Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:45 28.04.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Черен списък на агенции  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано06.04.08 11:54



Виждам, че искате да има такава тема, затова я отварям.
Пишете в заглавието на темата агенцията, която ви е преметнала по някакъв начин, а вътре в темата опишете как точно е станало това.
Така ще бъде прегледно.
А пък не е лошо да помислим да направим списък и на агенциите, които винаги са коректни.

П.П. Темата е само за преводачи. Моля да не се изказват мнения от клиенти, ползвали една или друга агенция. (за целта има други клубове: Вашето мнение, Черни списъци на фирмите)

Редактирано от Бepeзka! на 06.04.08 17:12.



Тема Re: Арте док [re: Бepeзka!]  
АвторM (Нерегистриран)
Публикувано06.04.08 13:59



1.Имат безумни изисквания към преводача, опитват се да ги наложат чрез договор от 4, 5 страници, в който освен изисквания към преводача и превода (неустойки и глоби за некачествен превод - *но некачествен според кого* ), няма нищо друго.
В същото време не посочват конкретно заплащане /имам предвид в договора/, ясно защо.

2. Ниско заплащане. От личен опит знам, че не плащат повече от 4-5 лева.
Така например миналата година ме подлъгаха да превеждам 12 страници юридически текст за смешните 4 лева. Повече не се хващам на въдицата.

3. Безумни срокове. От вечерта за сутринта - в размер на 6-7 страници и повече, при това специализиран текст.

Засега мисля, че тези причини стигат, а и колегите ще ме допълнят.



Тема Transquotation [re: M]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано06.04.08 17:02



Най-напред,

Березка, Большое Вам спасибо!

...Никога не се захващайте с агенцията Transquotation
съща Transquotation.com

Аз, йог, изпратих първоначална такса от 99 щатски долара през октомври миналата година за регистрация. Още адреса трябваше да ми алармира , ама...
Мексико, до поискване..??
Няма име, няма адрес. Пратих парите.
И като заваляха едни оферти от по 200 000 думи, 350 000 думи.
Викам си, йог, ударихме кьоравото- ядец..
И пиша аз толкоз и толкоз цента на сорс-дума и така над 90 поръчки..
Нищо... Влязох в блогове, да живее Гугълчо, и да .. не бях нито първия, нито последния шаран.. Агенция - мошеник.
Щях да забравя - вдигнали са мизата на 95 евро.
Само една руска переводчица обяви, че е заработила 100 долара.
- Опитах се за проверка да променя първоначалния си профил- Не, не става.
- на една оферта писах Фри - никакъв отговор.
- в блога казаха, че никой не вдигал телефона..понятно.
- хора патили ми казаха, че фирмата била базирана в Квебек и сега подготвям ксеро копие на фактурата и друго и ще ги пращам до Квебекското правителство..
-кураж ми даде една полска преводачка, тя ми каза -
йог, аз съм вдовица с 2 деца, за мен 99 долара са много пари.. и ще ги търся.

Благодаря на Березка.
йог

Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Редактирано от Бepeзka! на 06.04.08 17:04.



Тема Астарта [re: Бepeзka!]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано06.04.08 17:10



Опитаха се да ми пробутат превод, възложен им от клиент, като пробен.
Работата лъсна, когато се обадих да попитам къде е преводът, който трябваше да ми пратят, че на имейла ми няма нищо. Някой от работещите в агенцията, който явно не знаеше, че са се опитали да ми го дадат като пробен, каза, че тъй като поръчката била спешна, я дали на друг преводач...

След което получих по пощата друг, доста сложен технически превод, който да направя като пробен. Направих го. Няколко пъти им звъних да ги попитам как съм се справила, но нито ми отговориха, нито ме потърсиха.



Тема Транслингва [re: Бepeзka!]  
Автор sp2 (forgotten)
Публикувано07.04.08 13:57



Аз, пък, ще се оплача от Транслингва, на която подарих 2 пробни превода - единия юридически, а другия на тема туризъм.

Интересното е, че текстът, на тема туризъм, който трябваше да преведа на български, си беше чист превод от български. Значи, целта им е била, да вземат юридическия превод. Трябваше да се сетя, от там, че идеята им не е да си намерят нов преводач с испански, ами балама за безплатни преводи.

Айде, наздраве!





Тема Re: Агенции като Скриванек и Арте.док [re: Бepeзka!]  
АвторШkвopeцka (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 21:57



Забелязала съм, че агенции, които са се разраснали и имат много офиси из цялата страна и отвъд нея, са много некоректни.

Имам горчив опит със Скриванек, и след това и с Арте.док - и в двете места се плаща от пето до десети число на идущия месец, служителите са поне пет-шест и никой не знае какво точно е казал предишния...

За заплащането убедено твърдят, че тази е сумата, по която се плаща навсякъде за превод на съответния език! При мен в случая, става въпрос за 6 лв/стр.

И при двете агенции ми дадоха много големи текстове от икономически характер за период от днес за утре. Арте.док ме помолиха да им изпратя първата страница като започна, за да видят как върви, ако съм имала проблеми с терминологията, да са ми помогнели. Аз написах набързо на чернова първата страница, написах втората, и реших да отморя, междувременно се сетих, че искаха да им изпратя няколко абзаца, - изпратих им. И се наложи да изляза нещо по друга работа - връщам се, изпратили ми писмо, че редактора им като проверил текста ми, решил, че не знам елементарен български... и в тази връзка са взели решение да ми отнемат текста за превод...Запретнах ръкави и им написах кратък отговор, че ако не знам родния си език и съответно и чуждия, не бих се занимавала с тази работа. На което не получих отговор.
Тези са моите патила с двете много известни агенции за преводи, които имат претенции за престижност.



Тема БЕЛАТУР [re: Бepeзka!]  
Авторпpeпoдaвaтeл (Нерегистриран)
Публикувано15.04.08 01:05



Никога не превеждайте за тях, нито работете като учител - не плащат! Това им е тактиката - взимат учители за по един месец - като разбере учителят че няма да му платят да си ходи - има други. На курсистите им се сменя учителят по няколко пъти на курс. На учителите не се плаща. И договорите така ги правят че ако си тъп да се подпишеш - един вид да си длъжен да работиш за тях докато ти дават да се разбереш че няма да ти платят!

Аз имах опит с тях като учител, вие правите черен списък на преводачески агенции. Те са едновременно школа за чужди езици и агенция за преводи. Всъщност двама мошеници и крадци - г-жа ***** и г-н *****.

Редактирано от Бepeзka! на 13.12.09 18:05.



Тема Compass98 = Мошеници [re: Бepeзka!]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано15.04.08 16:27



Compass98
e поредната пирана.

София
гр. Игнатиев 45
981 64 11
Compass98.сом

..Причина: Възложиха ми голям и труден превод над 130 страници. Направих го съвестно и коректно. Клиентът искал по хубави диаграми. Върнаха ми го, аз нямам вина за тяхната (на клиента грешка), защото той ми подаде сканиран текст от който излизат елементи с влошена разделителна способност. Пратиха ми оригиналните диаграми - Пак работа 20 дни- това бяха над 300 графики, диаграми и чертежи. Стана не превод, ами слънце.. И когато очаквах справедливо заплащане .. това нечестно човече ми прати една трета от парите без никакво обяснение. Удариха ме с минимум 400 лева.
Разбрах, че няма смисъл.. Вижте обаче какво става после.. След има-няма 15 дни ми звънят от агенцията -- Ама, така и така huge превод, искате ли го? Траснах телефона..
.. И последно, когато ги търсиш, те се въртят като двулик Янус, не можеш да контактуваш с една персона - елементарно ,Уотсън, замитат си следите , единия каже едно , другия друго .. а бе чуете ли ги, Бегом..



ПП: Моля, колеги, ако е възможно не коментирайте тук агенциите и патилата си , а само кратко и ясно - име на акулата, адрес, причина и баста. Иначе разводняваме нещата. Ако желаете разбира се пуснете странична тема , а тук нека си остане като списък. Разбира се, това е мое лично мнение, което не е задължително.
Благодаря Ви.
Драга Березка, правя предложение просто, а не се бъркам в работата ти.
Опазил ме Бог!

Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Редактирано от Бepeзka! на 13.12.09 18:10.



Тема Бизнес консулт груп [re: Бepeзka!]  
АвторPoc (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 19:11



Правят шашми с гражданските договори, които дават в края на годината. Взимат пари от преводачите за осигуровки, а после изобщо не плащат такива и пишат хонорарните листове за суми, много по-малки от действително изкараните. Тоест удръжките, които взимат от преводачите отиват за собствения им джоб.



Тема Re: Черен списък на агенции [re: Бepeзka!]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано21.04.08 11:21



Още един списък на некоректни платци:

Редактирано от Бepeзka! на 22.04.08 15:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.