Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 13.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: DyadOmraz]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано13.12.14 20:20



Ами, Деде, хайде след като сме се потопили в битовизмите, да продължим.
В друг твой пост преди време писа, че през почивните дни само превеждаш по малко и си полягваш, а тривиалните неща ги върши женицата и отгоре на всичко ти разтрива и гърба. В заключение мъдро обобщи: "Кой както си го е организирал" или нещо от този сорт, намеквайки, че дамите нямат тези привилегии.
Въпросът ми е редно ли е да се оставя човек с описаните от теб здравословни проблеми да върши цялата домакинска работа?



Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Malinali1]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано13.12.14 20:27



Не го казвайте на мен, отговорете на себе си, разчитайки на едното превеждане, при наличните тарифи и ниво на стандарта на качествения живот, колко от вас не са се превърнали в машинки за чукане на стотинки.

Защото детето от първи клас иска смартфон, а той струва 300-500 лева като минимум, защото дрешките днес не може да са какви да е, защото един свестен сандвич е поне 5 лева и т.н.

Не сте виновни, че сте принудени да чукате колкото може по-дълго и по-бързо, но сте виновни, че сте се забили глави в своята оградка и отказвате да чуете и видите нещо различно.

И още нещичко, което не усещаш, затова ще ти го подскажа. Чувствате достойнството си засегнато точно защото знаете, че съм прав. Ако имахте ИСТИНСКО самочувствие като моето, нямаше да ви пука какви ги плещи някой си, но вие много добре знаете къде сте в социалната стълбица (друг е въпросът, че не трябва да сте там) и страшно ви боли когато някой спука сапуненото мехурче на великанството на занаята ви, зад което се опитвате да се скриете.

Забравете, че сте велики, драги ми преводачи. Вие сте работници, занаятчии, наемници (ако ще и на преките с клиенти) като всички нас, които не сме успели да се издигнем (или паднем) до нивото САМИ да се разпореждаме с живота си.

Докато превеждате защото ТРЯБВА, а не защото ИСКАТЕ ще си останете такива. Това не е обидно. Това са просто фактите.

Колкото до обидите - аз съм стигнал до заключението, че никой не може да те обиди докато ти сам не се почувстваш обиден.

Психотерапевт ли? Ми да! Преди десет години ходих една година при Мадлен Алгафари. Все още сме добри познати, чуваме се от време на време и ме кани на всяко представяне на своя книга (не повече от 60-70 поканени). Дали пък тази жена би се занимавала толкова години с един от стотиците си бивши клиенти (те не казват "пациент"), ако е... избери си определението сама.

Колкото до депресията, заради която ходих, бай бабо да на те среща мечка - НИКОЙ не е застрахован.

Кумир. Да съм казал, че съм нечий кумир в преводите? Естествено, че в основната си професия.



Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: DyadOmraz]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано13.12.14 20:33



разчитайки на едното превеждане, при наличните тарифи
Кои тарифи имаш предвид, драги?
Тези, които познаваш ТИ ли?

Работи си там с агенциите и не прави генерални заключения без да познаваш опонента си.


Забравете, че сте велики, драги ми преводачи. Вие сте работници, занаятчии, наемници (ако ще и на преките с клиенти) като всички нас, които не сме успели да се издигнем (или паднем) до нивото САМИ да се разпореждаме с живота си.

Е, тук вече ме разсмя. Чий го дириш при нас тогава?



Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Malinali1]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано13.12.14 20:46



Ами, трудно е. Трудно е човек да се ориентира кога някой се шегува и кога говори сериозно, само четейки го. Особено ако този някой умее така да се шегува, че да трябва малко да се понапрегнеш, защото не сау ми по вкуса тривиалните смешки, а поставянето на ухилено смайли просто убива смешката, а и наистина подценява събеседника, подозирайки го в неспособност да усети поантата.

Женичката ми (наричам я така с любов и защото тя е 142 см, а аз 187) е железен човек. Точно заради прекараното в ранно детство заболяване, оставило външен дефект, насмешките на децата ("куцо магаре"), опитите за прикриване на неспособността чисто обективно да не можеш да се справиш с някои неща, нескритото разочарование на поканилия те иззад масата на танц кавалер, когато види, че куцаш.

Тя е най-свестния човек, когото съм срещал и за толково години не съм срещнал друга жена, за която поне за секунда да съм си помислил: "С тази щях да се чувствам по-добре". С нея се чувствам толкова добре, че съм я водил на почти всичките си служебни партита и тя познава всичките ми колеги (без последните).

Представи си картинка. Поради увредения нерв на болния крак, тя епизодично пада без всякакво предупреждение. Беше на 40. Синът на четири и половина, дъщерята на 6 месеца. Пада вкъщи и си чупи тазобедрената кост на болния крак над коляното - пълно разместване. Тъщата дойде да ми помага за децата докато. женичката лежа 20 дни на екстензии (поради неправилна тежест, назначена от некадърен лекар, кракът й се скъси с още 2 см). Връща се и на втория ден изгони майка си да си върви вкъщи. Пречела й в кухнята. Имам една снимка - тя с едната патерица под едната мишница, слага със същата ръка шишето с мляко за щерката в тенджера с топла вода, а под другата й мишница е щерката. Синът пък си играе на земята. Е, мислиш ли, че такава жена ще търпи някакъв псевдо мачо до себе си?

Колкото до домакинската работа и гледането на децата, имал съм късмет с жена, която смята, че грижата й за семейството е най-важното нещо, а всичко останало е след него.



Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: DyadOmraz]  
Автор Malinali1 (минаващ)
Публикувано13.12.14 20:53



Тъй като нямам контакт със съпругата ти, не знам нейната гледна точка за нещата. Дали тази ситуация я кефи или само търпи.

А написанато от теб доказва, че си мачо.

Редактирано от Malinali1 на 13.12.14 20:55.



Тема Бановенови [re: Brezichka]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.12.14 20:55



Работят си и още как. Аз наскоро пратих един умник в почивка за месец. Обърни се към админите да не би нещо настройките на опциите в клуба да не са в ред.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Malinali1]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано13.12.14 20:56



Нямах предвид дядото. Той е забавен старчок, нищо, че понякога става досаден.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Стига вече празни приказки!нови [re: Malinali1]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано13.12.14 20:58



Добре де, налага ми се пак да се тупам в гърдите, ама какво да правя като ме принуждаваш Няколко години заплатата ми, с премията, беше 7500 лева. Ти изкарваш ли толкова с преводи? Аз знам как сме живяли с такива пари и знам, че колкото и нахално да звучи, изобщо не са много.

Да сметнем. Аз взимам 6-8 лева. Агенцията съответно 12-16. Да речем, че ги взимам аз. Дългосрочно, средно, стандартно - 2 страници на час - 24 (32) лева. 178 работни часа в месеца - 356 страници - 4272 (5696)

Или правиш твърдо по повече от 2 страници средно, имаш ВСЕКИ месец на разположение поне 350 страници, всичките ти преводи са над 16 лева на страница. Едва ли. Ако изобщо си правила такава месечна сума, то е било един път с много извънредна работа.

Ако ти лично изкарваш такива пари с преводи - евала, но се съмнявам, а и ако е така, колцина са дето ги изкарват.

За това говоря. Ако меря с твърде дълъг аршин, вината не е моя, защото ми е бил в ръцете.



Тема Re: Стига вече празни приказки! [re: Black Wolf]  
Автор necepimbasma-176353 ()
Публикувано13.12.14 21:02



ХАХАХАХАХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА





Тема Re: Стига вече празни приказки! [re: Malinali1]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано13.12.14 21:03



Ами мога да ти дам контакт със съпругата ми. Но ще ти отговоря и аз. Не я кефи. Тя е нормален човек, иска да има ежедневни социални контакти, да излиза от къщи, да получава директна информация, а не само чрез мен, телевизията и компютъра, но както казах, тя е читав човек - животът й се е стекъл така (не заради мен) и тя го е приела.

Какво предлагаш в случая?

По правилно е да кажеш: "Аз смятам, че си мачо". Другото звучи малко... сещаш се.

Бай дъ вей, познаваш ли мачо, който изобщо да не е спортна натура, да не се интересува от спорт, да не спортува по никакъв начин? Само питам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.