Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 12.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: _dmp_]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано18.09.09 08:52



Не става дума за религия, а за цивилизация, сто пъти ти го повториха.
Няма мюсюлманин, няма турчин, дето ще тръгне да сваля ислямски символ. Те си отстояват своята цивилизация.
Долу в ниското са джамиите с минаретата в равнината, и те се увеличават, подкрепяни от благи съседи. Защо отгоре да няма един кръст?!!
А както сме тръгнали при нас скоро всички върхове от толерантност и от много култура ще се наричат тепета, езерата ще се викат ГЬОЛОВЕ /много красиво всъщност/, ТОВА ЛИ ИСКАМЕ ВСЪЩНОСТ?!!

Какво имаш предвид за историята? Какво съм прочел неправилно по твоите виждания?



Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: Флинcи]  
Автор wind4 (срещу цензурата)
Публикувано18.09.09 10:33



Хе хе, хубаво е човек да се закача за онова, което му изнася, нали?

И да влага свое собствено значение на казаното. Това му дава възможност да поддържа своето си мнение.

Първата част от изказването ми е изопачена. Дай да видим останалата как ще я изтълкуваш.

Да напомня каква е тя:
"А по-точно, че символът на цивилизацията е сложен на не лесен за достигане от всекиго връх - там, където някои хора бягат именно от цивилизацията, независимо християнска, атеистка или каквато и да е друга.

Приемам отговор и от кокосовата република.



Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: Флинcи]  
Автор YosserHughes1 (новак)
Публикувано18.09.09 11:05



Боклук ли ме нарече?...А?...А?! ....





Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: CocoCountry]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано18.09.09 11:18



Хората ти обясняват, че им се иска да остане поне едно мъничко местенце на света, където да няма именно цивилизация. Това местенце да е диво и първично, защото такова местенце е потребно на хората (е, поне на някои). Без цивилизации, джамии, кръстове, фалоси и други човешки артефакти. Вземи попрочети малко, що е туй национален парк и какъв е смисълът на съществуването му.



Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: wind4]  
Автор Флинcи (непознат )
Публикувано18.09.09 12:00



Това за кокосовата република не го разбрах, ама аз съм малко тъповат.
Иначе има логика в твоите думи за бягство от цивилизацията. Все пак нека кажа, че човек не може да избяга от цивилизацията, само си мисли, че е избягал. Той е социално животно, сам в природата е немислим. В известен смисъл свободен е бил Робинзон Крузо, ако историята на Д.Дефо въобще е възможна. Известно е, че първообразът на Робинзон, морякът Селкирк, е прекарал на необитаем остров само 2 или 3 години. Когато го намерили бил много болен и полудив. А нима можеш да избягаш в нашите планини, когато отвсякъде виждаш пушеци и замърсена атмосфера над полето, например? Или ако чуваш в далечината трионите на дърворезачите?



Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: Orнeдишaщ]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано18.09.09 13:45



Поне едно местенце ли? Не се изказваш правилно, защото съседните връхчета са такива местенца, за каквито лелееш ти и "хората".

И защо ли даваш ти точно препратки към това, другите да се образоват по отношение на закони/демек намекваш как ти разбираш , а другите не съвсем/, след като самият ти по отношение на националния парк си на принципа на великия ретро хит "и ловец... и рибар... и на закона тря ля ля..."

Ти и "хората" неусетно печелите уважението и благодарността на поддръжниците на докрините на съседни държави с апетити към националната ни и културна асимилация.
Това обаче е приемливо поведение и ПРЕДВИДЛИВО от ваша страна, защото нещата и без това натам са тръгнали. Към повсеместни "тепета", "гьолове" и други красиви анадолски имена. Нали, от уважение към миналото, от толерантност, от традиционализъм, от фалшив стремеж към добросъседство...
Пак питам - не си ли заслужава на фона на десетките минарета в долината , които се увеличават , защото са в изпълнение на определени чужди интереси и финансирани от тях, да се пръкне един Кръст горе, символично високо над тях, като последно напомняне, че тук българи са живели, но после са се изяли взаимно и са предали територията на новите й стари господари.

Демонстрирате сляпо и самозабравено планинарство, антипатриотично и в услуга на анадолските стратези. Идете при Сопола Духан - ще ви вземе като обещаваща младежка група.


Между другото - братската могила, паметника на съветската армия и паметника в Буново все още очакват поривите на младежкия ви ентусиазъм. Ама там ще срещнете яростен отпор, нали, и затова не си заслужава усилията.

Колкото до онази фалосна история, нещо вие си я измислихте и ти се привижда само на теб и още един елемент, предполагам си е между вас това. . Не е нужно да я споделяте тук. Наистина.



Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: CocoCountry]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано18.09.09 14:20



Относно първия абзац:
И броят на тия съседни връхчета като намалее с 1, какво правим? После с още 1? И като не остане ни едно? Ще си гледаме части от връхчета, после части от частите... и накрая стари снимки в албумите?
Говориш толкова несериозно, че чак се чудя, дали наистина мислиш това, което пишеш.

Апропо: ти ходиш ли по планините? Имам предвид, с цел да им се радваш.

Относно следващите абзаци:
???
Човече, мисля, че ти е нужно да се прегледаш. Сериозно. Казвам ти го най-добронамерено и приятелски. Наистина мисля, че имаш нужда. Или... да не си някой фанатик-атакист? Дори и тогава го направи.



Тема За заслепените и заблудените "патриоти"нови [re: CocoCountry]  
Автор niki_leo (минаващ)
Публикувано18.09.09 14:54



Coco,

Сбъркал си клуб Туризъм с някой форум на партия Атака. Запази си гневните изблици и воленсидеровския ентусиазъм за там. Доган и Волен Сидеров са еднакво вредни за България. Благодарение на такива като тях днес в България се делим на турци и българи. А някога турци и българи живееха в разбирателство.

Сравненията, които даваш са напълно неуместни - едно са паметниците в ниското, а съвсем друго железариите, които куцо и сакато почна да бучи по планинските върхове. Достатъчно църкви, манастири и параклиси има в ниското. Много параклиси има вече и по високото вкл. и в Родопите и Стара Планина. Не виждам смисъл да се слагат железни кръстове и по високопланинските върхове. Ако смяташ, че един кръст навръх планината ще компенсира "десетките минарета в долината" като символично напомняне, че тука българи са живели - грешиш. Да ме прощаваш ама това мислене е резултат от комплекси на личността. Силно се надявам мотивите на карловци да са били много различни от твоите самонавивки тука.

niki_leo = Ники
Човек и добре да живее... един ден се регистрира в дир-а


Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: Orнeдишaщ]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано18.09.09 15:07



Брей, впечатляващи заключения.
Когато не ти изнася и нямаш аргументи, пращаш опонента на лекар, тоест казваш му , че е луд.
Тъпо, но типично за летящ гущер.
Не видях аргументи нито срещу красотата на думата "тепе", нито срещу звучността на "гьол", нито по отношение на твоето собствено уважение към резерватите в стила"и ловец... и рибар... и на закона тря ля ля..." ,
нито дума аргумента даже срещу това, че фалосните вметки си ги пускаш ти незнайно защо... Страхотни аргументи - "ти луд ли си " - като в трети клас.

Колкото до атакистите - изобщо не ме интересуват, нито ги знам, нито ги гледам или слушам. Просто виждам, че се влагат отвън страшно много пари, за да се разпространява и утвърждава ислямска идеология сред населението, особено сред по-непросветената и манипулируема част от него. Не е нужно да си атакист, за да те вълнува това.

Щом не можеш да избягаш от просташкия стил, мога да ти отговоря в същия твой стил, макар че е излишно. Не ме пращай да се прегледам, само защото когато теб са те пращали там, си отишъл по погрешка на друго място, където с ножичка може да са ти придали една по-особена принадлежност към общност, дето рути кръстове. И сега да се опитваш и други да приобщаваш по същата схема...
Е, готино ли е просташкото поведение? Или е готино само когато ти пращаш другите ?



Тема Re: За рушителите на кръстовенови [re: Флинcи]  
Автор wind4 (срещу цензурата)
Публикувано18.09.09 15:10



Прав си, разбира се. От цивилизацията в наши дни няма как да избягаш.

Но къде да отидем с нашите оскъдни средства, когато искаме да си поемем дъх от множеството вечно забързани тълпи, от шумните улици и булеварди, от ревящите МПС-та, непрестанно бълващи отрови, от спиращите погледа ти грозни стари панели, модерни нови кичове, от всичкия този шум, от работните си ангажименти и изтощаващи срещи със себеподобни, от зяпащите те от вси страни рекламни постери, които ти повеляват да консумираш, консумираш, консумираш ...?

Единствено планината все още е сравнително добро място за бягство от гореописаното. И, повярвай ми, колкото по-малко "символи" на цивилизацията виждам там, толкова по-добре се чувствам. Иначе всеки символ, който не е задължително да е кръст, а може да е найлонова торбичка, консервена кутия, влажна кърпичка, огнище и други подобни, ми напомнят болезнено за цивилизацията.

Кокосовата република беше препратка към ник на потребител, който подкрепяше мнението ти.

ПП. Забравих да вметна, че ВИСОКО горе не се виждат пушеците над полето, нито пък се чуват резачки.

Редактирано от wind4 на 18.09.09 15:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.