Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 04.07.24 
Професионални
   >> Преводачи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: viking13]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано01.04.09 23:06



Вие замисляли ли сте се по въпроса да си предложите превода на друга агенция?

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: viking13]  
Автор nikolayyy (cskar)
Публикувано02.04.09 10:17



Бидейки спестовник по натура, си позволих да послушам драгоценний Ви съвет. Понеже явно залагате основно на работа за знания и слава, предлагам Вам линк към поредния ше-д'ьовър на хер Майдачевски: http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=linguist&Number=1949871135&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1 . Ако все още кипите от желание да работите основно за собственото си усъвършенстване, с удоволствие мога да предложа договор за подизпълнение на собствените ми преводачески обязаности срещу преобладаващо морално възнаграждение. Кийп ин контакт (тоуцх)!

Редактирано от nikolayyy на 02.04.09 10:18.



Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор viking13 (непознат )
Публикувано03.04.09 09:40



не ми е хрумвало като опция. при положение, че преведената книга е вече издадена от някое издателство, дали друго би се заинтересувало от същия превод? има ли право друго издателство да издаде същата книга?



Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: viking13]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано03.04.09 11:52



Всичко зависи от договора с първата.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано03.04.09 16:04



Може да бъркам, но доколкото ми е известно, за да се издаде книга, трябва да се купят авторските права. Това го прави издателството. И оттам само това издателство, което е купило правата, може да издава книгата. А отношенията с преводача са предмет на договор между него и издателството, но нямат нищо общо с издаването на книгата. Да, преводачът може (ако договорът е такъв) да има авторско право върху превода, но това не значи, че може да си вземе превода и да го занесе на издателство, което не е взело авторските права за издаването на книгата в България. Или поне такава е моята представа от моите отношения с определено издателство.

http://www.save-darina.org


Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: Sol y Sombra]  
Автор Okaян яcтpeб (печен легхорн)
Публикувано03.04.09 16:20



Да, така е, обаче съдейки по отношението към преводача, имам едни подозрения, че това издателство може да има и други бъгове. Но това е в сферата на предположенията, разбира се.

Your future dream is a shopping scheme.


Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано03.04.09 18:09



О, да, разбира се, че е възможно дори да не са купени права

Но ако са купени, няма как да се занесе преводът другаде.

http://www.save-darina.org


Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: viking13]  
Автор lapland.fairy (very elfish)
Публикувано25.08.09 00:48



А дали не би разкрила гадното издателство, Викинг?... Питам, защото и аз натам съм тръгнала - превод на книги... А на лични можеш да ми пишеш и заглавието на книгата, ще се радвам да я прочета

.



Тема Re: как да си взема хонорара за превод на книга?нови [re: lapland.fairy]  
Автор neverojatna (вещица)
Публикувано25.08.09 10:56



Мисля, че в темата с черния списък на агенциите би трябвало да се сложат и издателствата. В крайна сметка никой не работи за медал и да изпълни петилетката за 4 години, а издателството със сигурност ще спечели на нейн /или нечий друг/ гръб.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.