Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 18.05.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Преводаческа агенция "Драгомани"нови  
Автор save_33 (непознат )
Публикувано20.01.10 14:09



Здравейте всички!

Ще ви бъда много благодарна, ако споделите дали сте имали опит с тази преводаческа агенция. Успешен ден!



Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани"нови [re: save_33]  
Автор zenithmaster (новак)
Публикувано21.01.10 09:46



Мисля, че това е нова агенция, която в момента набира преводачи, така че се съмнявам някой да е работил с тях.



Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани"нови [re: save_33]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано21.01.10 22:40



И аз сега умувам какво да им отговоря. За заплащането става въпрос.



Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Eaglet (eyeful)
Публикувано27.01.10 21:19



Те са писали толкова подробно писмо, че го приех като спам - не мисля да им отговарям, особено след като трябва да съм им благодарна за 50-те % за преводача... ще мина без тях... А може и да ги питам ще ми поемат ли нотариалната заверка, щом вече е 30 лева





Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани" [re: Eaglet]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано27.01.10 21:58



А обърна ли внимание на искането да ти сложат снимката в сайта си, заедно избрани от теб крилати фрази. Да ти окачат снимката и името!? при положение, че имат обявени ниски крайни цени.
Поисках да се откажат от това си намерение и май ме отрязаха, защото повече не се обадиха.



Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани"нови [re: Бepeзka!]  
Автор Eaglet (eyeful)
Публикувано28.01.10 00:10



Да, обърнах внимание и на това. Аз съм суетен преводач и сама съм си "лепнала" снимката в нета, но няма да го направя за тях и техните цени...



Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани"нови [re: Бepeзka!]  
Автор tiger_sablozuby (непознат )
Публикувано28.01.10 00:26



Контактувах с тях. Цените им са като на други агенции, чиито оферти гледах. Притесниха ме обаче две неща. Първо - окей, договорена е някаква ориентировъчна цена. Обаче никой не ме пита как предпочитам да ми превеждат възнагражденията, въобще не стана дума за това. Второто - останах с впечатление, че са ситуирани доста далеч от София, което (лично според мен) автоматично изключва работа за владеещите редки езици от рода на скандинавски или славянски (без руски). Днес последно гледах сайта им, събрали са (по моему) внушителна бройка преводачи като за нова фирма, а от тази бройка голяма част са възпитаници на ВТУ.
Може би възприемам грешно София като център на преводите на шантави езици в България.



Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани"нови [re: tiger_sablozuby]  
Автор nesega2 (* independant *)
Публикувано28.01.10 08:32



Защото са ситуирани в Габрово (ако не греша). А В.Т. е наблизо. И в тази област има значителен преводачески „брак“, защото В.Т. у-тет, моите почитания към някои от преподавателите и прочее, бълва ли, бълва преводачи, всякакви видове.

Сайтът е направен по модерния през последните години модел в Европа.

Друго не знам.

Иначе „Драгомани“ - мн добро попадение.





Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани"нови [re: nesega2]  
Автор tiger_sablozuby (непознат )
Публикувано28.01.10 14:12



Абе ей, аз завърших ВТУ, недей така :)
Извън шегата, там вече и положението с филологиите е страшно.



Тема Re: Преводаческа агенция "Драгомани"нови [re: tiger_sablozuby]  
Автор nesega2 (* independant *)
Публикувано28.01.10 15:12



добре, уточнявам ... „моите почитания към някои от преподавателите и завършили го преди години“... Разбира се, че има изключения, познавам дори такива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.