Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 08.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема превод на нотариален акт на английски  
Автор dimsimbak (непознат )
Публикувано08.02.11 15:10



Помогнете ми да се справя със спецификата на този превод, моля! Все някой има преведен нотариален акт за продажба на недвижим имот! Пратете ми английския текст в произволен формат - pdf, снимка, сканирани страници, doc, docx... Спешно ми е! Благодаря предварително!!!



Тема А ти в какъв виднови [re: dimsimbak]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано08.02.11 17:20



ще ми изпратиш хонорара?



Тема Re: превод на нотариален акт на английскинови [re: dimsimbak]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано08.02.11 20:44



Колегите няма да откажат да Ви помогнат за отделен термин или израз (дори и за няколко), но да искате да печелите за сметка на чужд труд...



Тема Re: превод на нотариален акт на английскинови [re: Бepeзka!]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано08.02.11 21:15



Пука му за труда ви - на него му трябва сканиран нотариален акт, барабар с личните данни в него.



Тема Re: превод на нотариален акт на английскинови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор dimsimbak (непознат )
Публикувано08.02.11 21:26



Ама аз ще си платя; личните данни могат да се заличат (ако е сканиран материала), или вместо тях да се сложат хиксове (това в отговор на наблюдаващия). Превеждал съм актове за раждане, дипломи, ама беше преди десетина години и съм загубил форма и контакти с колегите-преводачи. Иначе превеждам технически английски професионално :-)



Тема Re: превод на нотариален акт на английскинови [re: dimsimbak]  
Автор dimsimbak (непознат )
Публикувано08.02.11 21:45



Нали ако ми го преведат официално, вече ще мога да превеждам по този образец без проблем нови и нови нотариални актове (това съображение е толкова елементарно, че даже съжалявам, че го коментираме!)



Тема Re: превод на нотариален акт на английскинови [re: dimsimbak]  
Автор dimsimbak (непознат )
Публикувано08.02.11 21:47



Май от начинанието няма да стане нищо. Жалко!



Тема Re: превод на нотариален акт на английскинови [re: dimsimbak]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано09.02.11 10:46



Пишете на някого с английски на лични бележки. Няма да Ви откажат.
Просто трябваше още в началото да обясните.



Тема Re: превод на нотариален акт на английскинови [re: dimsimbak]  
Автор violet_moon1 (член)
Публикувано09.02.11 21:45



честно казано аз не разбирам молбата
превеждала съм нотариални актове, не ужасно много, но нямаше и два еднакви. да, урегулиран поземлен имот, разгъната застроена площ и други подобни термини се повтарят. но чак пък да имате един образец и вече цял живот по него да превеждате нови и нови актове...
и друго не разбирам - превеждате професионално технически английски, а не можете да си преведете един нотариален акт???
за времето, през което чакате някой да ви го прати, щяхте да го преведете и да забравите, ако наистина знаете английски



Тема Re: превод на нотариален акт на английскинови [re: Бepeзka!]  
Автор violet_moon1 (член)
Публикувано09.02.11 21:46



той какво обясни, че аз не разбрах



по същата логика може да отиде в една преводаческа агенция, да даде своя нотариален, ще му го преведат "официално" и ще си го има вече за "нови и нови преводи на нотариални актове"




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.