Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 11.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: "literary and artistic works" на бг език?нови [re: дядo]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано11.11.12 22:32



А не искаш ли да попиташ какво общо има глупостта с авторитета или глупостта с властта? И оттам - с тормоза върху скромни хора (преводачите в случая), които нямат нито авторитет, нито власт, но зависят от прищевките на такива глупави "авторитетни" властимащи, които евентуално ще ги изпитват в бъдеще?



Тема Re: "literary and artistic works" на бг език?нови [re: Rasheda]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано11.11.12 22:44



Ами не питам, щото знам.

Кои имат "авторитет" и власт?

Хората в разните държавни, общински, контролни, учебни и подобни структури. Може да изключим върховите политици, щото там далаверата е друга (което не означава, че сред тях няма пълни глупаци).

Та, в гореупоменатите структури заплащането е относително много ниско. Говоря от позицията на бивш междинен мениджър с 86 000 годишен доход от заплата и премии, с напълно безплатни откъм разходи служебна кола и телефон (включително мобилен интернет).

Та кой човек би стоял на държавна работа при тази разлика в заплратите? Глупакът, некадърникът, неспособният на истинска работа.

Тормози ли те това? Сигурно. А не трябва. Трябва да се научиш да не се тормозиш от неща, които не можеш да промениш.





Тема Re: "literary and artistic works" на бг език?нови [re: дядo]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано11.11.12 22:55



Защо така примиренчески, с тъжна усмивка пишеш, "Трябва да се научиш да не се тормозиш от неща, които не можеш да промениш"?

Сигурен ли си, че знаеш кои неща могат да се променят и кои - не?



Тема Re: "literary and artistic works" на бг език?нови [re: Rasheda]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано11.11.12 23:10



Да, до голяма степен съм наясно кое може да се промени и кое не, защото от трийсет години се мъча да променям нещата, които не одобрявам, стигайки няколко пъти не до ръба, а отвъд ръба, което ще рече, че съм направил не само възможното, но и това, което не е бивало да правя, докато се убедя, че нещото не може да се промени.

Говоря за промени в реално време - месеци, години, а не поколения.

Въпросът с примирението е друга бира и не ми се обсъжда тук.



Тема Re: "literary and artistic works" на бг език?нови [re: дядo]  
Автор Rasheda (rightly guided)
Публикувано11.11.12 23:19



Мда, всеки си има своя мярка за нещата, а ние с теб пак се поувлякохме и аха-аха да си забравим мярката. Аз спирам. Лека нощ, скъпи мой!



Тема Re: "literary and artistic works" на бг език?нови [re: Rasheda]  
Автор дядo (пристрастен)
Публикувано11.11.12 23:25



Разбрах тънкия ти намек. Кажи на Брезичката да ме забърше, че пак се изпуснах.



Тема Re: "literary and artistic works" на бг език?нови [re: Rasheda]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано11.11.12 23:43



Тоя блог скоро ще влезе в Акашовите записи, все за него се говори.



Мисля, че би трябвало да се прави разлика между "литературен език" и "литературна творба" - така ми се струва логично, но знам ли каква е логиката на езиковедите, не претендирам за по-висока компетентност...

Редактирано от Lillie на 11.11.12 23:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.