Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 05.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови  
Автор LEO (sunny)
Публикувано01.11.13 23:20



Колеги, внимавайте!

Схемата е горе-долу следната - обаждат ви се от явен мобилен номер, представят се примерно за зам.началник на РПУ, като използват име на съществуващ служител от системата на МВР. Питат ви дали можете да поемете превод при разпит на чужденец (следва име на чужденеца), задържан за 24 ч., по възможност веднага или много бързо, като ви молят да отидете в РПУ. Казват ви да очаквате обаждане от адвокат, който да ви разясни случая. По-нататък не знам как точно се опитват да ви измамят, защото при мен удариха на камък, но Дарик хвърля повече светлина.



Предполагам, че са взели координатите ми от ezikov.com

И.... ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА БУДИТЕЛИТЕ, все пак.....

ОБИЧАЙТЕ СЕ...И СЛУШАЙТЕ ВЪТРЕШНОТО СИ ГЛАСЧЕ!


Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: LEO]  
Автор Liya ()
Публикувано02.11.13 00:58



Божкеееее


Като как уж ме викат за превод, пък ме карат да купувам ваучери и да им диктувам номерата по тел.?
Ошашавих се от инфото, а иначе аз бих звъннала веднага в Първо районно или бих притичала до там, щото ми е на 100 метра.

Будителите спинкат явно



Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: LEO]  
Автор regdog222 (непознат )
Публикувано02.11.13 09:18



Благодаря за предупреждението!

Схемата е стара. Първата колежка изгоря преди около 5-6 години (дали не бяха повече). Учудвам се, че все още е възможно схемата да работи в гилдията на преводачите.



Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: Liya]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано02.11.13 11:00



Да, Liya, това направих и аз - просто звъннах в районното, откъдето почти любезно ме уведомиха, че нямат такъв служител. Не знам как става с ваучерите, но вероятно е увещание да платите, пък след това да ги възстановят с хонорара..... или не знам какво.

ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ, КОГАТО ЧУЕТЕ ОБАЖДАНЕ ОТ МВР (ОСОБЕНО С МЕКИЧЪК, СЕЛСКИ АКЦЕНТ), ПРОСТО ЗАТВОРЕТЕ.

ОБИЧАЙТЕ СЕ...И СЛУШАЙТЕ ВЪТРЕШНИЯ СИ ГЛАС!


Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: regdog222]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано02.11.13 11:03



regdog222, очевидно чакат нещо да бъде позабравено и да се пробват отново... Много е кокошкарско, но..... няма да обобщавам.

ОБИЧАЙТЕ СЕ...И СЛУШАЙТЕ ВЪТРЕШНИЯ СИ ГЛАС!


Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: LEO]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано02.11.13 15:00



Трябва да си много тъп, за да те излъжат така...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: Liya]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано02.11.13 15:09



Тази схема не е нова, тръгна от 2008 година. Сещам се, че тогава имаше измамени колеги, уж интелигентни хора. Въобще не мога да си представя как човек може да се върже на такава постановка. Ще купувам ваучер за непознат!





Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: Black Wolf]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано02.11.13 15:11



Наистина... или някой разсеян филолог, но и те би трябвало да са в час





Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: LEO]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано02.11.13 16:06



Противоречите си - в първия постинг пишете, че използват име на съществуващ служител на МВР, а във втория, че след обаждане в РПУ-то казват, че няма такъв служител.



Тема Re: ВНИМАНИЕ! ИЗМАМА НА ПРЕВОДАЧИнови [re: LEO]  
Автор ivz (Aurifaber)
Публикувано02.11.13 21:18



Чуя ли в слушалката думата "ваучер" и веднага ще го попитам как е майка му.
Все пак е обидно, че във форум на толкова интелигентни хора (или не...?) може дори да се обсъжда подобна измама. Вярно ли някои може да се хване? Мноооого жалко.

Take away the right to say f**k and you take away the right to say f**k the government!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.