Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 11.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Те са зелени...нови [re: Malinali1]  
Автор stodorova@abv.bg-215032 (минаващ)
Публикувано10.11.14 13:09



Ох милото то, тръгнало да плаши дядо си с бан. Ти май не си от тук, а?



Тема Re: Те са зелени...нови [re: stodorova@abv.bg-215]  
Автор Malinali1 (новак)
Публикувано10.11.14 13:10



Дай доказателствата, че съм оплювала някого. С цитат и линк.



Тема Re: Те са зелени...нови [re: Rasheda]  
Автор stodorova@abv.bg-215032 (минаващ)
Публикувано10.11.14 13:19



Преводът на български (за руския не съм компетентен) на госпожицата е точно толкова дилетантски, колкото моят превод на твоята задачка-закачка. Доста неточности и многословно свободно интерпретиране поради липса на езиков капацитет за намиране на точния съответстващ български еквивалент.

Предполага се, че се е потрудила да покаже най-доброто от себе си.

Направо ми се вдигна самочувствието.



Благодаря ти искрено. Оправи ми деня!



Тема Re: Те са зелени...нови [re: Malinali1]  
Автор stodorova@abv.bg-215032 (минаващ)
Публикувано10.11.14 13:27



Виж какво моето момиче, подличките хорица никога не се изказват ясно и директно, както впрочем, правиш и в поста си, в който в отговор към ДРУГ човек, ме наплю от глава до пети, без обаче да ме споменаваш, с което си въобразяваш, че оставаш недосегаема.

В цялата тема аз защитавам кауза - че човекът потърсил преводач не е неморален и има право на този начин на търсене, независимо дали на някои им харесва или не.

Когато оплюваш някого, който защитава кауза, ти индиректно оплюваш каузата. Древен прийом в правото политиката - изкарай го лъжец и мръсник и каквото и да защитава ще се превърне в лъжа и мръсотия.

Калкото и да с епънеш, на всеки непредубеден читател на темата е напълно ясно какво се случва.



Тема Re: Те са зелени...нови [re: necepimbasma-176353]  
Автор zenithmaster (член)
Публикувано10.11.14 13:27



В какъв смисъл е далеч от реалностите в България?



Тема Re: Те са зелени...нови [re: stodorova@abv.bg-215]  
Автор Malinali1 (новак)
Публикувано10.11.14 13:45



цялата тема аз защитавам кауза - че човекът потърсил преводач не е неморален и има право на този начин на търсене, независимо дали на някои им харесва или не.

Когато оплюваш някого, който защитава кауза, ти индиректно оплюваш каузата. Древен прийом в правото политиката - изкарай го лъжец и мръсник и каквото и да защитава ще се превърне в лъжа и мръсотия.

Калкото и да с епънеш, на всеки непредубеден читател на темата е напълно ясно какво се случва.





Интересна логика имаш.
Но какво да се окачва от Краля Слънце от Троян.

А не си ли помисляш, че може би не си най-подходящият адвокат на каузата?
За всеки непредубеден читател става ясно, че ще си строшиш пръстите да се подмазваш, за да ти възложат превода. Това е.
Иначе, радвам се, че разбираш и от политика.


А в отговор ей на това тук: изкарай го лъжец и мръсник
За лъжец никъде не съм казвала. Виж, ако сам си го признаваш, то е ок.
Но егоцентризмът ти е посоловичен. Мислиш ли, че го интересуват някого битовите ти истории? Ако толкова те напъва отвътре да ги споделяш, върви в някой клуб за чесане на езици.
Мръсник също никога не съм те нарекла, въпреки че имаш безспорна дарба. Например, изказа предположение, че издателството вероятно не е доволно от качеството на преводачката, с която са работили до сега.
Проверил ли си този факт, за да го твърдиш публично?! Може да работят заедно по други проекти. Но правенето на гнусни предположения на всеослушание за човек, който очевидно не пише тук и не може да се защити, е характеристика на мръсника.

Редактирано от Malinali1 на 10.11.14 14:04.



Тема Re: Те са зелени...нови [re: zenithmaster]  
Автор necepimbasma-176353 ()
Публикувано10.11.14 13:57



Буквален



Тема Re: Те са зелени...нови [re: necepimbasma-176353]  
Автор zenithmaster (член)
Публикувано10.11.14 14:19



Много лаконичен и абсолютно неясен отговор. За цените ли става дума? За количеството работа, което може да се очаква? Познавам доста преводачи, които работят на 10-20 евро на страница (и повече за редки езици) с клиенти от proz.com. Аз лично отказвам запитвания от там почти всеки ден, тъй като рядко имам свободен капацитет.



Тема Re: Те са зелени...нови [re: Malinali1]  
Автор stodorova@abv.bg-215032 (минаващ)
Публикувано10.11.14 14:32



Освен мръснолява, се оказваш и коджа глупава.

Човекът си брои стотинките и в същото време се опитва да извади качество, за да му тръгне бизнесът и изведнъж, предсавяш ли си, очарован от моята защита, умилен до сълзи, възлага превода на мен, един, очевидно от представянето ми тук, съвсем начинаещ преводач.

Тъпичко мацка, много тъпичко!

Хайде стига съм ти броил грешките, че ми се изтърка червения молив.

Слаб (2)



Тема Re: Те са зелени...нови [re: stodorova@abv.bg-215]  
Автор Malinali1 (новак)
Публикувано10.11.14 15:16



Човекът си брои стотинките
Следваща мръснишка изцепка.
Ама, провинциалният ти ум едва ли ще вдене какви глупости говориш и как злепоставяш този, когото уж защитаваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.