Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:50 28.09.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Технически термини Б-Рнови  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано07.03.12 20:35



Колеги, правя едно ръководство за експлоатация и тези дни ще ми е необходима помощта ви. Някои термини не мога да ги открия.
Засега тези, а после сигурно ще добавя още:

гресьорка
талакмит
паразитен вал - това е без контекст

На фиг.1 поз.1 е показана точка за смазване, а именно гресьорката намираща се на танкетата 2.
За целта е необходим талакмит, който не е приложен към машината.


Редактирано от Brezichka на 07.03.12 21:20.



Тема Re: Технически термини Б-Рнови [re: Brezichka]  
Автор Liya ()
Публикувано07.03.12 23:21



Предложение за гресьорка -





Тема Re: Технически термини Б-Рнови [re: Brezichka]  
Автор xakepxakep (ентусиаст)
Публикувано08.03.12 02:24



Гресьорка я има в Българско-руски политехнически речник. Текаламит (така е в речниците)/такаламит (така се среща по-често – справка Гугъл) е шприц для густой смазки. Има и други варианти чрез английското grease gun и Лингво. Паразитен вал:

Редактирано от xakepxakep на 08.03.12 02:45.



Тема Re: Технически термини Б-Рнови [re: Liya]  
Автор xakepxakep (ентусиаст)
Публикувано08.03.12 02:25



Да. На английски grease fitting.



Редактирано от xakepxakep на 08.03.12 02:26.



Тема Re: Технически термини Б-Рнови [re: xakepxakep]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано08.03.12 19:56



Благодаря много. Този такаламит никога нямаше да го измисля. Досетих се, че думата е сгрешена, защото в гугъл тя просто липсва, но нямах представа каква е правилната.
А за паразитния вал ми стана много смешно - толкова елементарно! Обаче аз като бях написала в търсачката "паразитарный" и ми излизаха само паразитни болести.



Тема Ей това изречение менови [re: Brezichka]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано08.03.12 20:09



изтормози. Имам молба - може ли някой да го опрости. Голяма каша е.

Издърпващият модул се задвижва от главния двигател придавайки движението на лагерно тяло 1 от въртеливо във възвратно постъпартелно на лъкообразната греда 2, която задвижва и същевременно усилва хода на количката 3 , на която се намират издърпващите лапи 4.

И това май няма особен смисъл:
Съответно се поема и разстоянието на лопатката поемаща хляба.



Редактирано от Brezichka на 08.03.12 20:34.



Тема Re: Технически термини Б-Рнови [re: xakepxakep]  
Автор Liya ()
Публикувано09.03.12 01:03



Разкри ме





Тема Re: Ей това изречение менови [re: Brezichka]  
Автор xakepxakep (ентусиаст)
Публикувано09.03.12 02:08



При технически текстове опростяването не е добър подход. Превеждай каквото е написано, както го разбираш, ти не отговаряш за недостатъците на оригинала. А за думи-загадки ще помагаме.





Тема Re: Ей това изречение менови [re: xakepxakep]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано09.03.12 12:04



Това изречение няма много смисъл, така че как да го разбере човек. Как е възпожно хем да придаваш движение, хем то да е "от въртеливо във възвратно-постъпателно", хем на всичкото отгоре това да се случва с лагерното тяло. Т.е. има поне две грешки в него, ако не и повече.
Евентуално може да е "предава движение", което донякъде се връзва с "от въртеливо във възвратно-постъпателно", но пък каква е връзката с лагерното тяло, все още не разбирам, след като е твърде малко вероятно то да се движи възвратно-постъпателно (това трябва да е някакъв много сложен лагер).

P.S. Май все пак разбрах. Двигателят върти лагерното тяло 1 (защо точно него, а не вал примерно, е друг въпрос). Неговото въртеливо движение се предава като възвратно-постъпателно към гредата 2.

Редактирано от bsb_2 на 09.03.12 12:07.



Тема клипс модулнови [re: Brezichka]  
Автор BrezichkaМодератор ()
Публикувано09.03.12 20:04



?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.