Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Typиcт]  
АвторCмяx (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 01:53



Напълно подкрепям написаното от Турист. Трябва да се постигне ясно и неподлежащо на двусмислени тълкувания регламентиране на режима на бивакуване в националните паркове, защото сегашният хаос е беззаконен и просто вреден - и за планината, и за туристите, както се оказва. Впрочем аз мисля, че прекалено ограничителният режим за нощуване под открито небе само в четири периферни къмпинга не е рационален заради огромния брой желаещи да спят в палатките и чувалите си сред самата вътрешност на планината. Не би ли било подходящо компромисно решение да се позволи бивакуване в някакъв периметър около хижите и заслоните, например до 250 или 500 метра встрани от тях, като това пространство се обозначи с табели, за да няма недоразумения и хитрувания? Естествено, при въвеждането на такава мярка всякакво бивакуване на друго място ще трябва категорично да се забрани.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Cмяx]  
АвторCмяx (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 01:59



Вероятно е необходимо и изваждане на алпинистите от абсурдната ситуация спортът им да изисква бивакуване в националните паркове край катерачните им обекти извън сега определените зони за бивакуване, което зорлем ги поставя в положение на закононарушители.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Kirilius]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 10:27



Не си бил много пъти или поне не достатъчно, според вишан, защото не си имал проблем с Иван...
Абсолютно съм съгласен, че ред трябва да има и правилата трябва да важат за абсолютно всички. Точно това се опитвам да защитавам като теза през цялото време в няколкото паралелни теми по случая... Само, че почти всички които оплюват Иван, омаловажават или напълно игнорират нарушението на пострадалите. Иван трябва да си понесе наказанието за това което е направил, но същото трябва да стане и с четитримата палаткуващи... Да не говорим, че Иван го изкараха по-черен и от дявола, bilivo вече взе да твърди че пребивал и Валя... Иначе пак стигаме до двоен стандарт - те понеже са наши хора, турсити с палатки, може да нарушават правилата. То не бяха съвети къде да се опъва палатка, без да имат право, не бяха призовавания за саморазправа... Вярно, едното попада в категорията престъпление, другото е само нарушение... Ама точно затова наказанието е различно... Между другото, без да се явявам експерт по право - тези дето призовават за саморазправа, също би трябвало да понесат наказание за подбудителство...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Mermaid]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 10:59



Сама казваш, че не се познаваме - не знам защо реши, че се изживявам като някакъв рекордьор и започна да раздаващ квалификации. Това, че не съм съгласен с вашата теза не означва, че не мога да пиша и коментирам. В крайна сметка това е свободен форум и всеки има право да изказва менние. Мисля, че никъде в постингите си по темата, както и винаги досега ( все пак пиша в този клуб повече от 5 години) не съм прекрачвал границата на добрия тон.

Казал съм колко пъти съм бил на Тевно, единствено за да е ясно че имам някакви наблюдения, които не са единични, случайни и т.н. Защото в другата тема има хора, които не са стъпвали на заслона с години или изобщо, ама иначе раздават страшни квалификации...

Не искам да избива на политика или народо-психологически анализи, но сме си толкова жалки и смотани в тази страна, че... колкото и да се "чудя и питам" - не мога да заспя спокойно.
Не и когато знам, че мои близки са пострадали. Дори и да не ги познавах, нямаше да си бъркам под ноктите и да мажа по клавиатурата, само и само да се чуе мнението ми понеже е различно.
На теб и на такива като теб никой от нас не им иска "различното" мнение. Това проумей поне!
Целта на темата е съвсем, съвсем различна.


Много си права - това ни е проблема - нашите приятели могат да си разпъват палатката където искат, за тях правилата не важат. Ако целта на темата е да се чува само вашето мнение - ми модератора да я заключи и само bilivo, Mеrmaid и If да могат да пишат в нея... и само тези на които те дадат височайшото си разрешение да коментират.... Но само след като се уверят че пишещия ще защитава тяхната теза...

Колкото до инцидента - да, не ги познавам хората, но това ми дава възможността да не бъда толкова пристрастен, колкото ти и if. Oт самото начало казах, че съжалявам за случилото се, ама ясно - някой не чете...

и последно - една съвсем добронамерена вметка - мисля че е етично, когато пишеш под този ник, да кажеш че ти си едната половинка на bilivo (нали bilivo = if + mеrmaid, спомням си че имаше специален пост по темата, че двамата почвате да пишете под един общ ник). както казах - аз пиша отдавна, ама има хора които не знаят кой, кой е... Или сага да очаквам If и bilivo да се включат и да те подкрепят..

Редактирано от Бypaн на 18.07.08 11:15.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Typиcт]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 11:14



Краси, абсолютно съм съгласен с всичко казано от теб - мисля, че точно тезата за спазване на ясни и точни правила от всички (съответно и понасяне на наказание от всички, които не ги спазват) защитавам от самото начало. Сега излизат хора, които почват да разказват, че били имали проблеми с Иван. Ама никой не си бил мръднал пръста да се оплаче, да подаде сигнал и т.н. Сега пишат по форуми и дори не осъзнават, че и те имат някаква вина... След като толкова много хора са имали проблем, ако се бяха оплаквали - досега да се е натрупала огромна документация, доказваща че там горе има проблем. И шефовете на Иван нямаше да могат да кажат, че сигнали срещу него е нямало...

Що се отнася до това, което си казал за емоционалното състояние на лицето, предлагащо услугата. Ясно, че е трудно да се работи с хора и не всеки го може. Хора разни - просто не всеки е в състояние да бъде постоянно в добро настроение, любезен и т.н. При условие, че лятото в някои дни се извъртат 50-100, че и повече души и то от поне 4-5 ако не и повече различни групи, поне според мен е ясно, че е неизбежно да се получат някакви конфликти. Ако възникне някакъв проблем и се създаде напрежение, ми много е трудно другите да не усетят това в отношението на стопаните към тях.. Точно затова, и заради тежките условия при които се работи горе в планината, аз поне се опитвам да проявавам разбиране - не говоря само за тевно, а за всички хижи където ходя...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Авторsoncho (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 11:51



Подкрепям мнението на Буран-няколко пъти сме се качвали с предварителна резервация на Тевно езеро-никога не е имало никакъв проблем.Настанявани бяхме и хранени според предварителната уговорка.Особено Валя сме запомнили като делова и организирана хижарка-може да се каже ,че на Тевно езеро сме имали най-добрата почивка като условия на заслона и обслужване.



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: soncho]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 12:00



Естествено когато Иван има сметка се държи добре. Но в него "дреме" криминален убиец. И такива хора са много опасни, или правиш каквото той каже или...
Иван, за мен - пак ще повторя: е бандит и дали е имал някога човешки проблясъци или не, няма значение.Това което е направил е голямо ПРЕСТЪПЛЕНИЕ и изтрива всичко добро ако го е имало някога.Иван трябва да ИЗЧЕЗНЕ от Тевно и изобщо от планината. Ако той остане, това означава БЕЗЧЕСТИЕ за българския туризъм и за българските туристи. Помислете - имаме ли САМОЧУВСТВИЕ ние туристите като не можем да направим НИЩО в собствените си планини! Като нямаме елементарна информация! Като сме безпомощни пред издевателства на Ивановци в планините!!Като не можем да установим един адекватен контакт с институция която да разреши проблемите интелигентно?!
Пищовите ли са решение?



Тема То бива бива напрежение, ама чак до бой да сенови [re: Бypaн]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 12:43



стигне... все си мисля, че не е само от напрежението. Не мисля, че трябва да оправдаваме едно толкова агресивно поведение с напрежението. Напрежение през лятото се получава по почти всички Рилски и Пирински хижи, но това е първият подобен случай, за който лично аз научавам.

При толкова разказани случаи на лошо отношение и агресивно поведение логичното заключение е, че проблемът е в хижаря.

На пръсти се броят хижарите, дето наистина стават да тая работа. И понеже всички все това повтарят - много е тежко горе, не е за всеки. Да, така е. Значи ли това обаче, че трябва да се дават хижи и заслони под аренда на подобни хора? Защото и хижарската професия не е за всеки.
И тъй като не е за всеки и се правят компромиси, затова ще продължава да има хижари като Иван от Тевно, като Любо от Мальовица ( доколкото разбрах преди 2 г. това недоразумение вече е оправено, макар и след голям период от време ) и др. подобни индивиди. В същото време винаги ще има и хижари като Чочо от Рай, който вече е на Тъжа, като хижарите на Бенковски и на Мазалат, които лично за мен са пример за подражание как трябва да изпълнява задълженията си един истински хижар.

А за тези, които казват, че никога не им се е случило да имат проблем на Тевно: ами и мен досега не ме е блъскал автомобил, значи никой в България не го е блъскал, така ли? Както беше писал някой в някоя от доста разводнените вече теми: Здравият на бития не вярва? Бих казал, че това е доста сполучлива перефраза на поговорката специално за този случай.



Тема Re: То бива бива напрежение, ама чак до бой да сенови [re: Hиkи]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 13:28



Казах го принципно, така както го беше казал и Краси (Турист). Не визирах конкретния случай... Колкото до хижарите - съгласен съм, че не трябва да се дават на подобни хора. Но пък замисли се и ти, че при условията на работа, които има един хижар, не са чак толкова много хората, които стават и които искат да се занимават с това. Мисля, че да си хижар е призвание и Чочо наистина е добър пример. В същото време - хора (туристи) разни - все ще се намери някой недоволен дето да разлае кучетата. Казваш за хижаря на Мазалат - аз също съм с отлични впечатления от него, макар че съм бил там само веднъж в последните години. Само че точно в този форум преди известно време имаше една тема, дето се оплакваха от него - ако много държиш ще се разровя да я потърся... Същото е и с Дончо на Амабрица - много мнения и оплаквания от него по форумите, но последно бяхме там по-миналата седмица - ми не мога да се оплача от човека... Вярно има какво да се желаее по отношение стопанисването на хижата (например, че си суши чаршафите в залата на втория етаж), ама иначе никакви проблеми и конфликти нямахме с него. Всички от групата (бях с колеги) бяха изчели страшни неща по темата в Интернет и после ме питаха "Ама къде беше тоя страшния хижар?"...



Тема Re: За Тевното, Иван...и...още нещо, ама друго нещнови [re: Бypaн]  
Авторwind (Нерегистриран)
Публикувано18.07.08 13:31



В отговор на:

...ред трябва да има и правилата трябва да важат за абсолютно всички. Точно това се опитвам да защитавам като теза през цялото време в няколкото паралелни теми по случая... Само, че почти всички които оплюват Иван, омаловажават или напълно игнорират нарушението на пострадалите.




Буран, разбрахме, че си за реда. Само че какво очакваш? Когато са пребили някого, хората да си кажат следното: "Да, лошо е, че са ги пребили, постъпката на биещите е лоша. Но пък битите що са нарушавали забрана?" и с това случаят да приключи? И никой нищо повече да не каже, защото и двете страни са в нарушение? Никой да не съчувства (съЧУВСТВА съдържа в себе си думата "чувство")? На това е способен само БЕЗЧУВСТВЕН човек и то веднага си проличава кои са такива - хора, за които травмите, нанесени на 4 души, болката и унижението, които са преживели, не струват нищо, защото това трябва да се ПОЧУВСТВА, а явно те са неспособни да проявяват някакви чувства. Вместо това те залагат на логиката, на разума - тези 4 души са нарушили закон.

Сега за законите. В България царува беззаконие. Правилници, наредби, разпоредби, регулации и т.н. се нарушават от ВСИЧКИ, включително и от тебе (ако кажеш, че не си нарушил нито една съществуваща забрана, никой няма да ти повярва). Това, че се хващаш за думите "ред и закон" в случай като този, е меко казано смешно. Ставаш смешен, защото със сигурност проблемът с нарушаването на законите изобщо не ти е приоритет. (Ако все пак наистина си толкова влюбен в законите, пуснах една тема - там можеш да изказваш мненията си нашироко - толкова много закони са нарушени, а вредите от тези нарушения са гигантски в сравнение с последствията от спане на палатка). Проблемът ти е, че всички оплюват Иван, което беше казал в началото, но после го извъртя за тези закони.

Добре, Иван може да има и добри страни. Всъщност, всеки човек си има и добри, и лоши страни. Няма такъв, който да е САМО добър, и който да е САМО лош. Но щом добрата страна на Иван не е успяла да обуздае лошата му страна, то той става ОПАСЕН за околните и хората са в правото си да искат такъв опасен човек да не застрашава повече живота и здравето им.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.