Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 20.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Стига вече празни приказки!нови  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.12.14 10:21



Клубът се превърна в поле за изява на логореята на определена персона. Айде стига вече и предлагам модераторите да си влязат в ролята!
В клубовете, които аз модерирам отдавна щеше да има бан...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Black Wolf]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано13.12.14 10:27



Да ви имам клуба!

Събрали се една камара лаици с дипломи и мине не мине месец току някой попита: "Извиньети, как съ привеждъ туй?". На първо търсене в нета се показват двайсет документа, в които е показано как се превежда.

Ако не е Рашеда с нейната мания, така ще си паяжинясате.

Ай сиктир! Мълчете си на воля!



ПП Блак волф. Оти са не кръсти Гандолф, бе смешник? Да ви имам комплексите.

Айде Брезата влизай си в ролята, че да не те бият!



Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Black Wolf]  
Автор necepimbasma-176353 ()
Публикувано13.12.14 11:07



Не е една, а две и аз не им чета постингите.
Нали знаеш тези хора в обществения транспорт, които почват да ти споделят всякакви подробности за себе си, за семейството си, за възгледите си, и ти се чувстваш длъжен постоянно да се съгласяваш с тях, да кимаш с разбиране и съчувствие с надеждата да се успокоят и да престанат да ти досаждат, страхуваш се да им противоречиш, за да не вземат да се разприказват още повече или дори да прибягнат към агресия? Това е един вид групова психотерапия, в която случайният срещнат изпълнява ролята на психоаналитик, един вид отдушник за вътрешното напрежение, комплексите, скритите болки, неосъществените надежди. Само че тук разликата е, че след сеанса проблемът не се облекчава, защото обученият психоаналитик насочва разговора в терапевтична посока, а в нашия случай пациентът задълбочава това, което го измъчва, като не го изказва до край, не го анализира, не иска да признае причината за проблема. Полученото временно облекчение е като да изкопаеш дупка в земята, да завреш главата си вътре и да изкрещиш: "Царят е гол!" Но случайният събеседник във влака или на пазара е просто една бездушна стена или дърво, с желанието си да се измъкне по-скоро от неловката ситуация, той не се опитва да помогне, да посочи причината и решението, дори да ги вижда.
Та и интернет е едно такова място. Всички тези словоизлияния без мярка и насока са зов за помощ, но ние нямаме нито времето, нито желанието, нито експертизата да я осигурим. Можем да слушаме само отегчено, надявайки се на досадника скоро да му писне и да се откаже сам.
Ти как се отнасяш към бабата в трамвая, която ти разказва какво са завършили внуците й и колко са способни и преуспели? Наругаваш я и й казваш да млъкне? Или слушаш с половин ухо и кимаш разсеяно, докато ти дойде спирката? Аз лично постъпвам по втория начин. :)

Редактирано от necepimbasma-176353 на 13.12.14 11:09.



Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: necepimbasma-176353]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано13.12.14 11:17



Драги ми любезни, извинявай, че не ти дочетох поста. Аз така правя когато не ми е интересно.

Една малка забележка. В градския транспорт хората, щат не щат, трябва да слушат приказките на някои. Затова аз, като всеки нормален човек, не говоря с хора и по телефона в градския транспорт.

Тук е клуб. Той е създаден за писане. Не за мълчане. Всеки може да си мълчи на своя си компютър. А като не искаш, просто не четеш и толкоз.

Да съм хванал някого от вас за брадата и да съм го натиснал да ме чете?

Или кво -преча ви вие да пишете? Излязох за една седмица - НИЩО! Малинката едвам изсмука продължение на моя тема от пръстите си и то умря.

Кой ви е виновен, че нямате какво да кажете, защото сте се превърнали в едни обикновени машинки за преписване от един език на друг и понеже сте неспособни да изкарате свестни пари, ви свиди всяка минутка, в която не чукате стотинки.

Знам много добре къде ви боли драги. Има някой, който си позволява да е по-добър от вас, при това на ваша територия, като на всичкото отгоре е успял в своята. Завистта е гадно нещо - трови завистника, а не този на когото завижда.

Живейте си скотския живот, кой в ипречи, но не си го изкарвайте на мен.



Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Black Wolf]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано13.12.14 11:46



И как точно го слагаш този бан?



Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Brezichka]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано13.12.14 12:48



Питай Киро, той сигурно знае.





Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Brezichka]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.12.14 12:53



Да ти обяснявам ли тук или на бележка?


На модератора му излизат едни бутончета, чрез които прави определени действия.
Съвсем лесно е.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Black Wolf]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано13.12.14 13:10



Айде сега, не съм идиот. Просто бановете отдавна не работят.
След като твърдиш, че работят, това ме навежда на мисълта за "наши" и "ваши" модератори. Вероятно, просто аз не съм толкова "заслужила", че да работят и при мен.



Тема Re: Стига вече празни приказки! [re: Brezichka]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано13.12.14 13:11



Макар че, ако трябва да съм честна, след последния ми опит трябва да е минала година поне.



Тема Re: Стига вече празни приказки! [re: Brezichka]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано13.12.14 14:07



Че то "наши и ваши" е основополагащият принцип на дирските клубове. Що да не важи и за модераторите?

Айде пробвай, па ко не стане, кажи да се самобанна.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.