Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 11.06.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: slynze]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано07.01.10 16:57



поинтересувах се каква е хавата с немцкия, виж, маркирала съм го с червено:

Услугата „Евтините преводи“ е предназначена за хора, които търсят най-ниската цена на пазара за превод от немски на български език, red]без качеството на превода и запазване на форматирането да са приоритет.[

Преводите от немски на български език се извършват от квалифицирани преводачи, а технияT подбор и обективно оценяване ни дава основания да твърдим, че качеството на преводите е на високо ниво.

Преводите от немски на български език се доставят в текстови файл, не преминават през редактиране и коректура и не могат да бъдат използвани като официални преводи.

корекцията на пълния член е моя


мен ако питаш, 6 лв. / стр. е даже много, щом не гарантират качество и форматиране, преводачът на гугъла върши това без пари



Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: neverojatna]  
Автор violet_moon1 (член)
Публикувано07.01.10 18:39



хаха, точно това си помислих, като не се гарантира качество и като не могат да се ползват като официални преводи, кой ще плати 6 лв като може да пусне през гугъл транслейт

няма да се учудя и ако самата фирма това прави

ох, много се възмущавам, аман от тарикати и несериозно отношение



Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: violet_moon1]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано07.01.10 19:47



Такива селски тарикати омаловажават нашия труд и затова се бълват толкова простотии с претенции да са "преводна литература"





Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано07.01.10 20:39



Дано не ме заподозрете във връзки с тази фирма, но не мислите ли, че наистина е възможно да правят преводи със сносно качество? (Колкото и да е неприятно това за нас) Дават някоя поръчка на съвестен филолог, останал без работа и получават приличен превод. Имам позната с немски и руски, подмяташе се из различни училища, все на временни договори. Допълнително превеждаше след работа. Тази година е отиде на борсата. Живее на село. Предполагам, че ако й пратят такава поръчка, няма да я откаже.
А е ясно, че не могат да се ползват за официални документи, защото няма как да се легализират тези документи по интернет.

Не ме нападайте, просто си разсъждавам.



Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано07.01.10 21:19



Нямам намерение да те нападам. Не мисля, че и изкуствено трябва да се завишават цените. Но всички сте наясно доколко трудна и отговорна е работата ни. И аз се замислям пък за друго - какъв е смисълът от тези преводи "горе-долу" и каква е съвестта на тези хора, които ги предлагат. Със сигурност не е нужно да ви обяснявам какви могат да са последствията от неправилно преведено упътване на лекарство или на електрически уред... И дали "далаверката" всъщност не излиза прекалено скъпа...





Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: Бepeзka!]  
Автор Линrвa (непознат )
Публикувано07.01.10 22:31



Напълно е възможно. Има кадърни преводачи, които обаче не могат да се пласират на пазара, не могат да се "продават" и печелят малко. Има хора, които превеждат зле, но печелят много. И така е във всички сектори.



Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: neverojatna]  
Автор Бepeзka!Модератор ()
Публикувано08.01.10 12:05



Ааа, преди време бях слагала тук снимка на упътване за стайна телевизионна антена. Под снимката на антената в руския превод пишеше "електрически чайник".



Предполагам, че за упътванията за лекарства има специален контрол. Не вярвам там всичко да е на съвестта на проводача.



Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: Бepeзka!]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано08.01.10 12:40



И аз съм виждала упътване към климатик, където пишеше "изключете феновете", не вентилаторите....


А за лекарствата в Европата може и да има контрол, но се съмнявам тук да е така... Най-вероятно Министерство на нашето здраве сключва договор с агенции. Възможно е и вносителят да дава готов превод, което понякога е по-добрият вариант.



Тема Re: Възможно ли е това?нови [re: Линrвa]  
Автор slynze (новак)
Публикувано08.01.10 13:31



Да, и аз като Невероятна се замислих кви са тиа хора, дето ще преведат веднъж отлично и с гарантирано качество, но за 6 лв. през пръсти...Много несериозно ми звучи това. Това сигурно е опит за реклама, който е малко подвеждащ и се разчита да заинтригуват клиента, пък после да го убедът да вземе по-скъпата услуга.

А за предположенията на Березка и Лингва-много се съмнявам, че точно тази фирма е попаднала на добрите безработни преводачи, които ще се съгласят да превеждат за по 2 лв., дори да има такива. По-вероятно е да ползват студенти или ученици и/или програмки за превод. Ама знае ли човек...Спорна работа!



Тема Re: Хрумна ми нещонови [re: Бepeзka!]  
Автор Lillie ()
Публикувано08.01.10 15:11



С руски в момента няма никакви преводи, от м. септември поръчките драстично намаляха и през последнте месеци почти не превеждам. Не мога да си взема хонорарите от лятото още, една варненска агенция ме завлече. Клиентът плаща, а агенциите се оправдават с кризата, не плащайки на преводачите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.