Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:40 05.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Пробните преводинови [re: irkam]  
Автор stodorova@abv.bg-215032 (минаващ)
Публикувано15.11.14 22:31



Учудва се на работния ти капацитет.



Действително е впечатляващ.

Има нещо, което Рашеда не знае или не се досеща за него. Работоспособността на човек е силно емоционално зависима. Ако работата му доставя удоволствие, човек трудно се уморява. И обратно.

Явно си от късметлиите, които имат имат цели и възможност да ги следват.

Останалите, кой повече, кой по-малко ни носи пороят.



Тема Re: Пробните преводинови [re: Rasheda]  
Автор necepimbasma-176353 ()
Публикувано15.11.14 22:39



Нормално е за човек, който само това работи. Сега гледам в архива, че в по-ентусиазираните си години имам по 20-25 книги излезли годишно (разбира се, по-къси). Сега ме мързи и съм ги намалил до 8-9. Интересно, че печеля 2 пъти повече от тогава :)



Тема Re: Пробните преводинови [re: necepimbasma-176353]  
Автор irkam ()
Публикувано16.11.14 00:01



Е, това е :) И аз искам, ама да видим кога. Май имаш малко повече стаж от мен, та все още храня надежда и при мен да се случи :)




http://irinamanusheva.url.bg/


Тема Re: Пробните преводинови [re: irkam]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано16.11.14 01:50



Съвместявам с добра организация и желание. Какво питате всъщност?

Нищо не питам. Просто констатирам, че сте превели около 3600 физически страници за една година, което прави по около 10 на ден. Като се има предвид, че една физическа страница в книга за възрастни е около две стандартни, ежедневният обем нараства на около 20 страници. Намаляваме малко цифрата, защото има и книги за деца - вероятно с по-едър шрифт и картинки. Така стигаме до около 15 стандартни страници на ден - без нито един почивен ден цяла година, без отпуск, без нищо. Това се казва страст към превода!

Въобще не ми се мисли кога намирате време да се занимавате с курсовете по оказване на първа помощ, да изпълнявате семейните си задължения, да се срещате с приятели и т.н. Но явно намирате, така че друго не ми остава, освен да Ви се възхищавам!





Тема Re: Пробните преводинови [re: Rasheda]  
Автор irkam ()
Публикувано16.11.14 10:26



15 страници на ден са сравнително малко за човек, който работи само това.
Бих си приказвала още на тази тема, но мисля, че отдавна излязохме от въпроса на Вълчо. Ако искате, предлагам да се "преместим" в "Дъра-бъра". И да сменим малко тона от нездраво пресмятане на чужди работни часове и издирване на ангажименти в нета към добронамерен интерес относно организацията на работния ден и другите занимания на колегите си :)

П.П. Ако не искате да звучите като заядлив журналист, който търси сензации и подхвърля непроверена информация, недейте само да броите книги и да умножавате по някакви си свои коефициенти за страници. Книгите по 300 стр. са рядкост, детските понякога са по 50. Изключително рядко 1 печатна страница се равнява на 2 стандартни. И други такива неща, които правят сметката Ви много неточна.



http://irinamanusheva.url.bg/

Редактирано от irkam на 16.11.14 10:46.



Тема Re: Пробните преводинови [re: irkam]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано16.11.14 13:10



15 страници на ден са сравнително малко за човек, който работи само това.

Така може да говори само човек, който не е преводач.

Ако не искате да звучите като заядлив журналист, който търси сензации и подхвърля непроверена информация, недейте само да броите книги и да умножавате по някакви си свои коефициенти за страници. Книгите по 300 стр. са рядкост, детските понякога са по 50. Изключително рядко 1 печатна страница се равнява на 2 стандартни. И други такива неща, които правят сметката Ви много неточна.

Пресмятанията ми са приблизителни. По 15-тина страници на ден излизат на база ежедневен труд без почивен ден в продължение на година.

Вие би трябвало да разполагате с файловете на преводите и да знаете точно колко стандартни страници сте превели, а не да гадаете.



Тема Re: Пробните преводинови [re: Rasheda]  
Автор irkam ()
Публикувано16.11.14 13:21



Не аз, а Вие гадаете. Аз знам много точно колко страници съм превела, коя година, по колко на ден и на цената на какво. Ако имате конструктивно мнение или въпрос, моля, напишете го. Иначе аз в този разговор не виждам смисъл и го приключвам.




http://irinamanusheva.url.bg/


Тема Re: Пробните преводинови [re: irkam]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано16.11.14 13:37



Ако имате конструктивно мнение или въпрос, моля, напишете го.

Имам въпрос. По колко страници на ден превеждате, при положение, че не се занимавате само с превод? Без почивен ден ли работите? Кога за последно ходихте на почивка?



Тема Re: Пробните преводинови [re: Rasheda]  
Автор irkam ()
Публикувано16.11.14 13:54



Отговарям в "Дъра-бъра".




http://irinamanusheva.url.bg/


Тема Re: Пробните преводинови [re: irkam]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано16.11.14 15:07



Благодаря, отговорът Ви потвърждава, че си нямате понятие от превод.

"irkam ()
Публикувано 16.11.14 13:57


На въпроса на Рашеда: "По колко страници на ден превеждате, при положение, че не се занимавате само с превод? Без почивен ден ли работите? Кога за последно ходихте на почивка?"

Превеждам средно по 20 страници в зависимост от текста и другата ми натовареност. Курсовете по първа помощ далеч не са ежедневен ангажимент. Почивни дни си давам рядко, но почивни часове - достатъчно. За ходенето на почивка - зависи какво влагате в това понятие. Лаптопът е с мен по всички палатки и екскурзии. Огромен кеф ми е да седна на готината полянка с кафето, приготвено на огън, и да си превеждам, докато децата станат. Или следобед на плажа. Това за мен е страхотна почивка."





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.