние Валкер ще им дойде сЪрце на място. Дерзайте, маладци!



Тема Евалла!нови [re: nick_22O2]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано06.11.09 17:07



Починът ти е похвален. Предлагам за поста директор на парк "Централен Балкан" да предложим лицето Цеко Минев. Цист българин! И спортист е, кара ски човекът, елегантен, нема голем задник, значи може да качва Купена. Пък е и свързан с планините ни по секакъв начин. А за заместник можем да му сложим например пловдивския владика дедо Николай - той е ревностен ристиенин, на всички върхове параклиси ще ни изгради, та да се слави името господне, аминъ.

Да вземем да направим една подписка, а?

А верските съображения ги пропускам край ушите си. Аз съм атеист, така че било християнство, било ислям, било каквото било - нямам особено предпочитание към никоя от тези духовни чуми. Почитам само Балкана в естествения му вид, поставям го над всички човешки религии, така ми е най-хубав и няма да се съглася с теб, че кръстът "е точно на мястото си" там.



Тема Re: Ето ви мнението на Дирекцията на парка:нови [re: nick_22O2]  
Автор JWalker (оптимист)
Публикувано06.11.09 19:14








няма какво да се оправдавам

Никоя програма не е по-важна от тоя, който я е написал.

Тема Re: Ето ви мнението на Дирекцията на парка:нови [re: JWalker]  
Автор nick_22O2 (член)
Публикувано06.11.09 19:30



М-даа... Теб неправилно съм те включил, моля за извинение. "Пенчо бре, чети!"



Тема Re: Ето ви мнението на Дирекцията на парка:нови [re: JWalker]  
Автор vishko (туристангел)
Публикувано06.11.09 19:32



Прегледах темата на две на три. Ама едно нещо ми прави впечатление тези които защитаваха онова л.......о на Кончето миналата година, сега пак са най-големите застъпници за това новото г.........о на Купена.
Та на тези искам да им кажа - споко пичове ако онези не си оправят дивотията и не смъкнат тази глупост от върха, слевдващото лято ще сформираме пак тайна ударна бригада да смъкнем и това нещо. Само че този път няма да го запазим и да го върнем, а ще облагодетелстваме някое ромче в подножието на планината


Айде чао че ми писнаха тези спорове. Всяка година си чешаме езиците по тази тема. Ама аз се радвам защото тука има и хора с които вярваме в общи неща. Особено след като го защитаваме с делата си

Новите номади идват

Тема Голям ербап се извъди,..нови [re: vishko]  
Автор W_sjanka (член)
Публикувано06.11.09 20:13



.. на всичкото отгоре явно и злопаметен.
Кой освен мен в тази полемика визираш свързан с онова на Кончето?
Този път като съберете групата поне не се крийте. Аман от онЛАЙН- герои.
За великан ли се помисли като си смъкнал желязото от горе? Или те е яд, че не беше на мястото на жалкия си приятел и сега си търсиш начин за да влезнеш в конфронтация.
Кажи кой е от "онази" група или дата и място за конфликта, който търсиш!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.