Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 17.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Нека да ви обясня едно нещо простонови  
Автор r3gistracia (непознат)
Публикувано05.12.11 22:19



Значи след като една фирма извършва преводаческа дейност, тя печели от поддържането на този вид дейност (може и да губи, мен това не ме интересува) и от клиентите, сумарно, които има, защото тя е известна с тази си дейност.

Мене не ме интересува дали за този превод, който са ми поръчали вече са получили пари, ще получат след половин час, една седмица, една година или никога. Мене ме интересува, че ТЕ поддържат ТОЗИ ВИД ДЕЙНОСТ и калкулират ПЕЧАЛБИ от нея, благодарение на мен, понеже извършват дейността си благодарение на моята дейност или... могат да "претендират" че извършват тая дейност, благодарение на базата си от преводачи, коректори и там квото имат.

Така че няма какво да си съставяме черни списъци от агенции и прочие неща от ерата на тиранозаврите, принципът е "преводи срещу пари"

как и дали фирмите преследват плащанията, длъжниците си , как оперират с финансите си, от какво и за какво заделят... мен това не ме интересува? не ме интересува това, че те не могат да гарантират плащанията си към тях, защото това не се дължи на моята некадърност финансова а на тяхната а те поддържат своето некадърно финансово реноме именно на базата си от квалифицирани и професионални преводачи

дали има винаги хора на пазара, които да превеждат дипломи (?!?) и други неща за без пари - може би. това обаче не генерира качество,

искам да ви кажа, че формулировката "ма на нас още не ни платиха" _вече_ не е аргумент за мен, не ме интересува кога, как и защо фирмите си преследват и гонят плащанията, да го правят когато, колкото и доколкото могат. Оплаквания от сорта "ма на нас още не ни платиха" да си отправят към Creditreform, а може и към директора, счетоводителя или който намерят за добре във фирмата си.



Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо простонови [re: r3gistracia]  
Автор Liya ()
Публикувано06.12.11 04:21



Вие... употребявате ли високоградусни алкохолни напитки... или чисто и просто мислите и пишете по този начин?



Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо простонови [re: r3gistracia]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.12.11 09:49



Искаш да ти пращат предварително или?...



Иначе за високоградусните напитки - май употребата им сред преводаческото съсловие е значителна. Лично мнение.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо простонови [re: r3gistracia]  
Автор Maлkaтa cekиpa (гадно копеле)
Публикувано06.12.11 11:03



Аз ли нещо не схващам, или на тебе нещо ти бяга смисълът?



Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо просто [re: r3gistracia]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано06.12.11 16:35



Аз ли съм проЗста, или мисълта Ви е прекалено сложна?


И всъщност на кого персонално го обяснявате това "нещо просто"? Ако случайно не знаете, това не е клуб на собственици на фирми, а на действащи преводачи. Би било чудесно да си получаваме хонорарите още преди да сме свършили работата, но уви... Може би в някой друг живот.
Присъединявам се към колегите - или не прекалявайте с алкохола, или си пийте хапчетата редовно.



Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо простонови [re: r3gistracia]  
Автор alexiare ()
Публикувано07.12.11 19:23



Зъб за зъб, око за око! Като имате да кажете на някой нещо, кажете му го в прав текст, на правилното място. Вярно е, че има кредитни бизнесмени с возила на лизинг и той им е по-важен от черноработниците му. Това е модерно явление...
Щом смятате, че някой ви употребява неправилно, направете си фирма, открийте си дейност и работете сам за себе си. И до зори да пишем... полза никаква.



Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо простонови [re: neverojatna]  
Автор r3gistracia (непознат)
Публикувано08.12.11 22:03



естествено, че го обяснявам на преводачите, които работят с фирмите и следователно имат отношение към изискванията към фирмите,

естествено, че ми е сложна мисълта, когато съсловието отказва да уважава себе си и зачита труда си



Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо простонови [re: Liya]  
Автор r3gistracia (непознат)
Публикувано08.12.11 22:04



не, ама съм чувала, че от често пиене на алкохол се затъпява



Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо простонови [re: alexiare]  
Автор r3gistracia (непознат)
Публикувано08.12.11 22:05



това не е модерно явление, това е българско явление, което се дължи колкото на тези с колите, толкова и на всеотдайните пчелички, готови да снасят за без пари



Тема Re: Нека да ви обясня едно нещо простонови [re: r3gistracia]  
Автор neverojatna (ужасТна)
Публикувано09.12.11 09:09



Добре е човек да има самочувствие, но когато се надценява, става смешен. По моето скромно мнение мисълта Ви е хаотична и май самата Вие не знаете какво точно искат да кажете... И в ролята на каква се чувствате длъжна да ни обясните тези "прости неща"?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.