Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:21 02.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Нотариалната заверканови  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано27.01.10 17:07



Вярно ли е, че вече се изисква и нотариална заверка на дипломата, а не само на декларацията?
Вчера това удоволствие ми струваше 17 лв, а днес се оказа, че трябва да заверя и приложението към дипломата. Това ще са поне още 12 лв!
Та простата сметка показва, че за да се регистрираме в нова фирма, вече ще трябва да се бръкнем с поне 30 лв. И при това без никаква гаранция за работа.





Тема Re: Нотариалната заверканови [re: Бepeзka!]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано27.01.10 17:52



Вярно е да, изискване на КО

Да ги питаш за чий /простете лошия ми френски, дет вика Аве-то /
Березка, при мен винаги /или в 90% от случаите/ фирмите са си ги поемали тези разходи..
Нотариусите също са с нови цени, 6 лева за първа стр., не помня колко за втора.. утре ще проверя.



Тема Re: Нотариалната заверканови [re: Бepeзka!]  
Автор nesega2 (* independant *)
Публикувано27.01.10 19:12



1. Да, има ново изискване.

2. Да, редно е агенцията да поема разходите.

3. Да, има нови цени за нотариални услуги, но както по-рано имаше диапазон от 2 и нещо до 15, то явно и сега.



Тема Re: Нотариалната заверканови [re: nesega2]  
Автор tiger_sablozuby (непознат )
Публикувано27.01.10 21:01



От малък град съм и нотариусите тук (двама са) искат за заверка на декларацията за преводач 6 лв. За другото не съм питала.



Тема Re: Нотариалната заверканови [re: chavdar4e]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано27.01.10 21:41



Стига бе! Не мога да повярвам. Никога никой не ми е поемал този разход. Да не говорим колко декларации съм изпратила по пощата на фирми, за които повече никога нищо не чух. Ама преди рискувах само 3.5 + пощенски разходи + разкарване до нотариуса. Сега вече сумата е много по-различна.

И обяснете ми, моля, за чий Х** им е притрябвало и приложението към дипломата!?

Нали в самата диплома пише общия успех и успеха от Държавните изпити. Т.е. могат да видят дали отговаряш на изискванията. Не виждам логична причина да искат и приложението, освен да пълнят джобовете на нотариусите.



Тема Re: Нотариалната заверканови [re: Бepeзka!]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано27.01.10 22:46



Повярвай, повярвай!!

На мен приложението ми го искат, заради словашкия, иначе .. не знам защо. И не виждам никаква причина да ги искат заверени, ноооо.... мафия, бе

А най-смешното е, че аз прилагам и удостоверение за брак към комплекта



Тема Re: Нотариалната заверканови [re: chavdar4e]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано27.01.10 22:51



Това пък защо???

Сега, с новото ти семейно положение, вече не си ли преводач? [pulq se]

Имунизационен паспорт и удостоверение от психодиспансера не щат ли, а може би и родословно ти дърво и удостоверение, че не си рабодила за ДС?



Тема Re: Нотариалната заверканови [re: Бepeзka!]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано27.01.10 23:00



Защото водих битка да запазя фамилията, с която съм известна

Именно заради пусти клетвени и други неща, а в дипломите съм с моминското си име. Тааааа.... с удостоверение за брак доказвам, че са мои



Тема Re: Нотариалната заверканови [re: chavdar4e]  
Автор tiger_sablozuby (непознат )
Публикувано27.01.10 23:10



Жена-словакист? Може ли по-подробно за проблемите, че аз съм от същата полово-образователна категория, само нямам сключен брак (засега).



Тема Re: Нотариалната заверканови [re: tiger_sablozuby]  
Автор chavdar4e (бивше 4ave)
Публикувано27.01.10 23:22



По мое време филологията беше чехословашка

Шегувам се, разбира се, но словашкият ми го признават само с приложението на дипломата, щото на "корицата" се мъдри гордото "Специалист по чешки....." и още два реда специалност Умирам от смях с това "специалист"!!
Иронията, която обсъждаме с Березка, че и аз вече не съм омъжена, разведох се, но си исках фамилията и ... представям удостоверение за брак.
А сериозно, от КО поискаха преди години да го прилагам, за да видят, че дипломите са мои
Дипломи, защото за руския прилагам тази от средното... Тааааа, много документи, много нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.