Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 18.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема feedback session?нови  
Автор no_clouds (слънчева)
Публикувано16.07.11 16:54



колеги,

не мога да измисля нищо задоволително кратичко за това feedback session... става въпрос, че след като бъде преподаден един урок, учениците провеждат дискусии, правят презентации, работят по проекти, свързани с материала в този урок, и накрая се провежда feedback session... оттам всеки давал individual feedback и т.н.

сесия за обратна връзка, час за събиране на отзиви и мнения... тези как ви звучат, нещо друго хрумва ли ви, моля ви, дайте идеи... благодаря предварително...

Редактирано от no_clouds на 16.07.11 16:56.



Тема Re: feedback session?нови [re: no_clouds]  
Автор Пaвka (непознат )
Публикувано16.07.11 21:06



Ами да, какво му се чудиш.
"сесия за обратна връзка" звучи добре.
В България нямаме такова мероприятие, или поне аз докато бях ученик нямаше.
Затова и няма кратичък термин.
А освен това, на английски всъщност са 3 думи:
feed back session = връзка обратна сесия. И като изгладиш словореда, се получава горното.



Тема Re: feedback session?нови [re: no_clouds]  
Автор Милена (непознат )
Публикувано17.07.11 16:30



Час за обсъждане на резултатите?
А оттам и всеки представя своите индивидуални резултати (individual feedback)



Тема Re: feedback session?нови [re: Пaвka]  
Автор no_clouds (слънчева)
Публикувано17.07.11 21:26



Павка, много благодаря, че писа :-))

Редактирано от no_clouds на 17.07.11 21:28.



Тема Re: feedback session? [re: Милена]  
Автор no_clouds (слънчева)
Публикувано17.07.11 21:28



Милена, много ти благодаря за включването!! първата част "час за обсъждане" ще го ползвам, много ми харесва!! още се чудя за втората част, не са баш "резултати", по-скоро впечатления, отзиви...



Тема Re: feedback session?нови [re: no_clouds]  
Автор Иpka ()
Публикувано18.07.11 19:32



Според мен "обратната връзка" е много ключово понятие и не бива да се изпуска в превода. Разбира се, не съм запозната с конкретния текст, но по принцип тази обратна връзка може да се осъществява по много начини. Да, може да бъде обсъждане на резултати и впечатления, но може да бъде и тест за проверка какво са усвоили учениците или нещо съвсем различно. Така че аз лично бих запазила "обратната връзка", а дали ще бъде "сесия", "време" или нещо друго, според мен има по-малко значение. Може и изобщо да се изпусне - напр. "1. преподаване на нов материал, 2. ...., 3. обратна връзка", "..., а при обратната връзка..." или ".. във времето, отделено за обратна връзка...". Както казах, не знам какъв е конкретният текст, говоря от общи съображения.



Тема Re: feedback session?нови [re: Пaвka]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано21.07.11 23:07



Feedback е една дума, не 2...




Тема Re: feedback session?нови [re: Иpka]  
Автор no_clouds (слънчева)
Публикувано22.07.11 04:52



имаш основание, говорих с една учителка, според нея също е добре да се запази "обратна връзка", било си възприето в педагогическата терминология...

час за обратна връзка
час за мнения и отзиви

това са ми фаворитите, имам още време да го обмисля...

Ирка, благодаря за включването!!



Тема Re: feedback session?нови [re: Naki]  
Автор Пaвka (непознат )
Публикувано23.07.11 19:12



> Feedback е една дума, не 2...

Да, но е съставна дума, като например "кооптакси".
Аз обичам да се вглеждам в дълбоката същност на думите и да разгадая откъде са произлезли.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.