Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 24.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За 4 лв на страницанови  
Автор Zimbabwe ()
Публикувано17.06.10 19:19



вие бихте ли се хванали? От една страна криза, поръчките намаляха, така и така стоя без работа, та малко пари няма да са ми излишни. От друга обаче парите наистина са малко, а не съм тук от вчера, бива ли като човек с опит и самочувствие да се връзвам за 4 лв? В дилема съм



Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: Zimbabwe]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.06.10 19:37



Ами, зависи колко надълбоко ти е опрял ножът - ако е опрял до кокала, нямаш много избор според мен

Ти си преценяваш. Все пак зависи и какви текстове и за какви срокове ще са тези поръчки за по 4 лв на страница.

http://www.save-darina.org


Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: Zimbabwe]  
Автор Maлkaтa cekиpa (гадно копеле)
Публикувано18.06.10 00:22



Зависи от качеството. В момента 4 лв. май е минимумът за худ. лит., поне в малките издателства. Чудно как си допуснал/а да останеш без работа. На мен ми прилича на лоша диверсификация на поръчките. Отново, като съвет и за други колеги, не работете само с едно издателство/фирма. Дори в добри години, един клиент често не може да натовари максимално един преводач.



Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: Zimbabwe]  
Автор lTK (непознат)
Публикувано18.06.10 07:43



За 4 лева никога не бих се хванал....ако ще и цял месец без работа да стоя...не си струва човек да си хаби зрението, нервите и свободното време за жълти стотинки. Ако ние не уважаваме собствения си труд, как да искаме другите да го уважават?!
Предпочитам да си гледам световното и да си пия бирата





Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: lTK]  
Автор Zimbabwe ()
Публикувано18.06.10 09:00



Защо "чудно как съм допуснала да остана без работа"?

В момента не превеждам художествена литература, но дори и за нея ми плащаха по 7 лв. А без работа се случва да остана, защото не си намирам клиентите директно, а разчитам на бг и не-бг агенции да ме свързват с тях. Този застой е навсякъде, не само в България и не само при мен.

Иначе взех своето решение - не без помощта на вашите коментари и лс, благодаря ви, че си казахте мнението! Прави сте, че ако искаме да ни уважават труда, не трябва да правим компромиси със себе си..

Редактирано от Zimbabwe на 18.06.10 09:03.



Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: Zimbabwe]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано18.06.10 13:41



Ами за превод на книги не плащат ли точно толкова?...



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: Zimbabwe]  
Автор Maлkaтa cekиpa (гадно копеле)
Публикувано18.06.10 16:10



Е, аз бих взел на 4 лв. нещо много интересно, ценно и некомерсиално, но не повече от 100-150 страници или пък ако за приятели. Иначе не. Клиентите трябва да свикнат, че добрият превод струва пари.



Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: lTK]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано18.06.10 17:57



Ама не обясни откъде идват парите забирата, след като си стоял цял месец без работа.



Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: Zimbabwe]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано18.06.10 17:59



Правилно ти казва Сол и сомбра - зависи колко си го закъсал. Аз в в един момент бих отказала, в друг - бих взела, според обстоятелствата.



Тема Re: За 4 лв на страницанови [re: Maлkaтa cekиpa]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано18.06.10 18:27



Интересно, при положение, че едно от най-големите плаща 4 - 4,50; 5 в изключителни случаи, а друго, не по-малко, седи под 4 лв. :(

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.