Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:31 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Туризъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Това си му е навик от студентсвото още...нови [re: Яceн_]  
Автор spasss ()
Публикувано13.06.05 22:35



Имаше злато - няма майтап. Колкото лещено зърно но това диване от бързане не ми даде да го извадя.



Тема Re: високопланинските изхождания-предлагам дискусиянови [re: Kirilius]  
Автор spasss ()
Публикувано13.06.05 22:55



Не знам какво е на 4000 метра но в нашите планини никога не бих се заврял в тоалетна освен ако не е адски дъжд и наистина не мога да трая повече. Аз обаче мога и то доста. На едно екскурзионно си го носих от Стара Загора през Вихрен - Синаница - Голямо спано поле чак до Тевно езеро. Там си имам построена тоалетна на открито. Романтика. Клекало от камъни точно срещу връх Каменица. Седалка по точно с дупка. Седиш си гледаш каменопадите отсреща и си мислиш "Брей това аз ли го направих?" Проблемът ми последния път беше че много трудно я открих. След като я ползвам я закривам с една голяма каменна плоча а от между многото камъни си е нещо почти неоткриваемо. Последния път обаче върху каменната плоча направих пирамидка от камъни и двойна маркировка от каменни пирамидки до закрития кенеф на заслона. Не посмях да се изходя в него. Отврат. Отдолу тече вода и сигурно много ще плиска. Така че да знаете ако ви е гнус да се изходите там може да ползвате откритата тоалетна. Тръгва се надолу към езерата между два реда каменни пирамидки. Лек завой надясно и се стига до последната която си е тоалетна. Разстояние не повече от 100-150 метра. Вдига се капака на тоалетната чиния и се действа. Вътре не би трябвало да е останало почти никакви остатъци освен тоалетна хартия. Явно тя се разлага много по бавно от изходения материал.
Изводът е - ползвайте "Мечтата на туриста" - екологично по чисто е.



Тема Re: Това си му е навик от студентсвото още...нови [re: Яceн_]  
Автор spasss ()
Публикувано13.06.05 23:08



А да не казвам предния ден Ясен какви ги е вършил на Ботев. Разправяха ми достоверни източници а пък и съм го виждал така че не се съмнявам. Напил се на Рай ама така че на следващата вечер на Плевен беше болен. Междувременно обаче от Рай към Плевен го напънало на Ботев. А там страхотна гледка - Рила, Пирин, Родопи, Кончето и какво ли още не. Супер ясно време каквото много трудно се улучва на Ботев. Вятър. Групата гледа гледки а Ясен си намерил някаква скаличка, покатерил се отгоре, гризе ябълка, гледа гледки и трупа материал от високото чак долу.
Може да съм бил неточен някъде /за справки - Симеон Бояров/, но тези три елемента на високопланинското акане са основни за него. Гледка, да пада отвисоко, и да ти духа вятър отзад. Ябълката е просто приятно допълнение.
"Ясен обича да му духа". Това обаче е друга тема от друг поход, за който той разправи но не напълно.



Тема Re: Това си му е навик от студентсвото още...нови [re: Яceн_]  
Автор spasss ()
Публикувано13.06.05 23:11



И други премеждия има Ясен в този дух. Нека каже как се прави високопланинско изхождане висящ на треви и с Практика на врата която някой се опитва да му вземе за да документира събитието.



Тема Re: високопланинските изхождания-предлагам дискусиянови [re: Дoxтoopy]  
АвторDulzinkata (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 02:29



Значи в USA тва е култ...

Кенефа се вика restroom - демек ходиш там да си почиваш и да се "разтоварваш". Често има и весели надписи по стените - например някои докъто си "почивал" си залепил и сополите на стената. Друг инициативен и граждански отговорен хамериканец ги оградил с маркер и написал с едри букви сопол. Демек да се обърне вниманието на менеджерите на "рест роома" към тия запетайки.

Особено внимание привлича и самата конструкция на тоалетните. Те са направени от санитарен фаянс с голям просвет и конична форма така че се образува особено характерно "водно огледало" в което цопват обектите на тази дискусия. ЦОПВАНЕТО е незабравимо и уникално...

Може би това е израз на върховната инжинерна мисъл на съвременна Америка където всичко е стандартизирано и унифицирано от корпоративните интереси. В светлината на този факт се крие и разковничето към тайното изкуство да се познае класовата принадлежност на индивида ползващ в момента съоражението.
В цопването се крие цялата истина за даден човек. Естествено най-лесни за разгадаване са мексиканците те са купонджии и веселяци който дори се радват на звучността или моща на напора в тяхните черва. Обикновено той дори е подсилен от характерната им храна - боб, царевица и много лютивина...

В най-екстремните случаи напора е толкова мощен и звучен, че цепи въздуха а отделената субстанция е в течна консистенция и от скороста и силата си отскача от повърхността на "водното огледало" и оплисква всичко в радиус три метра. Особено опасни са някои осколки които остават незабелязани по тавана и имащи навика да падат внезапно....

Иначе типичния американец е свенлив и само в краина нужда е склонен да "свещенодейства" извън комфорта на дома си. Но това рядко става поради твърде ленивите черва тъпкани десетилетия с FAST Food. В днешно време особено популярни са така наречените FIBERS или фибри (цеулоза) по наше му...

Целуозата е съшествен фактор за образуване на фекалната маса! И този факт се експлоатира безогледно под формата на различни търговски продукти. Хапчета, разни гранулирани храни и снаксове.
Ефекта е поразяващ. Образуваното "чудовище" има заплашителни размери и консистенция. Не се подава на лесно потапяне във водното огледало и се получава феномена на многократното пускане на водата....

Но има и много химични тоалетни. Където има зор и потребителска "нужда" се намира и предприемач. Има цяла гама миризми и цветове. Мен лично най ме кефи този с мириз на теменужки. Напомня ми за казармата където старшинката искаше нужника да мирише на теменужки и от там се зароди израза за теменужика....

Така по местните планини се ползват основно такива теменужници. Пък доколкото се знае тук (без да броим Аляска) няма кои знае какви височини поне не повече от 4417 м.н.в. Височина която вярвам повечето хора от форума са надхвърлили отдавна...

Така седят нещата тук има и още много за разправяне ама това на живо и каса бира. Че тукашната не струва и 1 стотинака...

Айде наздраве и поздрави от двама ни с Г.




Тема Ти какво искаш сега?нови [re: spasss]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано14.06.05 09:05



Да разправям всички твои геройства ли?


Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Айде, айде...нови [re: spasss]  
Автор Яceн_ (като мъгла)
Публикувано14.06.05 09:10



В този вариант историята не я бях чувал. Но така се получава, когато източникът е комбинацията Спас+Симо. Не се знае къде му е началото и къде му е края. И все ще се усуче навсякъде.

Спасе, бъркаш много здраво хронологията. Не, че всичките тези неща не са се случили, но не наведнъж, а в отделните дни. Освен това моментът с хапването на ябълката го споделяхме с Джеймса. Питай го, ако искаш.

Абе я стига толкова...

Хомо Сапиенс - това означава възможност, но не винаги способност за мислене


Тема Не че наливам масло in fireнови [re: Яceн_]  
Автор Tишo (?!?)
Публикувано14.06.05 09:35



Ама си мисля че ще се получи интересно четиво

Редактирано от Tишo на 14.06.05 09:39.



Тема Re: картинкинови [re: Zlatna]  
АвторTovarisht Tzakovoi (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 10:00



Нещо не мога да отворя линковете



Тема Re: картинкинови [re: Tovarisht Tzakovoi]  
Автор Yassen ()
Публикувано14.06.05 10:12



Товарищ,


май няма да ти се отдаде да ги отвориш. И аз ги мъча от вчера.




Поздрав
Ясен


П.С. В профила ми има мейл

Красотата ще спаси света...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.