Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 30.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: Rasheda]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано26.11.14 20:54



Виш са, аз от граматиките комай нищо не си спомням, ама знам кога е "баба ми носела вода на дядо ми" и кога "аз съм носила отговорност".

А ти можеш да си ме светиш колкото искаш. Аз съм се насветил от учени глави. То едно време пак едни учени глави измислиха ломските ямки и квадратно-гнездовия способ, ама на - отидзоха си мърцина в ямите по стандартния способ, а от делото им останаха само тогавашните ни усмивки по въпроса.

Та така, моето момиче (знам, че на години сме комай акрани, ама на акъл си ми внучка).



Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: DyadOmraz]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано26.11.14 21:13



Не може и ти да не си представяш "единний светлий комунизъм" или "чиста и свята република". А сподели, че и нам да стоплиш душите.

Някой тук се гаври с паметта на Ботев и Левски. Модераторът?



Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: DyadOmraz]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано26.11.14 21:18



А ти можеш да си ме светиш колкото искаш.

Получаваш двойка на изпита за свършен и несвършен вид на глагола. Не се казва "можеш ли да ме светиш", а "можеш ли да ме светнеш". Мааа си тъъъп.



Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: Rasheda]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано26.11.14 21:28



Ский са, аз да те светна. Аз, като автор (издал поне една книга, с всичките й авторски права, включително получено официално разрешение от изключително известен художник да ползвам негова картина за корицата си) мога да си пиша каквито думички си искам, защото аз мисля, творя.

Ти, като преводач, можеш да се връткаш само около мислите на автора и да внимаваш да не ги осереш прекалено много.

Та, на въпроса - "светнеш" е еднократно действие, "светиш" - продължително. Аз, като автор на поста си, имам предвид да ме светиш ПРОДЪЛЖИТЕЛНО колкото време си искаш, а не да ме светнеш веднъж. Явно не ти достига прозорливост и внимание за преводач щом не схващаш мисълта на автора и я преиначаваш.

Имаш още много да учиш!





Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: Rasheda]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано26.11.14 21:33



И кво? Доносчета до другарката, а?

Левски и Ботев не ги мешай тук, че ако знаеха за какви отрепки са си дали живота... Всъщност знаели са. И тогава е било пълно с отрепки, доносници и предатели.

Винаги ми е било непонятно, до каква степен трябва да ти липсва достойнство, та да тръгнеш да ревеш на някой да те спасява, при това, когато изобщо нямаш нужда от спасение. Какво ли би направила, ако, не дай боже, наистина те натисне съдбата... Страх ме е да си помисля!



Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: DyadOmraz]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано26.11.14 21:37



Та, на въпроса - "светнеш" е еднократно действие, "светиш" - продължително. Аз, като автор на поста си, имам предвид да ме светиш ПРОДЪЛЖИТЕЛНО колкото време си искаш, а не да ме светнеш веднъж. Явно не ти достига прозорливост и внимание за преводач щом не схващаш мисълта на автора и я преиначаваш.

Тъпльо, светя и светна не са двойка. Оди си разождай кученцаа и не се бъркай, дет не ти е работа. На краставичар краставици ще продаваш! Ти май и инженер не си, щот логиката ти нещо куца.



Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: DyadOmraz]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано26.11.14 21:41



да тръгнеш да ревеш на някой да те спасява,

Ботев и Левски са символи, устои. Кви лични ревове, кви 5 лева?



Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: Eaglet]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано26.11.14 22:13



ТОЧНО 2 ГОДИНИ! РАЗКОШНО![url][url]





Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: Rasheda]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано26.11.14 22:18



Не знам дали са двойка, тройка или gang bang. Знам само, че едно е "лампата светна", а съвсем друго "лампата свети".

Трябвало е да станеш научен работник. В АОНСУ - точно за такива като теб.



Тема Re: За революциите... и още нещонови [re: Rasheda]  
Автор DyadOmraz (член)
Публикувано26.11.14 22:22



Горките Левски и Ботев, щом са опрели ти да ги спасяваш.

Пак препрочитам Захари Стоянов и се опитвам да сметна колко са били водачите, колко последователите и колко жалките душици в това наше "всенародно въстание".

Ако съдя по съвременниците си, май жалките душици ще да са били коджа повече. Че и плодовите ще да са били. Ма то си е така от замандан - плевелите са най-много и най-устойчиви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.