Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 01.07.24 
Професионални
   >> Преводачи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Проверкитенови [re: yog]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано25.02.10 22:05



жените са победители by default, драгий ми Йог


a сега сериозно - когато е крайно наложително и чичко гугъл си трае, пращам смс-и и диря по скайп разни френдове native speaker-и, за да няма разминаване в терминологията. за печатни грешки спел чекът върши добра работа. за съжаление нямам възможност да разпечатвам и да чета на хартия.



Тема Re: Проверкитенови [re: yog]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано26.02.10 11:43



Ех, йог, всички имаме такива моменти - когато просветлението идва след като сме изпратили превода.
Аз помня един случай вече много години все не ми дава покой. Редактирах текст, преведен на български от руснак. Колегата казал, че някои с някои места не може да се справи. Аз чета превода, чета оригинала и с ужас установявам, че аз също не знам какво означава думата "татъм" и че никъде не мога да открия нищо за тази дума. Засрамено предавам редакцията си и казвам, че също не съм могла да се справя с тази дума. Изказах предположение, че вероятно е някакъв жаргон за трева. Изречението беше нещо подобно: "Татъм няма да пушиш."

Чак след известно време ми просветна, че става въпрос за думата "тамън" (таман?), връзваше се идеално по смисъл.



Тема Re: Проверкитенови [re: Бepeзka!]  
Автор viking13 (новак)
Публикувано26.02.10 11:48



уф, напоследък започнах да правя супер тъпи технически грешки- напр изтривам няколко реда и изведнъж се сменя номерацията отпред, а аз не забелязвам.... ужасно е, защото не са грешки в превода, а в подредбата.



Тема Re: Проверкитенови [re: viking13]  
Автор yog (In GOD we trust)
Публикувано26.02.10 18:40



Само ТОЙ не греши..

@Невероятна
- Да, взех да си мисля, че слабият пол не е онзи, който мислех..
Ще видите вие, като почнем да си раждаме децата .. Ja, ja gnadige Fr.-- ха ха

@Березка
- Да, дорогая Березка, каждый имеет день, когда все наоборот..

йог,
който се събужда посред нощ изпотен,
че са го скъсали на дипломната защита..

Щастливи са невежите..защото тяхно е царството н..

Боже, пази БЪЛГАРИЯ!


Тема Re: Проверкитенови [re: пpиcъcтвaщa]  
Автор xakepxakep (ентусиаст)
Публикувано27.02.10 01:06



Никога не проверявам, но по време на превеждането полагам максимални усилия във всяко отношение. Може за една дума да изгубя 30 и повече минути, но никога не правя компромис с качеството за сметка на времето за търсене. Записвам си всички думи-загадки и може и след години да се върна към тях за корекция, допълнение и т. н.





Тема Re: Проверкитенови [re: пpиcъcтвaщa]  
Автор Zimbabwe ()
Публикувано09.03.10 11:33



Проверявам след всяка глава, накрая оставям да улегне, разпечатвам и минавам за последно с червения химикал. Някога исках да ставам учителка, за да проверявам контролни


На нощното шкафче - лист и химикал . Иначе на сутринта част от гениалните хрумвания ще са изчезнали




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.