Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:15 26.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Тема Мда, не сме сами вече...  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано20.04.12 12:50







Тема Re: Мда, не сме сами вече...нови [re: АВе]  
Автор Maлkaтa cekиpa (гадно копеле)
Публикувано20.04.12 21:11



Хахаха, това ме развесели. Аз съм във втория етап.

Обаче не мога да разбера какво си имал предвид с надслова на постинга си. "Не сме сами"...
Не сме сами, защото си говорим сами?
Или не сме само ние българските преводачи, дето постоянно се оплакваме от работата си.



Тема Re: Мда, не сме сами вече...нови [re: Maлkaтa cekиpa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.04.12 17:36



Изразът "този не е сам" означава, че на съответния екземпляр му е отвъртяна някоя бурма.

Не си ли го чувал?!?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Мда, не сме сами вече...нови [re: Maлkaтa cekиpa]  
Автор Lillie (nonexistent)
Публикувано21.04.12 23:26



Аз съм на първия и последния, междинните съм ги прескочила.





Тема Re: Мда, не сме сами вече...нови [re: АВе]  
Автор Diletanta (член)
Публикувано22.04.12 07:35



Изглежда синдромът се проявява различно според индивидуалната (може би вродена) склонност към... хм, отклонения.


В отдавна отминало време стигнах до петия стадий, без да минавам през останалите. Напъвах се две години да съчетавам работа за мижава заплата с преводи за мижави хонорари. Усетих се, преди да стигна до задушевни разговори с психиатър, теглих една майна и...
Изпаднах в състояние, което той би могъл да опише отделно. Забравих железните правила (знаете ги - "Преводач къща не храни" и "От преводи не се забогатява") и за една година избичих изумителна халтура - 9 книжлета за онези издателства, поникнали като мухоморки през 90-те години. Две от тях на "Арлекин"... The horror of it...
Полекувах се един месец и оттогава си позволявам само гранични състояния, но не и клинични.
Не че занаятът не ми е омръзнал, ама късно е либе за китка...

"Кръвната група на бебето? Ами човешка. Предимно..." - Орсън Скот Кард

Тема От мен по една...нови [re: АВе]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано22.04.12 11:55



разбираща усмивка и заговорническо намигане на всички отговорили пи темата! И наздраве! Вече е ракиено време, май.



Редактирано от АВе на 22.04.12 11:56.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.