Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещо  
АвторBлaдимиp Bлaдoв (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 13:19



и аз да ви понапиша идилична историйка.
преди години, като че 1995 може би беше и аз бях "приятел" с лицето стопанисващо заслона тевен. за да тренирам от Демяница му изнасях в раницата си няколко мини - тарги с пепси за да пият придошлите. проблемът бе че някой си Митко ми даде тези работи и заедно влязохме в заслона. Нито Митко /очевидно приятел от бандата/ нито "титуляря" спазваше забраната да не ходи обут по чергите вътре. като ме видя така "екипиран" без да види Митко с обувките налетя да ме млати. изведнъж оногова му каза че е от "нашите", и му носи багаж, при това без пари, и мигом получих усмивка.... и правото да ходя с обувки включително и горе при наровете.
та ето това е "реда" на този заслон.
това е моята позиция.
ако ще следи за реда, включително в заслона си, да си ходи тоз герой по чехли, тогаз да бие хората.
нищо идилично няма в деянията му. двоен аршин в отношението е най- дразнещото, правоимащите да серат на чергата, а за правонямащите - бой със сопата...
Владимир Владов



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещонови [re: Bлaдимиp Bлaдoв]  
Авторvishko (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 16:55



Като гледам тук и чета и другите коментари в сайта на Иво, няма човек, който да е ходил поне малко от малко на Тевно и да няма спречкване с този истински "пазител" на Парк Пирин.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: vishko]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано17.07.08 17:33



Моля те, дефинирай какво според теб означава малко от малко? Както написах в другата тема - ходил съм там между 10 и 15 пъти за последните 7-8 години и никога не съм имал проблем. Може би защото не забравям, че хубави или лоши, горе има правила, които трябва да се спазват. РЕД трябва да има...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Авторvishko (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 17:47



що си пък мислиш че теб съм имал точно предвид. Виж мненията на хората в подписката срещу Иван и тогава коментирай колоко души са имали проблем с него. Tам са се изказали над 50 човека и всеки раказва за случай с него.

Или ти като си пиеш ракията с него искаш и теб да бие. Ами кажи му сигурно и това ще стане някой ден.
А затова кой колко ходил на Тевно не е мястото и времето да се разпряваме. Аз никога няма да ида да спя там докато Иван е хижар, ама това не означва че не минавам през тевно всяка година и доста по рано от 7-8 както е в твоя случай.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: vishko]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано17.07.08 17:53



Коментирам твоето генерализиращо изказване, че който поне малко от малко е ходил на тевно е имал проблем с иван. Та се зачудих, аз така както съм описал, малко или много съм ходил. Щото според мен съм ходил много, ама пък според теб явно е малко, тъй като не съм имал проблем.
Просто се чудех и попитах - да мога да спя спокойно



И едно уточнение - не си пия ракията и не съм приятел с Иван. Казал съм го още в първата тема - тази на bilivo. Просто имам мнение, което се различава от мнозинството във форума, но така или иначе имам право да го изказвам и защитавам, нали? Цитирам последните 7-8 години, просто защото ми е по-лесно да дам някаква бройка за броя посещения, което съвсем не означава че преди това не съм ходил...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Автор Typиcт ()
Публикувано17.07.08 23:31



Здравей,

Вярно, ред трябва да има както на хижите и заслоните, така и навсякъде. Но специфичното е, че той трябва да важи за всички, а не избирателно в зависимост от емоционалното състояние или някакви пристрастия на лицето, предлагащо обществена услуга.

Въпросният заслон Тевно езеро наистина се поддържа в много добро състояние за труднодостъпното място, на което се намира. Очевидно е, че за да е факт това се полагат значителни усилия.

Казаха се много неща по темата, но ми се струва че липсва принципна позиция на ръководството на Дирекция "Национален парк Пирин" по отношение на палатковите лагери около някои хижи и заслони. Не успях да разбере има ли изобщо заповед за определяне на места за бивакуване в националния парк или това става с някакви устни разпореждания. Интересен е коментирът на директора на националния парк относно начина за разрешение за разпъване на палатки около хижите и събирането на такса за ползване на палатки, разпъвани от самите хижари (интервюто в "Монитор")! Директорът Грънчаров

в интервюто си следното:

"Опъването на палатки в Пирин е разрешено само на определени места. Само в най-активния сезон сме разрешавали около заслона да се вдигат 3-4 такива, защото хижата е за около 30-ина души, а през лятото понякога там се събират и над 100. И Дрънков, като техен стопанин, е събирал някакви такси за ползването им"

Явно има някаква противоречие, защото секретарят на ТД "Вихрен" в същото интервю отрича правото на арендатора Иван Дрънков да събира каквито и да е такси за палатките.

Все пак територията на националните паркове е изключителна държавна собственост и за да се събират пари трябва да са спазени определени процедури. В самия официален сайт на парка пише, че къмпирането около заслона е . Или забраната не важи след заплащане на таксата???

Ако има определени места за бивакуване, те следва да са публично достояние, а не да се говори за тях с недомлъвки някъде из 200-страничния неясен План за управление. А самата заповед за определяне на места за бивакуване /или пълна забрана/ според мен следва тя да се обяви във всички хижи и заслони и в сайта на Националния парк "Пирин".

Между другото, в Плана за управление на Национален парк "Централен балкан" има определени места за бивакуване:

- бивак “Бяла река” - поляна отдел 410-1 и поляна отдел 410-3 в ПУ
Калофер;
- до х. Мазалат, х. Тъжа, х. Плевен, х. Рай, х. Вежен, х. Ехо;
- до местн. Киселицата / ПУ Троян/.


Редактирано от Typиcт на 18.07.08 00:06.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Автор Mermaid (unique)
Публикувано18.07.08 00:14



Не се познаваме, може би защото заради подобни нелепи кандидат-рекордьори в планината и свръх амбициозни "туристи" спрях да посещавам този форум


Ти имаш проблемче с това, че някой е ходил сред природата повече от теб, че е бил по-бърз, че те превъзхожда с друго или... какво?! Какъв ти е изобщо проблема? Май не е за тази дискусия свързана с един зов за помощ, за събуждане на предпазливост и най-вече за справедливост.

Иван... ракия... правила... дрън-дрън!!!! И един поглед е достатъчен, за да не седне човек с него да пие, но това е друга тема.
Важното е, че ти искаш да спиш спокоен - надушваш правилата, спазваш ги по твоя си дипломатичен начин и всичко е наред. Но само така си мислиш... Недей да заспиваш толкова спокойно, защото не се знае кога ще те завари тоягата на сън, било то на Тевно или някъде другаде.

Не мога да разбера толкова ли е трудно когато някой пострада или е в беда, има нужда от помощ и с дръзновение се обръща към сродни, дори пострадали от същото хора - в конкретния случай за морална подкрепа, участие в петицията, съвет и т.н., толкова ли е трудно примряли от скука и затрупани с личностни товари хорица просто да си затраят или да отидат да бълват другаде безсмислици внасящи допълнително и твърде излишно напрежение...??!!

Не искам да избива на политика или народо-психологически анализи, но сме си толкова жалки и смотани в тази страна, че... колкото и да се "чудя и питам" - не мога да заспя спокойно.
Не и когато знам, че мои близки са пострадали. Дори и да не ги познавах, нямаше да си бъркам под ноктите и да мажа по клавиатурата, само и само да се чуе мнението ми понеже е различно.
На теб и на такива като теб никой от нас не им иска "различното" мнение. Това проумей поне!
Целта на темата е съвсем, съвсем различна.

"... Аз имам моето световъртене в мен..."


Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Typиcт]  
АвторMaлkия (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 00:25



Ходил съм 3-три пъти на заслона проблеми не съм имал подкрепям мнението на Буран требе РЕД.
А автора на темата ще попитам : Приятел знаеш ли въпросния Иван откога стопанисва заслона ? Защото моята информация е от 1999г така , че с една проста сметка през далечната 1995г нещо ...... мъгляво ми се струва.





Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Mermaid]  
Автор Typиcт ()
Публикувано18.07.08 00:51



Подкрепям - не трябва да бъдем равнодушни към насилието!

Редактирано от Typиcт на 18.07.08 00:52.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Автор Kirilius (минаващ)
Публикувано18.07.08 01:37



И как реши, че "бой със сопи посред нощ" е еквивалентно на "ред"? Или може би двойният стандарт и деленето на наши хора и външни също значи "ред"?

Това, че хората, дето са си изпатили, не са спазили забраната за палатки, е простотия, но не можеш да сравняваш тази простотия с побоя и да го оправдаваш с желание за "ред".

Бил съм много пъти на Тевно Езеро и до сега проблеми не съм имал, но имам едно наблюдение, което важи за почти всички хижари: никъде правилата не важат за "наши хора". Нашите хора могат да ловят риба в езерата, да ловуват в националния парк, да се качват лятото с джип до Рилски Езера, а зимата с моторни шейни до Спано Поле и т.н.

Това дразни изключително много! Това НЕ е ред! Не е ред, когато този, който е назначен да пази парка, пръв нарушава всички забрани.... защото планината му е бащиния.





Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Typиcт]  
АвторCмяx (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 01:53



Напълно подкрепям написаното от Турист. Трябва да се постигне ясно и неподлежащо на двусмислени тълкувания регламентиране на режима на бивакуване в националните паркове, защото сегашният хаос е беззаконен и просто вреден - и за планината, и за туристите, както се оказва. Впрочем аз мисля, че прекалено ограничителният режим за нощуване под открито небе само в четири периферни къмпинга не е рационален заради огромния брой желаещи да спят в палатките и чувалите си сред самата вътрешност на планината. Не би ли било подходящо компромисно решение да се позволи бивакуване в някакъв периметър около хижите и заслоните, например до 250 или 500 метра встрани от тях, като това пространство се обозначи с табели, за да няма недоразумения и хитрувания? Естествено, при въвеждането на такава мярка всякакво бивакуване на друго място ще трябва категорично да се забрани.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Cмяx]  
АвторCмяx (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 01:59



Вероятно е необходимо и изваждане на алпинистите от абсурдната ситуация спортът им да изисква бивакуване в националните паркове край катерачните им обекти извън сега определените зони за бивакуване, което зорлем ги поставя в положение на закононарушители.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Kirilius]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 10:27



Не си бил много пъти или поне не достатъчно, според вишан, защото не си имал проблем с Иван...
Абсолютно съм съгласен, че ред трябва да има и правилата трябва да важат за абсолютно всички. Точно това се опитвам да защитавам като теза през цялото време в няколкото паралелни теми по случая... Само, че почти всички които оплюват Иван, омаловажават или напълно игнорират нарушението на пострадалите. Иван трябва да си понесе наказанието за това което е направил, но същото трябва да стане и с четитримата палаткуващи... Да не говорим, че Иван го изкараха по-черен и от дявола, bilivo вече взе да твърди че пребивал и Валя... Иначе пак стигаме до двоен стандарт - те понеже са наши хора, турсити с палатки, може да нарушават правилата. То не бяха съвети къде да се опъва палатка, без да имат право, не бяха призовавания за саморазправа... Вярно, едното попада в категорията престъпление, другото е само нарушение... Ама точно затова наказанието е различно... Между другото, без да се явявам експерт по право - тези дето призовават за саморазправа, също би трябвало да понесат наказание за подбудителство...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Mermaid]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 10:59



Сама казваш, че не се познаваме - не знам защо реши, че се изживявам като някакъв рекордьор и започна да раздаващ квалификации. Това, че не съм съгласен с вашата теза не означва, че не мога да пиша и коментирам. В крайна сметка това е свободен форум и всеки има право да изказва менние. Мисля, че никъде в постингите си по темата, както и винаги досега ( все пак пиша в този клуб повече от 5 години) не съм прекрачвал границата на добрия тон.

Казал съм колко пъти съм бил на Тевно, единствено за да е ясно че имам някакви наблюдения, които не са единични, случайни и т.н. Защото в другата тема има хора, които не са стъпвали на заслона с години или изобщо, ама иначе раздават страшни квалификации...

Не искам да избива на политика или народо-психологически анализи, но сме си толкова жалки и смотани в тази страна, че... колкото и да се "чудя и питам" - не мога да заспя спокойно.
Не и когато знам, че мои близки са пострадали. Дори и да не ги познавах, нямаше да си бъркам под ноктите и да мажа по клавиатурата, само и само да се чуе мнението ми понеже е различно.
На теб и на такива като теб никой от нас не им иска "различното" мнение. Това проумей поне!
Целта на темата е съвсем, съвсем различна.


Много си права - това ни е проблема - нашите приятели могат да си разпъват палатката където искат, за тях правилата не важат. Ако целта на темата е да се чува само вашето мнение - ми модератора да я заключи и само bilivo, Mеrmaid и If да могат да пишат в нея... и само тези на които те дадат височайшото си разрешение да коментират.... Но само след като се уверят че пишещия ще защитава тяхната теза...

Колкото до инцидента - да, не ги познавам хората, но това ми дава възможността да не бъда толкова пристрастен, колкото ти и if. Oт самото начало казах, че съжалявам за случилото се, ама ясно - някой не чете...

и последно - една съвсем добронамерена вметка - мисля че е етично, когато пишеш под този ник, да кажеш че ти си едната половинка на bilivo (нали bilivo = if + mеrmaid, спомням си че имаше специален пост по темата, че двамата почвате да пишете под един общ ник). както казах - аз пиша отдавна, ама има хора които не знаят кой, кой е... Или сага да очаквам If и bilivo да се включат и да те подкрепят..

Редактирано от Бypaн на 18.07.08 11:15.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Typиcт]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 11:14



Краси, абсолютно съм съгласен с всичко казано от теб - мисля, че точно тезата за спазване на ясни и точни правила от всички (съответно и понасяне на наказание от всички, които не ги спазват) защитавам от самото начало. Сега излизат хора, които почват да разказват, че били имали проблеми с Иван. Ама никой не си бил мръднал пръста да се оплаче, да подаде сигнал и т.н. Сега пишат по форуми и дори не осъзнават, че и те имат някаква вина... След като толкова много хора са имали проблем, ако се бяха оплаквали - досега да се е натрупала огромна документация, доказваща че там горе има проблем. И шефовете на Иван нямаше да могат да кажат, че сигнали срещу него е нямало...

Що се отнася до това, което си казал за емоционалното състояние на лицето, предлагащо услугата. Ясно, че е трудно да се работи с хора и не всеки го може. Хора разни - просто не всеки е в състояние да бъде постоянно в добро настроение, любезен и т.н. При условие, че лятото в някои дни се извъртат 50-100, че и повече души и то от поне 4-5 ако не и повече различни групи, поне според мен е ясно, че е неизбежно да се получат някакви конфликти. Ако възникне някакъв проблем и се създаде напрежение, ми много е трудно другите да не усетят това в отношението на стопаните към тях.. Точно затова, и заради тежките условия при които се работи горе в планината, аз поне се опитвам да проявавам разбиране - не говоря само за тевно, а за всички хижи където ходя...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Авторsoncho (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 11:51



Подкрепям мнението на Буран-няколко пъти сме се качвали с предварителна резервация на Тевно езеро-никога не е имало никакъв проблем.Настанявани бяхме и хранени според предварителната уговорка.Особено Валя сме запомнили като делова и организирана хижарка-може да се каже ,че на Тевно езеро сме имали най-добрата почивка като условия на заслона и обслужване.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: soncho]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 12:00



Естествено когато Иван има сметка се държи добре. Но в него "дреме" криминален убиец. И такива хора са много опасни, или правиш каквото той каже или...
Иван, за мен - пак ще повторя: е бандит и дали е имал някога човешки проблясъци или не, няма значение.Това което е направил е голямо ПРЕСТЪПЛЕНИЕ и изтрива всичко добро ако го е имало някога.Иван трябва да ИЗЧЕЗНЕ от Тевно и изобщо от планината. Ако той остане, това означава БЕЗЧЕСТИЕ за българския туризъм и за българските туристи. Помислете - имаме ли САМОЧУВСТВИЕ ние туристите като не можем да направим НИЩО в собствените си планини! Като нямаме елементарна информация! Като сме безпомощни пред издевателства на Ивановци в планините!!Като не можем да установим един адекватен контакт с институция която да разреши проблемите интелигентно?!
Пищовите ли са решение?



Тема То бива бива напрежение, ама чак до бой да сенови [re: Бypaн]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 12:43



стигне... все си мисля, че не е само от напрежението. Не мисля, че трябва да оправдаваме едно толкова агресивно поведение с напрежението. Напрежение през лятото се получава по почти всички Рилски и Пирински хижи, но това е първият подобен случай, за който лично аз научавам.

При толкова разказани случаи на лошо отношение и агресивно поведение логичното заключение е, че проблемът е в хижаря.

На пръсти се броят хижарите, дето наистина стават да тая работа. И понеже всички все това повтарят - много е тежко горе, не е за всеки. Да, така е. Значи ли това обаче, че трябва да се дават хижи и заслони под аренда на подобни хора? Защото и хижарската професия не е за всеки.
И тъй като не е за всеки и се правят компромиси, затова ще продължава да има хижари като Иван от Тевно, като Любо от Мальовица ( доколкото разбрах преди 2 г. това недоразумение вече е оправено, макар и след голям период от време ) и др. подобни индивиди. В същото време винаги ще има и хижари като Чочо от Рай, който вече е на Тъжа, като хижарите на Бенковски и на Мазалат, които лично за мен са пример за подражание как трябва да изпълнява задълженията си един истински хижар.

А за тези, които казват, че никога не им се е случило да имат проблем на Тевно: ами и мен досега не ме е блъскал автомобил, значи никой в България не го е блъскал, така ли? Както беше писал някой в някоя от доста разводнените вече теми: Здравият на бития не вярва? Бих казал, че това е доста сполучлива перефраза на поговорката специално за този случай.



Тема Re: То бива бива напрежение, ама чак до бой да сенови [re: Hиkи]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 13:28



Казах го принципно, така както го беше казал и Краси (Турист). Не визирах конкретния случай... Колкото до хижарите - съгласен съм, че не трябва да се дават на подобни хора. Но пък замисли се и ти, че при условията на работа, които има един хижар, не са чак толкова много хората, които стават и които искат да се занимават с това. Мисля, че да си хижар е призвание и Чочо наистина е добър пример. В същото време - хора (туристи) разни - все ще се намери някой недоволен дето да разлае кучетата. Казваш за хижаря на Мазалат - аз също съм с отлични впечатления от него, макар че съм бил там само веднъж в последните години. Само че точно в този форум преди известно време имаше една тема, дето се оплакваха от него - ако много държиш ще се разровя да я потърся... Същото е и с Дончо на Амабрица - много мнения и оплаквания от него по форумите, но последно бяхме там по-миналата седмица - ми не мога да се оплача от човека... Вярно има какво да се желаее по отношение стопанисването на хижата (например, че си суши чаршафите в залата на втория етаж), ама иначе никакви проблеми и конфликти нямахме с него. Всички от групата (бях с колеги) бяха изчели страшни неща по темата в Интернет и после ме питаха "Ама къде беше тоя страшния хижар?"...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 13:31



В отговор на:

...ред трябва да има и правилата трябва да важат за абсолютно всички. Точно това се опитвам да защитавам като теза през цялото време в няколкото паралелни теми по случая... Само, че почти всички които оплюват Иван, омаловажават или напълно игнорират нарушението на пострадалите.




Буран, разбрахме, че си за реда. Само че какво очакваш? Когато са пребили някого, хората да си кажат следното: "Да, лошо е, че са ги пребили, постъпката на биещите е лоша. Но пък битите що са нарушавали забрана?" и с това случаят да приключи? И никой нищо повече да не каже, защото и двете страни са в нарушение? Никой да не съчувства (съЧУВСТВА съдържа в себе си думата "чувство")? На това е способен само БЕЗЧУВСТВЕН човек и то веднага си проличава кои са такива - хора, за които травмите, нанесени на 4 души, болката и унижението, които са преживели, не струват нищо, защото това трябва да се ПОЧУВСТВА, а явно те са неспособни да проявяват някакви чувства. Вместо това те залагат на логиката, на разума - тези 4 души са нарушили закон.

Сега за законите. В България царува беззаконие. Правилници, наредби, разпоредби, регулации и т.н. се нарушават от ВСИЧКИ, включително и от тебе (ако кажеш, че не си нарушил нито една съществуваща забрана, никой няма да ти повярва). Това, че се хващаш за думите "ред и закон" в случай като този, е меко казано смешно. Ставаш смешен, защото със сигурност проблемът с нарушаването на законите изобщо не ти е приоритет. (Ако все пак наистина си толкова влюбен в законите, пуснах една тема - там можеш да изказваш мненията си нашироко - толкова много закони са нарушени, а вредите от тези нарушения са гигантски в сравнение с последствията от спане на палатка). Проблемът ти е, че всички оплюват Иван, което беше казал в началото, но после го извъртя за тези закони.

Добре, Иван може да има и добри страни. Всъщност, всеки човек си има и добри, и лоши страни. Няма такъв, който да е САМО добър, и който да е САМО лош. Но щом добрата страна на Иван не е успяла да обуздае лошата му страна, то той става ОПАСЕН за околните и хората са в правото си да искат такъв опасен човек да не застрашава повече живота и здравето им.



Тема Re: То бива бива напрежение, ама чак до бой да сенови [re: Бypaн]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 13:35



Помня я темата за Мазалат. Само че там се смениха хижарите. В смисъл последно преди 2 г. хижар стана Виктор, който беше син или племенник на въпросния хижар. Сега май пак има смяна. Онзи ден беше споменато в една тема съвсем друго име като хижар на Мазалат.



Тема Re: То бива бива напрежение, ама чак до бой да сенови [re: Hиkи]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 13:40



Може, пропуснал съм го това. Ние бяхме там миналия август - за хижаря тогава, казах че ми е направил отлично впечатление



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: wind]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 13:47



Не, не трябва да приключи. Иван трябва да си понесе наказнието за деянието. Какво ще е то - не знам, видя се че и юристите във форума не са на едно мнение дали било хулиганство, опит за убийство или административно нарушение... Патакаджиите също трябва да си получат наказанието (предполагам, че е глоба) за палаткуване в защитена територия.
Логиката, която ти предлагаш е "Само този който не е нарушавал нито един закон има право да изисква от другите да го спазват"... Извинявай, ама това е абсурдно.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 13:59



Логиката, която аз предлагам е: "След като ние не сме безгрешни, да не викаме толкова много срещу онези, които също не са безгрешни". Нали в края на краищата има закони - те ще уредят наказанията от последствията (разбрахме, че ти обичаш законите, така че остави грижите на тях).
Относно апела за спазване на законите от всеки - утопия. Нима не знаеш, че е невъзможно само с апели да постигнеш такова нещо? Знаеш. Тогава защо си хабиш думите? Ако апелите към съзнанието на хората бяха толкова резултатни, след кампанията по радиото (може и по ТВ, не знам, не гледам телевизия) за разумното шофиране вече нямаше да има нито едно ПТП .

И ако искаш да изискваш от другите да спазват законите, за хиляден път заявявам - ще има ПОЛЗА, ако насочиш усилията си към наистина СЕРИОЗНИ нарушения (това, което правиш в момента, е абсолютно безполезно).



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: wind]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 14:12



Така както аз ги виждам нещата - Иван по всяка вероятност ще понесе някакво наказание, а приятелчетата с палатките няма да бъдат дори порицани...
Утопия, не утопия - това би било правова държава - еднакви закони, с еднакво приложение спрямо всички. Останалото, ако не се изисква спазване на закона, е анархия. И тогава, откъде на къде ще искате от Иван да спазва закона и да не ги бие... абсурдно е, нали

Редактирано от Бypaн на 18.07.08 14:13.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано18.07.08 14:13



Проблемът драги не е в различното мнение, а в човешкото отношение, което на теб ти липсва и съпругата ми се е опитала точно това да ти каже.

За нас няма значение, кой е пострадал и да не ги познавахме, реакциата ни щеше да е същата, но това е въпрос на ценностна система и душевност. На нещо, с което човек се ражда, израства и става личност. И когато видиш пострадал първата ти мисъл е да помогнеш, а не да търсиш "под вола теле" и да доказваш собственото си мнение.

Както ти имаш правото да се изкажеш по въпроса с различно мнение, другите хора имат правото да не се съгласят с него.

По въпроса за никовете, то си пише кой, кой е. Никога не сме се крили зад анонимността и няма и да го направим.

Ивайло Филипов



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: bilivo]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 14:25



Човешкото отношение, не мисля че ми лиспва. Казваш, че можело да изказвам каквото мнение искам пък не било задължително другите да се съгласяват. така е съгласен съм. Само че точно съпругата ти се опитва, да ми казва какво мога и какво не мога да коментирам...

Когато видя пострадал - да, първата ми мисъл е да помогна. Ама то, както става ясно и на Иван това е била първата мисъл след като ги е набил - нали ги е прибрал, помогнали са им... Излиза, че по твоята логика, каква трябвало да ми бъде първата мисъл, даже Браво трябва да му кажат. Така, че не ми развивай такива тези, каква трябвало да ми бъде първата мисъл... Форума е за това - да се изказват мнения и да се защитават, особено в подобна "гореща" тема, пък били те и различни от вашата позиция... Ако не си искал други да изказват собствено мнение, да не си пускал темата тук - хубаво си сте спретнали сайт, публикувате само това което ви харесва и толкова...

Не съм казал, че сте се крили зад ананомността, и вашите, както и моите постинги са от регистрирани потребители. Имах предивд, че се създава объркване в страничния читател на една толкова дискутирана тема. ама в крайна сметка това не е най-важното. Не съм искал да се заяждам за ник-а, ако така е прозвучало...

Редактирано от Бypaн на 18.07.08 14:27.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Автор alexoff ( (_)] .)
Публикувано18.07.08 14:27



Ти и няколкото ти другарчета яростни защитници на побоя наистина имате проблем и ако не го осъзнавате толко по зле за вас. Направо ми е жал за вас.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: alexoff]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 14:32



Единствените защитници на побой, са тези дето в началото призоваваха да се вдигнела една групичка и да отиде да пребие Иван



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 14:44



Ами и аз искам правова държава. Въпросът обаче е, че при нас законите се променят и диктуват в полза на ламтящите за пари строители на супер и мега комплекси (посочила съм пресни примери). Гнилостта на нашата държава идва още от "ковенато" на законите, а след това от абсолютната незаинтересованост на онези, които трябва да налагат предвидените от закона санкции. А призивите за спазване на закони - могат да повлияят само на онези, които и без това са съвестни. А на съвестните не им е необходимо да ги призовават да си спазват законите. Ето защо според мен е безполезно това, което правиш. Пък и освен това смятам, че не го правиш защото толкова те е грижа за природата. А за анархията или не анархията отговорност имат управляващите. Така че постовете ти трябва да бъдат изпратени на тях. И въобще за да имаме правова държава, трябва да имаме некорумпирани и съвестни политици. Не знам как ще се намерят такива, съответно не знам как желанието ти да живеем в правова държава може да се реализира.
(Забелязваш ли, че докато ти непрекъснато говориш конкретно за един случай, аз непрекъснато ти давам обобщена картина на нещата. Извод - обобщенията не те интересуват, важна е за теб конкретната ситуация, следователно всякакви изказвания от рода на "спазване на закони" са празни приказки от твоя страна).



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано18.07.08 14:45



Моля, моля ... в сайта има още на първа страница всички линкове (поне който са ни известни) на дискусиите по темата, даже и към тази. Не сме крили ничие мнение. Има линк към статията във в. Монитор, която отразява (за сега е единствената) мненията и на другите страни.

Пуснати са официално жалби до всички институции и са уведомени за случая, до сега никоя не е излязла или не е отговорила с официално становище по въпорса. Така че и да имаме желание да публикуваме тяхната гледна точка, те не са я изказали.

Ще те помоля да не ни обвиняваш в цензура, защото това не е вярно. Аз на твое място бих се извинил, но като гледам до тук мненията ни не съвпадат.

Ивайло Филипов



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: wind]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 15:00



Това което ми даваш са общи приказки. И си обръщаш като фуранджийска лопата. Първо само този който никога, ама съвсем никога не бил нарушавал закона можело да изисква спазването му, сега - проблема бил в абсолютната незаинтересованост на тези, които трябва да налагат предивдените санкции. Ами те хората, сигурно имат някакви нарушения, пък било то и неправилно пресичане, и съответно не смеят да изискват - нали точно това беше твоята логика...
За анархията вина имаме всички - и тези дето сме с малките нарушения и онези дето са с големите престъпления...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: bilivo]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 15:04



Не съм казал нищо за цензура (в смисъл че сте променяли или трили чужди менния). Само, че ето какво ми е написала Mermaid в онзи емоционален постинг малко по-нагоре:

На теб и на такива като теб никой от нас не им иска "различното" мнение. Това проумей поне!
Целта на темата е съвсем, съвсем различна.


Ти как го разбираш това? Затова написах - като не искате различното мнение, не публикувайте във форума...

Редактирано от Бypaн на 18.07.08 15:05.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 19:47



Буран, това за изискването на спазването на закона го разтълкува ти (макар и да има логика). Аз искам да кажа, че не бива да викаш толкова срещу хората, след като и ти нарушаваш закони.
А проблемът (пак не схващаш, че ти говоря по принцип, защото си се заслепил от този случай и не искаш да си вдигнеш погледа - теб друго не те интересува май, нито действителното унищожение на природата, нито причината за анархията, за която говориш) наистина е в незаинтересоваността на отговорните лица - не си криви душата.

Да, отговорните лица наистина не искат да налагат санкции, защото от нарушенията като застрояване например се облагодетелстват, сякаш и това не знаеш - затова не изискват изпълнение на закони.

За анархията вина имат политиците.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
АвторДжaзи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 20:59



Буране, в този форум пише една приятелска група, която не се интересува от принципните проблеми и законността като такава, а най-вече от личните си и групови интереси и собственото подборно отношение към закона според моментните нужди. Иван за тях е крив, но само да се издума за незаконно бивакуване, става страшно! Щом някой започне да задава неудобни въпроси и да насочва вниманието в неприятна за тях посока, както стана със Смях и сега с тебе, те започват да приписват несъществуващи грехове като подкрепа за побоя, извършен от Иван, да се опитват да запушват усти, тях не ги интересувало мнението на различните, и даже да заплашват, на Смях му написаха, че си е заслужил саморазправа. Тяхната цел не е да се създаде ред и спокойствие, а просто техните пострадали приятели да осъдят Иван. Няма никакво съмнение, че Иван е извършил нещо абсолютно осъдително, казвам го въпреки че и за мен ще се напише, че го защитавам, нали съм различен от групичката и затова трябва да бъда компрометиран. Такива са разбиранията за етика, гражданско поведение, законност, принципност и справедливост за арогантната група, в случая оглавена от of и Mermaid. Толерантност извън собствените им интереси - никому и никога. По различните - бой!



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Джaзи]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано18.07.08 21:25



Хахахха, определено ме развесели



Хайде сега книжни планинарчета продължавайте да пишете памфлети, ние заминаваме да се полюбуваме на природата. До понеделник.

И дано комплексираните ви душици намерят покой.

Били и Иво



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: bilivo]  
АвторДжaзи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 21:33



Точно за това отношение към хората с различно мнение говорех:

Хахахха, определено ме развесели

Хайде сега книжни планинарчета продължавайте да пишете памфлети, ние заминаваме да се полюбуваме на природата. До понеделник.

И дано комплексираните ви душици намерят покой.

Били и Иво






Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Джaзи]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано18.07.08 21:34



БОЙ ЛИ?!?!!!!



Аз ли нещо бъркам, или боят в някаква друга посока се беше състоял?!!!
Много объркващо, егаси... Направо ме хвърли у джаза...

Ей, хора, като извъртате темата и чуждите мнения, спазвайте поне малко фактологията на събитията - други бити освен жертвите на иванчо НЯМА!!! А според управата на парка и заслонаджията , даже и такъв случай НЯМА!!!

...поне да сложат една табела предупредителна горе "ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ПАДАЩИ КАМЪНИ"... а могат да озвучават и планината с хита за падащите камъни от едно време, и без това се оказва, че планината е в ръцете на отрепки - пияндурници, селяци с власт, градски регионални простаци и побойници и др. , уважаващи тез хитове!!! / става дума за управата на парка и иванчо, да не се обиди някой сега!!!/





Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: CocoCountry]  
АвторДжaзи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 21:39



Има различни видове бой. В пряк и преносен смисъл, физически и словесен. А управата на парка и заслонаджията са тежки наглеци, всички видяха белезите от боя.





Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: bilivo]  
АвторДжaзи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 21:52



За протокола ще напиша, че Буран отговори на bilivo че щял да затвори лаптопа до понеделник, защото дотогава щял да се любува на Каменица от север. Няколко минути по-късно си итри мнението.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Джaзи]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 21:58



Да, изтрих го, защото след като го публикувах, прецених, че излишно ще се разпалят страстите, което не беше моето намерение...
@bilivo: не знам, кой е комлексар при условие, че ти си единствения, който си позволява да раздава квалификации за хората, без да ги познава.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Джaзи]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано18.07.08 21:58



Това и аз го видях, но понеже немисля да си мисля за Буранчо и Иванчо до понеделник не го направих на въпрос.

Буране да ви е блага раЧията и внимавайте с гравитацията, нещо хората падали и се удраяли много в района на Тевно дочувам.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: bilivo]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 22:01



Точно това имах предвид. Както вече имах възможност да кажа - не си пия ракията с Иван, ама ти явно не искаш да го проумееш.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Автор CocoCountry (ride)
Публикувано18.07.08 22:05



"Иван трябва да си понесе наказнието за деянието. Какво ще е то - не знам, видя се че и юристите във форума не са на едно мнение дали било хулиганство, опит за убийство или административно нарушение... Патакаджиите също трябва да си получат наказанието (предполагам, че е глоба) за палаткуване в защитена територия. "

Аз съм съгласен с теб. ОБАЧЕ! Има един друг фактор: особеностите на националната правораздавателна система. Отчитайки го, аз със съжаление и с надеждата да не съм прав, ще си позволя да прогнозирам как ще се развие ситуацията около този скандал:
1. Иван ще остане на заслона.
2. Народа, поради липса на задружност и солидарност, поради апатия и непукизъм, ще продължи да пълни заслона и гушата му.
3. Палаткаджиите ще бъдат глобени. /или пък и те ще бъдат опростени, в случай на изпълнение на т.4, за да няма сърдити/
4. Иванчо ще се окаже невинен, поради липса на доказателства.
5. НП Пирин ще продължи да страда от набезите на тези, сещу които управата му няма воля да се изправи, тъй като са СВОИ ХОРА.

Извод: нищо няма да се промени. Само ние тук ще сме се поскарали, поспорили, изхабили малко нерви и евентуално добавили по някой мазол на пръстите от писане, обясняване, доизясняване и мъдруване...

Дано не стане така.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано18.07.08 22:05



добре де ... квот пиете там





Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
АвторПcиxoлor (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 00:54



Буран, компексар си - потвърждавам!
Аз те познавам много добре - по писанията ти.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Пcиxoлor]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано20.07.08 20:56



Благодаря за професионално поставената диагноза. Къде и колко трябва да заплатя - не мога да приема безплатна здравна консултация...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
АвторПcиxoлor (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 01:17



Ха-ха, бъркаш малкото ми комплексирано човече! Аз не съм лекар!

По думите си ще бъдеш осъден! (12:17)

Сега пък да не си помислиш, че съм съдия?





Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: CocoCountry]  
Авторwinman (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 01:36



Добре де, ама не е ли малко странно. Иван е лъжец. Шефа на парк Пирин е лъжец. 50 туриста в заслона са лъжци. Според теб и съда ше е лъжец. Само Двуполовия nick bilivo и групата около него казват истината. Това разбрах от твоето изказване. И така да е. Не е ли доста странно толкова лъжци в тази история.

Вече сериозно се замислям и е време да запитам. Тази сцепена глава, която бе показана на снимка, къде е сцепена? И как е сцепена? Може ли някой да докаже по безспорен начин кой сцепи главата на момчето? Щото много приказки, ама наистина се оформя група, която не търпи никакво различно мнение и става нападателна, ако някой им зададе какъвто и да е въпрос относно случката. Значи да живее всеки, който безпрекословно вярва. На въжето всеки, който се осмелява да попита каквото и да е. Еми не става така. Или отговаряйте на хората, или не се сърдете, че вече се съмняват в цялата история!



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: CocoCountry]  
Авторwinman (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 07:52



Преди малко говорих отново с приятеля си Иван и той за пореден път изказа възмущение от скалъпените лъжи, които се сипят срещу него в интернет пространството. Иван заяви, че ще заведе дело за клевета и обида срещу 4-мата псевдопострадали и че има свидетели в очите на директора на НП Пирин и още 50-тина човека, които спейки не са чули нищо но въпреки това му вярват и ще потвърдят неговата версия, че те са се пребили по камъните и той им е спасил живота.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: winman]  
Авторwinman (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 10:29



Това, долу, не съм го писал аз. Отново някой му изтропа съчмата. Може би от ярост, че не може да ме накара да спра да мисля и само безпрекословно да вярвам. Защо ли моя nick се използва от друг, откакто един двуполов nick спря да се появява?! Дали е случайно съвпадение?

Някой, но не winman, написа:
Преди малко говорих отново с приятеля си Иван и той за пореден път изказа възмущение от скалъпените лъжи, които се сипят срещу него в интернет пространството. Иван заяви, че ще заведе дело за клевета и обида срещу 4-мата псевдопострадали и че има свидетели в очите на директора на НП Пирин и още 50-тина човека, които спейки не са чули нищо но въпреки това му вярват и ще потвърдят неговата версия, че те са се пребили по камъните и той им е спасил живота.




Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: winman]  
Автор bilivo (Mermaid+if)
Публикувано21.07.08 10:37



Двуполовият ник беше в планината.

Нещастник!



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: winman]  
Автор Jefff (скитник)
Публикувано21.07.08 13:58



Ако беше отделил минутка да се регистрираш нямаше да изпаднеш в такава ситуация. Между другото интересно как хората, които подкрепят Иван и/или вменяват по-голяма вина на туристите, отколкото реално имат са до един нерегистрирани.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Jefff]  
АвторMoмчил (Нерегистриран)
Публикувано21.07.08 16:07



И аз забелязах нещо такова, единствения неанонимен е колегата Иво, но против неговите писания никой няма нищо напротив, те са достатъчно коректни.
Много, много интересна история... В събота се видях случайно с Гьоко (от този клуб

), оказа се че и неговата компания е била на заслона същата вечер. Те са били от първите напуснали заслона и са видели човека с превръзка на главата, но и те нищо не са разбрали за събитията през нощта.
Имало е ветеринарен лекар от Сандански, който е оказал първа помощ, дали той не би разказал нещо? Би било интересно.
А на Иванчо му се е наложило да се разходи до София и да дава обяснения и показания, хич не му е било лесно, на човек чак жал да му стане.
Иначе всяко чудо за три дни - заформи се дискусия, дойдоха анонимните и всичко изпростя. Жалко, явно такава е била целта им.
А Ралица все още има синка на едно много специфично място - от вътрешната стана на лакътя, трудно успявам да си представя как с падане по пътеката може да се постигне това. Тя твърди, че са я ударили докато била в палатката, щото като излезли отвън, биели само мъжете. Гадна работа, бих казал...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.