Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 20.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: Brezichka]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано08.10.14 13:43



И на мен ми хареса, когато написа за пияния идиот. Не просто пиян и не просто идиот, а пиян идиот!



И Чавето ми хареса с бОя по главата със закона в хартиен вид.

Чувствам се като петела от "Бременските музиканти". Точно като него хукнах да бягам, когато чух, че ще ме колят, защото вече не кукуригам добре.

Ние, преводачите, сме също толкова различни, колкото и смесената дружина в "Бременските музиканти", но заедно можем да изгоним разбойниците. И ще ги изгоним.



Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: stodorova@abv.bg-215]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано08.10.14 13:56



Недей да викаш "УУУУУУ", когато някой предлага идея, просташко е. Това е свободна дискусия. Ти май не си в отпуска, ами си упътняваш работното време.



Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: Rasheda]  
Автор stodorova@abv.bg-215032 (непознат)
Публикувано08.10.14 14:17



Раши, разсеяна си нещо. Не викам "УУУУУ", а викам "УАУУУУУ" - на по-близкия ти американски език - WOW!!!



Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: stodorova@abv.bg-215]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано08.10.14 14:44



Ами разсеяна съм, щото ти ме разсейваш. Знаеш, че имаш силно излъчване ... Много ми харесва, че ми викаш Раши

, аз пък нежно те нарекох "наборче" в съседната тема.



Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: Rasheda]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано08.10.14 14:50



Дедо май е дошъл да пофлиртува.



Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: Brezichka]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано08.10.14 15:07



Мчи за кво друго да идва, милият? Животът е кратък и nothing else matters...

Поздравявам всички с тази балада на "Металика" (с превод) :





Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: Brezichka]  
Автор stodorova@abv.bg-215032 (непознат)
Публикувано08.10.14 15:22



Ами започна да ми става мъчно.

Искам да кажа за вас, а не, че мъчно ми става.





Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: irka_m-112302]  
Автор Angry Overlander (Rager)
Публикувано08.10.14 20:16



Ирка, благодаря! За мой срам, ще призная, че изобщо не се сетих за ангина. И на мен "зачервено гърло" или " възпалено гърло" ми се видя твърде меко, затова и потърсих съвет. Ще си погледна пак текста и сигурно така ще го напиша.



Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: Rasheda]  
Автор Angry Overlander (Rager)
Публикувано08.10.14 20:27



Rasheda недей да се горещиш толкова. Не съм споменала контекст, защото наистина това е единственият момент в текста, където се споменава това "feverish throat". Ето го изречението - Ï travel to my home with aheavy heart , because Arthur's boy Henry has died of a feverish throat. It seems that he was thirsty, out hunting, and that some fool allowed him to drink water from a village well. Almost as soon as he got home he complained of a swelling and a heat in his throat". Това е контекстът, но не го цитирах, защото в случая наистина не сметнах, че е нужно. И да, много добре знам, че при превод трябва да се съобразявам с това кой и при какви обстоятелства казва дадено нещо. В случая историята се разказва от човек, който няма нищо общо с медицината, а текстът е просто художествен.



Тема Re: Помощ за име на заболяваненови [re: stodorova@abv.bg-215]  
Автор Angry Overlander (Rager)
Публикувано08.10.14 20:29



Не, колежката пропусна да поясни, че това са думи на дама от кралския двор на Хенри Осми, която току-що е научила за смъртта на внука си. И която просто споменава това, преди да продължи да говори за други неща, нямащи нищо общо с медицина и болести.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.