Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:27 25.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Цена на дума  
Автор mandragora_b (baba_iaga)
Публикувано07.06.10 16:29



Здравейте, колеги
предлагат ми дългосрочен превод на голям обем /6000 думи на седмица/ от румънски на български и ме питат каква цена искам на дума. Тъй като досега не съм работила с чуждестранни фирми, бих искала да в помоля за съвет относно цената. Как вървят цените за дългосрочни и не особено специализирани преводи ( география и туризъм)?
ще ви бъда много благодарна за отоворите!

My eyes have seen you...


Тема Re: Цена на думанови [re: mandragora_b]  
Автор Maлkaтa cekиpa (гадно копеле)
Публикувано07.06.10 17:28



Ами, добрата дума е най-ценна





Тема Re: Цена на думанови [re: Maлkaтa cekиpa]  
Автор mandragora_b (baba_iaga)
Публикувано07.06.10 17:30



:) Хехе, така си е.

My eyes have seen you...


Тема Re: Цена на думанови [re: mandragora_b]  
Автор Liya ()
Публикувано07.06.10 23:49



Аз бих позавишила цената, която взимам от наши фирми с примерно 20-30 процента, ако съм убедена, че цените в другата държава са по-високи с 50% от нашите, а също така, че предлагам качествена услуга


За конкретни цени с румънски не съм наясно.



Тема Re: Цена на думанови [re: mandragora_b]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано08.06.10 07:53



Здравей,

Не лек въпрос.
Остави ги тези зевзеци над мене.. :)

Аз приемам една дума за средно 7 знака и/или характера.
При 1800 знака и/или характера, които са една страница бих поискал
четири стотинки (4) за дума.
Около 10 лева на страница.
Или ще получаваш по около 1000 лв месечно.

Внимание:
1. Отчитаме факта, че йог е селянин-провинциалист от Филибето.
2. Отчитам факта, че при дългосрочна работа ще се изморяваш и съм предвидил почивка в събота и неделя.
3. Криза е, да не ламтим, че преводачи бол.
4. Предполагам, че си опитна преводачка и от опит знам, че постепенно преводът олеква с напредването ти в него..
5. Това зависи само от тебе.

един практичен йог или по-добре птичка в ръката отколкото орел в небесата..

ха ха



Благодаря , не желая дискусия от вида -
Алчен или прозт йог..
Нали, Николай..?

Боже, пази БЪЛГАРИЯ!

Тема Re: Цена на думанови [re: yog]  
Автор Линrвa (непознат )
Публикувано08.06.10 08:33



Това, което казва Йог, е мъдро, още повече че е от Пловдив (а на пловдивчани думата е по-тежка от на тези в останалата България:) )
Но все пак става дума за чуждестранна компания и за румънски език. Предполагам че цените на повечето български фирми за румънски са около 10 лв на стр., така че моят съвет към авторката на темата е да поиска повече, например към 6-7 ст. /дума, с евентуална опция за снижаване на цената, ако онези отсреща не се радват на такива цени :)



Тема Re: Цена на думанови [re: mandragora_b]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано08.06.10 10:42



Аз не знам румънски и моята цена би им скъсала задниците... особено в дългосрочен план.
Все пак предложението за тръгване от желаната месечна заплата е единственото разумно (при липса на конкуренция). Още повече, че то автоматично отчита индивидуалната производителност.
Но не бива да се прекалява, защото колкото и да е... хм... екзотичен (?), румънският не е точно сред редките езици и ако Владо Беряну (например) надуши, може да подбие цената с оферта наполовина.
Виж, ако ставаше дума за белгийски (да, имало е такъв), гуанче, меря, йола, та макар и етруски, че дори и ново-гутниш (да се ограничим с европейските), тогава вече sky is the limt. Впрочем така стои въпросът и с мам, мари, менде, мискито, мору и моту. Няма икономически смисъл човек да специализира и в маорския диалект на островите Кук, за който търсенето доста намаля. С тази криза мераклиите окапаха... :)

"Thanks, you don't look so hot yourself"
(on being told he looked cool)
Yogi Berra

Редактирано от ivz на 08.06.10 11:01.



Тема Re: Цена на думанови [re: mandragora_b]  
Автор Maлkaтa cekиpa (гадно копеле)
Публикувано08.06.10 11:02



Сега сериозно. 6000 думи са 30 страници, което не е нищо. Знам, че в Сърбия работят за около 10 евра на страница, така че предполагам, че можеш да им поискаш 20 кинта. Ако си скромна - 15, но не по-малко. Разбира се, можеш да им поискаш и повече, но не знам дали няма да се дръпнат. Все пак извън тая поръчка ще можеш да си работиш и други.



Тема Re: Цена на думанови [re: Maлkaтa cekиpa]  
Автор mandragora_b (baba_iaga)
Публикувано09.06.10 19:27



Благодаря ви, колеги за мъдрите съвети. След дълго обмисляне и консултации

реших да им кажа по 4 евро цента на дума, тоест около 10 евро на страница и засега нямат забележка за цената.
Дано всичко да е наред, че в тази криза нещо работата доста понамаля, а това направо си е постоянна работа :).

Лека вечер ви желая!

My eyes have seen you...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.