Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Рилската дузинанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор moj (начинаещ)
Публикувано17.03.07 10:21



Поздравления,
впечатляващо спортно постижение............
но не пропусна ли нещо?
имаше ли време да усещаш и дишаш , тичайки от връх до връх....?
винаги търсим върха...или в планината или в себе си..............
но това..............???
Как можа да ги претърчиш всичките за половин ден ве...? нямаш ли страхопочитание от Планината....?
все едно да изкачиш 8-хилядниците на Хималаите за 1 седмица.....
или да направиш от една пътека писта....

животът е магия....



Тема Re: Рилската дузинанови [re: moj]  
АвторЧepнaтaCтeнa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 00:06



Хората са различни. Имат ралични възможности и различно мислене.
Огнедишащият е ПЛАНИНАР. Ако бяхте прочели по-внимателно пътеписа, щахте да разберете много неща, и за уважението към планината и за разбирането му за природата и много други неща. Това, че не съвсем в мадежка възраст, той има физически и технически (планинарски) способности, които малко хора имат, не му пречи да изпитва невероятно уважение и преклонение пред природата. Иначе нямаше да оцелее след толкова години в планината. Въобще, за да напишете нещо такова, или не сте чели пътеписа или сте някакъв злобен и завистлив човек.



Тема Re: Рилската дузинанови [re: ЧepнaтaCтeнa]  
АвторXA-XA (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 20:14



Със сигурност автора ги е качвал и в по-бавен вариант... и сега е решил да си направи това удоволствие със скоростното им изкачаване,но този който се изживява в ролята на критик (МОЙ) да си пооправи малко мащабите в сравнението с осемхилядниците .Всъщност ако сте чели постижението му за Митика имате представа колко е наясно човечеца.





Тема Re: Рилската дузинанови [re: moj]  
Автор Orнeдишaщ (змей)
Публикувано18.03.07 22:45



Чакайте сега, не му се нахвърляйте на човека. Той попита нещо и аз ще му отговоря.

Ами да, имах всичкото време на света да усещам... бяхме насаме, аз и планината, през цялото време. И никак не си губихме времето

Колкото до дишането - по баирите дишах като парен локомотив, не се съмнявай

Пък иначе - спортът си е спорт, повечето хора смятат, че по принцип в него няма нищо лошо, дори напротив. Аз също споделям донякъде това виждане (макар и с "особено мнение").

Стилът и скоростта не са в пряка връзка с почитанието към планината. Ако някой изкачи 8-хилядниците на Хималаите за 1 седмица, аз например бих му свалил шапка. Между другото и затова, защото човек без специално отношение към планината по мое мнение не би успял да го постигне. Мисля, че почитам планината в необходимата степен. Страхопочитание обаче не изпитвам. Аз се чувствам в планината у дома си, а е нелепо човек да се страхува от стените на дома си, не е ли така? Страхувам се от конкретни страшни неща, то се знае - от лавини, мълнии, бури, падане отвисоко и пр. - само идиотът не се бои от наистина страшното - но има разлика между това и някакъв там непонятен страх от планината изобщо като такава. Не се срамувам да кажа, че такъв не изпитвам.



Тема Moj, прочел съм доста пътеписи и отчети в тозинови [re: moj]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 13:16



клуб за последните 3 години и половина. Също така съм прочел няколко твои и поне 20-на на Лъчо / Огнедишащия/.

Резултатът / лично мое мнение / е, че сравнението между тебе и него в отношението ви към планината е много пъти в негова полза.

Не е достатъчно просто да декламираш в пътеписите си неща от сорта: гледките бяха прекрасни, откри се чудна панорама към ... и прочие или да навързваш в безкрайна върволица имена на върхове, улеи, седловини и др. географски понятия.

Освен това, възприятието за отношението към планината на даден човек се гради не само въз основа на пътеписите му, но също така и въз основа на мненията му изказани в различните дискусии по най-различни теми. Разбира се най-добре се гради в личен разговор, но в случая говорим за Интернет комуникация.

И накрая не на последно място: добре е когато се правят сравнения да се сравняват съизмерими величини.

Пример: Доста елементарно би било за мен да се сравнявам с Аспарух например. Той прави Боровец - Мусала - Грънчар - Р. Езера - Р. Манастир зимно време за 2 дни. При това пристига достатъчно рано в Р. Манастир, за да си хване автобуса за дома. Аз бих могъл, евентуално, да направя този преход зиме за 4 дни и не е ясно дали ще си хвана автобуса. Тази по-ниска скорост ми позволява да не умра от изтощение по пътя и да се радвам на планината. Същевременно на Аспарух, тъй като е доста по-трениран, неговата двойно по-висока скорост никак не му пречи да си доставя удоволствие по време на този преход.

Извод / и това вече е коментарът ми по същество към теб/:

Малко повече скромност в коментарните ти изяви и в пътеписите няма да ти навреди. Хората са различни - приеми този факт. Има хора, които живеят на по-висока скорост от теб и това въобще не им вреди на възприятията. В конкретния случай мисля, че спортът няма нищо общо с темата. Просто ако за някой това е спортно постижение, то за един трениран човек е нормален преход с малко по-високо темпо на придвижване.



Тема Re: Рилската дузинанови [re: Orнeдишaщ]  
Автор moj (начинаещ)
Публикувано19.03.07 15:35



Лъчо.........не се познаваме и нямам нищо лично................
но определено смятам че времевите и скоростните изпълнение в планината
вредят на туризма..........надявам се че моето различно мнение не те обижда....
аз все още търся отговора - защо ходим в планината и твоето мнение определено ме интересува....

/ а на анонимни просто не обръщам внимание..../



животът е магия....

Тема Re: Рилската дузинанови [re: moj]  
АвторПлaнинeц (Нерегистриран)
Публикувано19.03.07 17:20



А на това аз му казвам нескопосно замазване след кофти гаф.


Царско изпълнение, направо класика в жанра!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.